Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Nowa szata graficzna, przypomnienie o anime oraz zaproszenie na forum

| 01.11.2012 23:07:51
Servine i DewottCzy to się komu podoba, czy nie, Zespół R opuścił Pokemon Valhallę oraz region Unova, kierując się do odległego regionu Kanto. W związku z tym na stronie zawitały jasne kolory, a my możemy znowu skupić się na zbieraniu odznak. Black2 i White2 jest już w Europie prawie trzy tygodnie. Dlaczego by więc nie pochwalić się swoimi postępami w rozgrywce bądź podyskutować o nowych grach w w odpowiednim dziale na naszym forum?

Miłośnicy serialu animowanego z Kieszonkowymi stworkami w roli głównej zamiast sami zbierać odznaki mogą potowarzyszyć Ashowi i Cameronowi w ich zdobywaniu w nowej serii na antenie Disney XD. Premiera sezonu Czerń i Biel: Ściezki przeznaczenia już w tę niedzielę, 4 listopada, o 14:10 (po pokazie filmu Czerń: Victini i Reshiram o 12:30), kolejne odcinki wyświetlane będą od poniedziałku do piątku o 07:40, z powtórką o 16:00. Jeśli jeszcze nie widzieliście reklamy nowych odcinków, możecie ją zobaczyć poniżej:


Swoje przewidywania co do polskiej wersji nowych odcinków oraz opinie, które będziecie mieli już po emisji, zamieszczajcie rzecz jasna w dziale "Anime" na forum.

Na koniec pora oddać honory tej, której się one należą. Pokemony, które możecie zobaczyć na górze naszego portalu, czyli Servine i Dewott, zostały narysowane przez moderatorkę naszego forum i redaktorkę działu manga - Nid. Na górze zmieściły się tylko głowy, ale na górze tego newsa możecie zobaczyć jak prezentują się w całej okazałości. A może Wy też, podobnie jak nasza Pani Redaktor, jesteście uzdolnieni artystycznie? Pochwalcie się swoimi talentami u nas, w jednym z działów kategorii "Fan".
Komentarze [18]

Garstka nowinek

| 26.10.2012 13:17:47
 • Nintendo Direct ujawniło, że dodatkowe dungeony do nadchodzącej gry, Pokémon Mystery Dungeon: Magnagate and the Infinite Labirynth, będą dodawane poprzez darmowe DLC. Pierwszy z nich, PokéForest, będzie dostępny już w dniu premiery gry. Wyżej wymieniony DLC pozostanie bezpłatny do 1 stycznia, po tej dacie niestety jego koszt wyniesie 150 yenów.

  [Obrazek: xBW0v.jpg][Obrazek: rJbgp.jpg][Obrazek: oknnC.png][Obrazek: Pahdp.jpg]
 • Wszyscy posiadacze japońskich edycji gier Black2 oraz White2 mogą już rejestrować się na Pokémon Centre Cup, pierwszy turniej Wi-Fi organizowany w formacie single. Zapisy trwają do 1 listopada. Ciekawe czy osoby z naszego forum, posiadające japońskie BW2, wezmą w nim udział.

  [Obrazek: bbP1O.jpg]
 • W Japonii została zapowiedziana limitowana edycja konsoli 3DS LL z motywem Charizarda. Będzie ona dostępna w Centrach Pokemon na terenie całego Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz by ją dostać trzeba najpierw wziąć udział w loterii (i wygrać ją), która ma trwać w dniach 3-26 listopada bieżącego roku. Kupić będzie ją można od 15 grudnia do 14 stycznia za 18900 yenów (ok. 760 zł). Niestety posiada blokadę regionalną i na razie nie ma informacji o jej dystrybucji poza Japonią.

  [Obrazek: JnxdP.jpg]
Komentarze [8]

Premiera Kanto Symphony

| 14.10.2012 19:35:05
[Obrazek: KSLogoFF.png]


Właśnie dziś został w całości opublikowany fanowski projekt Skoteina (Braxton Catherwood), 21-latka uczęszczającego do Cornish College of the Arts for Music Composition w Seattle, który marzy o zostaniu profesjonalnym kompozytorem muzyki filmowej. Album zawiera orkiestracje muzyki z gier pierwszej generacji, zatytułowany Kanto Symfony, przy pomocy komercyjnych i drogich, lecz realistycznych, próbek instrumentów, z dodatkiem solowych partii żywych instrumentów (skrzypce 1 - Michaela Nachtigall, skrzypce 2 - John Streese oraz wiolonczela - Gabriel Vizcarra Carrasco) oraz żeńskiego wokalu altowego (Jess French). Projekt jest także ilustrowany rysunkami autorstwa Jessici Valenci.

Wcześniej Skotein aranżował wybrane przez siebie pojedyncze utwory z gier Pokémon, które publikował na YouTube i dawał możliwość ściągnięcia utworu w formacie .mp3. Ten projekt jednak jest poważniejszy, finansowany poprzez Kickstartera, oraz komercyjny, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że muzyka wciąż pozostanie darmowa. Album został w całości licencjonowany przy pomocy Joypad Records (co oznacza, że The Pokémon Company dostaje tantiemy za wykorzystywanie muzyki skomponowanej oryginalnie przez Junichiego Masudę) oraz rozprowadzany w formie cyfrowej na iTunes oraz Amazon MP3.

Kanto Symphony obejmuje 35 utworów w tym w całości skomponowane przez Skoteina, tematy dla Mewtwo i Mew, nie będące żadnymi rearanżacjami motytów istniejących w Pokémonie (w trzeciej generacji istnieją osobne tematy bitewne dla Mew i Mewtwo, lecz są one li tylko lekkimi przeróbkami Wild Pokémon Battle z FireRed/LeafGreen), co daje ponad 70 minut muzyki, kosztującej promocyjnie przez pierwszy miesiąc 9.99$.
Na razie albu można kupić na Joypad Records w formacie MP3, bezstratnym FLAC oraz Apple Lossless oraz na iTunes.

Na kanale YouTube Pokémon Orchestrated pojawiła się zapowiedź albumu, oto ona:


Lista utworów:

01 - Shelf of Memories (Prelude)
02 - Red and Blue (Opening Theme)
03 - Dreams and Adventures (Oak's Opening Speech)
04 - Pallet Town
05 - Oak Research Lab
06 - The Road To Viridian City
07 - Battle! VS Wild Pokémon
08 - Viridian City (& Pewter City, Saffron City)
09 - Pokémon Center
10 - Viridian Forest
11 - Show Me Around, Old Man!
12 - Battle! VS Trainer
13 - Mt. Moon
14 - Red’s Journey (the Road To Cerulean City)
15 - Cerulean City (& Fuschia City)
16 - Pokémon Gym
17 - Battle! VS Gym Leader (& Elite Four)
18 - Vermilion City
19 - SS Anne
20 - Beyond Rock Tunnel (The Road To Lavender Town)
21 - Bicycle
22 - Lavender Town
23 - The Ghost of Pokémon Tower
24 - Celadon City
25 - Celadon Game Corner
26 - Team Rocket Hideout
27 - Silph Co. Under Siege
28 - Ocean Waltz (Surfing)
29 - Cinnabar Island
30 - Pokémon Mansion
31 - Evolution
32 - Present Your Badges (Indigo Plateau)
33 - The Final Showdown! VS Champion Rival
34 - Into the Hall of Fame
35 - Ending

Utwory bonusowe:

01 - Trainer Appears (Girl Chapter)
02 - Trainer Appears (Boy Chapter)
03 - Jigglypuff’s Song
04 - Waking Snorlax (Poké Flute Theme)
05 - The Monster of Cerulean Cave (An Original Theme for Mewtwo by Skotein)
06 - The Mirage Pokémon (An Original Theme for Mew by Skotein)
07 - Item Obtain Fanfares
Komentarze [18]

Film czternasty na DVD i sezon piętnasty w Polsce

| 14.10.2012 00:19:43
Od premiery czarnej edycji filmu czternastego, zatytułowanej Victini i Reshiram, na antenie polskiego Disney XD, upłynęło niemal pięć miesięcy. Niektórym mogłoby się wydawać, że jego białej wersji już nigdy nie będzie zaznane nam zobaczyć, ale, jak się okazuje, osoby te były w błędzie. Już 25 października TiM Film Studio wyda pakiet dwóch DVD z filmami Pokemon: White Victini i Zekrom oraz Pokemon: Black - Victini i Reshiram. Dzięki zakupowi płyt będziemy mogli obejrzeć ich polską, angielską oraz turecką wersję językową. Cena detaliczna pakietu to 42,90 zł, ale prawdopodobnie niektóre sklepy umożliwią nam tańszy jego zakup.
O wydaniu na oficjalnej stronie dystrybutora

Okładka

A już 10 dni po wydaniu filmów, w niedzielę 4 listopada, premiera piętnastego sezonu Pokemonów, czyli Czerń i Biel: Ścieżki przeznaczenia, w polskim Disney XD. Za dubbing do nowych odcinków ponownie odpowiada studio SDI Media Polska. Jak widać, zapowiada nam się wyjątkowa Złota Pokemonowa Polska Jesień, więc odwiedzajcie regularnie Pokemon Valhallę, aby nie przegapić żadnej atrakcji!
Komentarze [37]

Nowy PMD w Coro Coro

| 13.10.2012 12:28:06
Japoński magazyn Coro Coro na swoich łamach umieścił nowe informacje dotyczące nadchodzącego wielkimi krokami Pokemon Mystery Dungeon: Magnagate and the Infinite Labyrinth. Chyba najciekawszą nowinką jest fakt, że fabuła będzie głównie dotyczyć trzech legendarnych stworków. Są nimi Ho-oh, Lugia oraz Kyurem. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje, które wynikają ze skanów z magazynu:

 • Głównym ośrodkiem w grze jest lokacja znana jako Pokemon Paradise. Można tam znaleźć wiele ciekawych sklepików prowadzonych przez różne stworki.
 • Nowością jest V-Roulette, którą zajmuje się Victini! Dzięki niemu będzie możliwe spotkanie rzadszych Pokemonów poprzez V-Wave.
 • Mroczny stworek Scraggy od teraz będzie spełniać rolę Move Relearnera. Przypomni on ataki Pokemonom jak również umożliwi ich zapomnienie.
 • Do Azumarilla można udać się, gdy zapomnimy jaką misję mamy wykonać. Ma on bowiem tablicę, na której spisane są wszystkie otrzymane questy.
 • Można otwierać własne sklepy i rozbudowywać miasto! Jednak na razie nie mamy żadnych informacji na jakiej zasadzie będzie się to odbywało.
 • Pansage umożliwi nam uprawę różnorakich jagód, które nieraz przydadzą się w podróży, a Quagsire pomoże nam sprawdzić status zaprzyjaźnionych stworków.
 • U Beartica można pograć w mini-gierkę, która polega na trafieniu dyskiem w otwory.

Na razie to tyle z informacji dotyczących najnowszej gry z serii Pokemon Mystery Dungeon. Warto przypomnieć, że będzie to pierwsza gra z serii PMD w pełnym 3D, a więc jest na co czekać! Co myślicie o powyższych zmianach i nowościach?


Komentarze [6]

Liga Pokemon w Polsce - OFICJALNIE !

| 13.10.2012 00:42:10
Jak podaje strona: organized-play.pl
"Liga Pokemon powraca!"
[Obrazek: Pokemon_League_logo_ES_160x105.png]

Sezon zaczyna się 22 października br.
Poszczególne sezony są raportowane za pomocą Pokemon.com

Więcej informacji dla organizatorów można było znaleźć tutaj., lecz termin był do 12.10.2012 godz. 20:00. Dość krótka rekrutacja i słabo rozreklamowana.

Aktualnie potwierdzoną informacją od organizatora Ligi Pokemon w Morionie jest to, że:
Liga będzie rozgrywana w soboty poczynając od 27-10-2012r początek godzina 10,00

Łącznie jest 8 różnych sezonów w których można zdobyć odznaki:
- Aspertia Gym
- Virbank Gym
- Castelia Gym
- Nimbasa Gym
- Driftveil Gym
- Mistralton Gym
- Opelucid Gym
- Humilau Gym


[Obrazek: bw-season-badges.jpg]
(Zdjęcie odznak z ligi: Pokebeach.com)

Aby brać udział w lidze należy zarejestrować się na stronie Pokemon.com oraz posiadać własny Player ID.
Komentarze [6]

Black2 i White2 w Europie

| 12.10.2012 21:04:38
[Obrazek: b2w2.png]
Dzisiejszego dnia, 12 października 2012 roku, najnowsze gry Pokemon, Black2 oraz White2, trafiły na półki sklepowe w Europie. Premiera tychże gier odbyła się również na całym świecie. BW2 to kontynuacja dobrze znanych już nam gier Black i White. Gracz ponownie wciela się w rolę trenera Pokemonów, którego największym marzeniem jest złapanie ich wszystkich oraz zdobycie tytułu Mistrza. W trakcie podróży zdobywa odznaki wymagane do wzięcia udziału w Lidze Pokemon i jest świadkiem wielu zdarzeń, które kształtują fabułę gier.

Międzynarodowe wersje BW2 można w końcu dorwać w swoje łapki. Szczęśliwcy, którzy jakiś czas temu zamówili pre-ordery, wczoraj otrzymali paczuszkę. Teraz są prawdopodobnie tak wciągnięci w grę, że nie sposób ich oderwać od konsoli Nintendo DS. Wszyscy pokefani zainteresowani najnowszymi grami Pokemon mogą śmiało składać zamówienia. Koszt Black2/White2 to kwota rzędu około 160 złotych. Tak więc ruszajcie na łowy w celu upolowania nowych Pokemonów!

Dodatkowo, zapraszamy do działu poświęconemu Pokemon Black2/White2 na Naszej stronie - znajduje się na razie tam kilkanaście artykułów na temat gier, z czasem na pewno ich będzie tam więcej.
[Obrazek: 4O7Zc.jpg]
Komentarze [8]