Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Nowy PMD w Coro Coro

| 13.10.2012 12:28:06
Japoński magazyn Coro Coro na swoich łamach umieścił nowe informacje dotyczące nadchodzącego wielkimi krokami Pokemon Mystery Dungeon: Magnagate and the Infinite Labyrinth. Chyba najciekawszą nowinką jest fakt, że fabuła będzie głównie dotyczyć trzech legendarnych stworków. Są nimi Ho-oh, Lugia oraz Kyurem. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje, które wynikają ze skanów z magazynu:

  • Głównym ośrodkiem w grze jest lokacja znana jako Pokemon Paradise. Można tam znaleźć wiele ciekawych sklepików prowadzonych przez różne stworki.
  • Nowością jest V-Roulette, którą zajmuje się Victini! Dzięki niemu będzie możliwe spotkanie rzadszych Pokemonów poprzez V-Wave.
  • Mroczny stworek Scraggy od teraz będzie spełniać rolę Move Relearnera. Przypomni on ataki Pokemonom jak również umożliwi ich zapomnienie.
  • Do Azumarilla można udać się, gdy zapomnimy jaką misję mamy wykonać. Ma on bowiem tablicę, na której spisane są wszystkie otrzymane questy.
  • Można otwierać własne sklepy i rozbudowywać miasto! Jednak na razie nie mamy żadnych informacji na jakiej zasadzie będzie się to odbywało.
  • Pansage umożliwi nam uprawę różnorakich jagód, które nieraz przydadzą się w podróży, a Quagsire pomoże nam sprawdzić status zaprzyjaźnionych stworków.
  • U Beartica można pograć w mini-gierkę, która polega na trafieniu dyskiem w otwory.

Na razie to tyle z informacji dotyczących najnowszej gry z serii Pokemon Mystery Dungeon. Warto przypomnieć, że będzie to pierwsza gra z serii PMD w pełnym 3D, a więc jest na co czekać! Co myślicie o powyższych zmianach i nowościach?


Komentarze [6]

Liga Pokemon w Polsce - OFICJALNIE !

| 13.10.2012 00:42:10
Jak podaje strona: organized-play.pl
"Liga Pokemon powraca!"
[Obrazek: Pokemon_League_logo_ES_160x105.png]

Sezon zaczyna się 22 października br.
Poszczególne sezony są raportowane za pomocą Pokemon.com

Więcej informacji dla organizatorów można było znaleźć tutaj., lecz termin był do 12.10.2012 godz. 20:00. Dość krótka rekrutacja i słabo rozreklamowana.

Aktualnie potwierdzoną informacją od organizatora Ligi Pokemon w Morionie jest to, że:
Liga będzie rozgrywana w soboty poczynając od 27-10-2012r początek godzina 10,00

Łącznie jest 8 różnych sezonów w których można zdobyć odznaki:
- Aspertia Gym
- Virbank Gym
- Castelia Gym
- Nimbasa Gym
- Driftveil Gym
- Mistralton Gym
- Opelucid Gym
- Humilau Gym


[Obrazek: bw-season-badges.jpg]
(Zdjęcie odznak z ligi: Pokebeach.com)

Aby brać udział w lidze należy zarejestrować się na stronie Pokemon.com oraz posiadać własny Player ID.
Komentarze [6]

Black2 i White2 w Europie

| 12.10.2012 21:04:38
[Obrazek: b2w2.png]
Dzisiejszego dnia, 12 października 2012 roku, najnowsze gry Pokemon, Black2 oraz White2, trafiły na półki sklepowe w Europie. Premiera tychże gier odbyła się również na całym świecie. BW2 to kontynuacja dobrze znanych już nam gier Black i White. Gracz ponownie wciela się w rolę trenera Pokemonów, którego największym marzeniem jest złapanie ich wszystkich oraz zdobycie tytułu Mistrza. W trakcie podróży zdobywa odznaki wymagane do wzięcia udziału w Lidze Pokemon i jest świadkiem wielu zdarzeń, które kształtują fabułę gier.

Międzynarodowe wersje BW2 można w końcu dorwać w swoje łapki. Szczęśliwcy, którzy jakiś czas temu zamówili pre-ordery, wczoraj otrzymali paczuszkę. Teraz są prawdopodobnie tak wciągnięci w grę, że nie sposób ich oderwać od konsoli Nintendo DS. Wszyscy pokefani zainteresowani najnowszymi grami Pokemon mogą śmiało składać zamówienia. Koszt Black2/White2 to kwota rzędu około 160 złotych. Tak więc ruszajcie na łowy w celu upolowania nowych Pokemonów!

Dodatkowo, zapraszamy do działu poświęconemu Pokemon Black2/White2 na Naszej stronie - znajduje się na razie tam kilkanaście artykułów na temat gier, z czasem na pewno ich będzie tam więcej.
[Obrazek: 4O7Zc.jpg]
Komentarze [8]

Dream Radar już w eshopie!

| 12.10.2012 15:11:56
Stalkowałem eshop do godziny 2 w nocy, jednak moje wysiłki były bezskuteczne. Podobnie z resztą w okolicach 8 rano, kiedy to po raz drugi próbowałem dorwać aplikację, jednakże... już jest dostępna!

[Obrazek: pokemon_dream_radar_art_maindetail2.jpg]

W aplikacji za pomocą wiązki energii niszczymy chmurki, w których kryją się Dream Orbs, przedmioty a także to, co interesuje nas najbardziej - Pokemony! Orby służą jako waluta wewnątrz Dream Radaru natomiast jak to mówi profesor Burnet ("opiekunka" aplikacji): "schwytane Pokemony i przedmioty możemy oddać zaufanemu trenerowi".

Dream Radar jest kompatybilny z wszystkimi europejskimi wersjami Pokemon Black2 i White2 i kosztuje 12zł. Gdy przejdziecie do płacenia za grę, pojawi się okienko doładowania budżetu konsoli za 50, 100 lub 150zł, ale także mniejszy, ukryty w lewym dolnym rogu guziczek, dzięki któremu doładujecie konto konsoli jedynie o kwotę wymaganą do zapłacenia za aplikację.

Mnie się bardzo podoba - zdobywanie przedmiotów i Pokemonów nie jest szczególnie wymagające, jednak wiele radości sprawia strzelanie do chmurek, które są gdzieś między stosem książek albo na łóżku. A jakie Wy macie wrażenia? Komentujcie!
Komentarze [7]

Polacy dostają Pokemon White2 po niemiecku

| 11.10.2012 17:59:07
Niemiła niespodzianka spotkała osoby, które zamówiły pre-ordery gry Pokemon White2 w jednym ze sklepów internetowych (Ultima). Wedle informacji sklepu, osoby powinny otrzymać gry w języku angielskim (link),a otrzymują w języku znienawidzonym przez niektórych - niemieckim.

Jedna z naszych użytkowniczek forum Suisho Kasumi, skontaktowała się ze sklepem. Okazuje się, że taką dostali wersję gry od dystrybutora a sprawa jest z nim wyjaśniana. Osoby które nie chcą wersji niemieckiej (zapewne większość), będą mogły po uprzednim skontaktowaniu się z Ultimą wymienić grę na wersję angielską (jeśli do nich dotrze - kolejna pula gier będzie dostępna 16 października) - jeśli wierzyć we wszystko - wymienią również egzemplarze gier, które zostały otwarte.

Obecny zakres "wpadki" nie jest znany.

[Obrazek: p1020021p.jpg] [Obrazek: p1020022e.jpg]

dodatkowe źródło: arhn.eu, zdjęcia Suisho Kasumi
Komentarze [30]

Skórki C-Gear i nowy turniej

| 10.10.2012 22:30:17
Posiadacze japońskich Black2 i White2, którzy zarejestrowali swoje kopie gier na Global Linku do dnia 27 września (korzystając przy tym z tego samego konta, na którym aktywowali gry Black/White) będą mieli okazję, by ściągnąć trzy nowe skórki C-Gear - z Victinim, Reshiramem oraz Zekromem. Promocja obejmuje również kolejne pokelalki, którymi są Snivy, Oshawott i Tepig, a więc startery V generacji. Nie musicie się spieszyć, gdyż dystrybucja skórek i lalek mija dopiero 27 listopada bieżącego roku.

[Obrazek: victinicgear.png]


W Kraju Kwitnącej Wiśni został zapowiedziany kolejny turniej dla gier Black2 i White2! Będzie się on nazywać Pokemon Battle Cup. Format rozgrywki to single battle. Rejestracja trwać będzie od 26 października do 1 listopada tego roku. Przewidzianych jest pięćdziesiąt tysięcy miejsc z czego większość to prawdopodobnie będą Japończycy, jak zwykle ;) W turnieju będzie można używać wszystkich znanych Pokemonów, w tym niektórych ze smogonowskiego tieru Uber (Blaziken, Excadrill, Garchomp). To z pewnością zaciekawi tutejszych graczy Wi-Fi. Co myślicie o takim formacie rozgrywki? Napiszcie, co sądzicie o tym ;)

[Obrazek: vdlnbt.jpg]
Komentarze [4]

PETA meets pokemon

| 09.10.2012 14:01:28
Notka z Wikipedii: People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.

[Obrazek: large.jpg]
Powyżej wspomniana organizacja wzięła tym razem na cel Pokemony. Jak piszą na swojej stronie:

The amount of time that Pokémon spend stuffed in pokéballs is akin to how elephants are chained up in train carts, waiting to be let out to "perform" in circuses. But the difference between real life and this fictional world full of organized animal fighting is that Pokémon games paint rosy pictures of things that are actually horrible.

Stworzyli również grę, w której Pikachu uwalnia pokemony od psychopatycznych trenerów http://features.peta.org/pokemon-black-a...te-parody/

Osobiście uważam, że to kpina oraz desperacja próba zwrócenia na siebie uwagi. A co wy o tym myślicie? Piszcie.

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Komentarze [20]