Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Premiera Pokemon Typing Adventure już jutro!

| 20.09.2012 13:05:38
Tak, gra, która prawdopodobnie będzie najgorzej sprzedającym się spin-offem w historii Pokemon już jutro trafi na sklepowe półki w Europie. Jeżeli rozważacie kupno z racji klawiatury, która działa wireless, to możecie sobie już odpuścić, ponieważ jest ona kompatybilna wyłącznie z grą Pokemon Typing Adventure... UPDATE: Klawiatura jest kompatybilna z innymi urządzeniami Bluetooth, jednak Nintendo ostrzega, że klawisze mogą zachowywać się inaczej niż powinny (cokolwiek by to miało znaczyć), zdjęcie klawiatury na dole newsa. Sam gameplay nie oferuje niczego spektakularnego ani odkrywczego, gra nie łączy się w żaden sposób z Black i White i nie ma dodatków które można pobrać przez WiFi (jak na przykład misje w Rangerach czy scenariusze do Conquest). Poprawnego i szybkiego stukania na klawiaturze nauczycie się dzięki komunikatorom czy kanałom IRC.

[Obrazek: pokemon-typing-adventure-box.jpg]

Wszystkie plansze zostały przemodelowane ze względu na QWERTY, który różni się od japońskiego układu klawiatury. Prawdopodobnie, wersja francuska również ma swoje unikalne modyfikacje, gdyż we Francji używają układu AZERTY.

[Obrazek: klawad.png]
Nie wiadomo czy gra będzie dostępna w wersji z czarną klawiaturą. Jeżeli znajdzie się jakiś zapaleniec, który zdecyduje się na zakup gry, gorąco zachęcamy do napisania kilku słów w ramach recenzji!
Komentarze [10]

Pokémon Movie 15

| 18.09.2012 11:53:24
Dnia 8 grudnia bieżącego roku amerykańska stacja Cartoon Network wyemituje piętnasty film Pokémon, którego tytuł będzie brzmieć Kyurem VS The Sword of Justice (japoński tytuł to Kyurem vs. the Sacred Swordsman: Keldeo). Jednak obecnie nie są znane godziny emisji. W filmie występuje Black Kyurem, White Kyurem oraz najważniejsza postać, Keldeo w obu formach.

[Obrazek: 9a1w8.jpg]
Komentarze [12]

Bożonarodzeniowa kolekcja w Centrum Pokemon

| 16.09.2012 21:43:01
Od 27 października w Centrach Pokemon będzie można nabyć limitowane produkty o tematyce Bożonarodzeniowej.
Pluszowy Pikachu z kapturemBożonarodzieniowa bombonierka
Świąteczny kubekPrzypinka
Ciasteczka w białej czekoladzie

Dodatkowo, do nabycia będą breloki i pluszaki Pokémany (bałwanki Pokémon) przypominające Pikachu, Oshawotta i Torchica.


A jakby, tego szaleństwa byłoby mało, centrum Pokemon w Nagoya będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. Z tej okazji będzie można w nim nabyć kilka limitowanych produktów - maskotkę Pikachu, metalowe breloki z Pikachu, Magikarpiem i z tego samego tworzywa pina. Tamtejsi fani Pokemon Trading Card Game też będą zadowoleni - będą mogli kupić specjalnie decki.

Komentarze [17]

Pokemon Mystery Dungeon 3DS - pierwszy trailer

| 15.09.2012 10:25:51
[Obrazek: pmd3ds.png]
Pojawiła się oficjalna japońska strona gry Pokémon Mystery Dungeon: Magnagate and the Infinite Labyrinth. Na niej można obejrzeć pierwszy trailer z gry, który wprowadza Nas w świat nowych Dungeonów na konsolę Nintendo 3DS. Dodatkowo, na witrynie można obejrzeć kilka screenów z gier oraz posłuchać czterech utworów wchodzących w skład ścieżki dźwiękowej.

Główne miasto w grze nazywa się Post Town, a mechanizm gry znany z poprzednich części został w całości zachowany.

Nie ma więcej co się rozpisywać, wszystko do obejrzenia na zwiastunie i oficjalnej stronie

Zwiastun gry


Post Town (kliknij, aby powiększyć)


Komentarze [16]

Nowe Pokemony na Nintendo 3DS

| 13.09.2012 08:36:30
Do internetu wyciekły zdjęcia najnowszego numeru CoroCoro, w którym została przedstawiona nowa gra z serii Pokemon Mystery Dungeon - Magnagate and the Infinite Labrynth.

Premierę swoją w Japonii będą mieć jeszcze w tym roku, a dokładniej zimą, na konsolę Nintendo 3DS.

Fabuła się zaczyna się, gdy gracz zamienia się w pokemona i zapada w sen. Możliwymi starterami są Oshawott, Axew, Snivy, Tepig i Pikachu. Gra (jak to przystało na 3DSa) będzie w pełnym trójwymiarze. W przeciwieństwie do poprzednich serii, gra wydaje się być samodzielną wersją, a nie jak poprzednio w dwóch (np. Mystery Dungeon Red, Mystery Dungeon Blue).

Oferować będzie różne Pokemony z regionu Unova, m.in. Gurdurra, Hydreigona i Viriziona. Misje będzie otrzymywać od Dunsparce'a, Cofagrigus będzie prowadził sklep (na chwile obecną brak więcej szczegółów). Rampardos posiada Treasure Store. Powraca również Kecleon, który na swoim stoisku ma podstawowe towary.

Obrazki


Komentarze [24]

Wyniki testów oraz współpraca

| 12.09.2012 20:18:53
Od Krakonu minął już miesiąc, więc najwyższa pora ogłosić wyniki konkursów, które miały w czasie jego trwania miejsca. W procesie sprawdzania wyszły jednak na jaw pewne nieprawidłowości związane z zeszłorocznym Testem wiedzy o Pokemonach z Dnia Pokemonów 2011., za które chciałbym serdecznie wszystkich przeprosić. W wyniku błędu każda niepoprawna odpowiedź została uznana za poprawną, a każda prawidłowa została uznana za nieprawidłową. Okazuje się więc, że wyniki były zupełnie odwrotne niż myśleliśmy, a zwyciężcami zeszłorocznego testu byli Pelek 2000, Psyduck 50 oraz rsomasis z 37 punktami (74%). Pełną tabelkę z wynikami znajdziecie w relacji z Dnia Pokemonów.

Jeśli chodzi o tegoroczne wyniki, to wszelkie błędy zostały wyeliminowane i jesteśmy już pewni kto okazał się najlepszy w rozpoznawaniu Pokemonów, a kto okazał się najbardziej obznajomiony z Pokemonami. I tak, w roli tropicielów Pokemonów najlepsi byliby kolejno LordofDragonss, Nid oraz Bortal, a na Pokemonowego profesora najbardziej nadaje się Nid, zostawiając w tyle Udur i LordOfDragonssa, którzy uzyskali równą liczbę punktów. Z pełnymi wynikami zapoznać możecie się tutaj.

Przy okazji chciałbym poinformować, że nasz portal nawiązał współpracę z Forum Górnośląskiego Klubu Otaku "Hitohana", skupiającego miłośników mangi i anime. Możecie je odwiedzić klikając w banner, który znajduje się na górze strony lub wpisując w przeglądarce adres hitohana.pl.
Komentarze [3]

Genesect w Europie!

| 11.09.2012 11:15:24
Przypuszczenia, o których pisaliśmy w newsie o dystrybucji legendarnego insekta w USA, potwierdziły się! Europejscy gracze także będą mogli pobrać Genesecta poprzez WiFi! Event potrwa od 12 października do 12 listopada i będzie dotyczył wyłącznie gier Black 2 i White 2. Zachęcamy zatem do kupna nowych Pokemonów w okolicach premiery.

[Obrazek: genesectlegendarypokemo.jpg]
Komentarze [4]