Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Nowa czołówka anime Pokemon!

| 02.02.2013 19:31:50
Dziś miała miejsce premiera szestnastego sezonu Pokemon. Oto najnowsza piosenka:
Tekst:
It's the next chapter, the ultimate goal
Ready for battle, brave and bold
I know we gonna make it, we will find the way!

Oh-oh, we come so far
We fought so hard to get where we are
Oh-oh, we belong together
It's always you and me
Pokemon!

Co sądzicie o najnowszej piosence ? Zapraszamy na forum.
Komentarze [43]

Nowa seria anime - Pokemon Czerń i Biel: Przygody w regionie Unova !

| 29.01.2013 21:15:24
Pokemon Company ujawniło zapowiedź najnowszego sezonu anime Pokemon!
Dalsze przygody ... Nowe gry Pokemon X i Pokemon Y ... Też nie możecie się już doczekać? Zapraszamy na forum do dyskusji!

Komentarze [9]

Archiwum newsów 8-25 stycznia 2013

| 29.01.2013 13:03:10
W związku z awarią serwera, o której więcej tutaj, straciliśmy także newsy. Na szczęście, udało się nam odzyskać ich treść. Newsy od Raika chwilowo pozbawione są grafiki, ponieważ umieszczał on obrazki na serwerze strony, a co za tym idzie, one również zostały utracone. Niebawem to naprawimy

Poniżej prezentujemy archiwum "zaginionych newsów" od 8 do 25 stycznia:


Pokemon Special Tom 43 — 25.01 g. 11:05:51, napisany przez Nid

Minęło półtora roku, odkąd w magazynach zaczęły się pojawiać przypadkowe rozdziały z serii Pokemon Special B/W. Jednak z dniem 25 stycznia pierwsze, japońskie rozdziały dostały swoje miejsce w tomie 43. Jednocześnie pojawią się tam trzy rozdziały zamykające serię HG/SS.
ISBN 4091415830

Seria BW jest pod pewnym względem wyjątkowa, ponieważ pierwsze tomy pojawiły sie w USA i Francji już rok temu oraz można je nabyć w Polsce w cenie 60 zł za tom.
Obecnie we Francji 6.03.2013 wyjdzie szósta książka. A tak prezentuję się okładka:

Event z Keldeo! — 22.01 g. 19:18:50, napisany przez Gonzo

Posiadacze angielskich oraz francuskich (hiszpańskich, niemieckich i włoskich również) gier Black2 i White2 mogą pobrać nowy wondercard z Keldeo na 50. poziomie. Pokemon będzie znał Sacred Sword, Aqua Jet, Hydro Pump i Swords Dance i będzie trzymał PP Max.

[Obrazek: Lf5uSal.jpg]

Promocja potrwa od 25 stycznia (dla francuskich wersji trwa od kilku dni) do 12 lutego, więc radzę się pośpieszyć!


Opening i ending z Best Wishes! Season 2 Episode N — 17.01 g. 15:03:14, napisany przez Chicorii

Dziś pojawił się nowy japoński opening i ending do serii Episode N, z sagii Best Wishes!.

Czołówka nie jest zupełnie nowa, gdyż to tylko inna, cięższa aranżacja piosenki Yajirushi ni Natte! (Be an Arrow!), z kolejną animacją. Utwór ponownie zaśpiewała Rica Matsumoto, a jej kompozytorem jest Hirokazu Tanaka (który jest autorem wielu innych piosenek do anime Pokémon, oraz muzyki do niektórych klasycznych gier Nintendo, takich jak pierwszy Metriod na NESa, lub Super Mario Land na GameBoya).Endingiem jest cukierkowe Sakura · Go-Round, wykonywany przez japońską pop grupę Shiritsu Ebisu Chūgaku, w której skład wchodzą: Mizuki, Rika Mayama, Natsu Anno, Ayaka Yasumoto, Aika Hirota, Mirei Hoshina, Hirono Suzuki, Rina Matsuno oraz Hinata Kashiwagi. Na razie nie wiem nic o kompozytorze utworu.International Challenge Styczeń 2013 — 17.01 g.01:29:27, napisany przez Gonzo

Zapisy na turniej dla posiadaczy gier Black2 i White2 już się zaczęły! Potrwają do 24 stycznia, jednak miejsc może braknąć, zapiszcie się już dziś! Każdy, kto rozegra 10 walk i nie zostanie zdyskwalifikowany, otrzyma Jaboca Berry do swojego Dream World.
[Obrazek: ClZaR.png]
Walki potrwają od 25 do 28 stycznia. Podobnie jak poprzednie turnieje, ten także jest w formacie Double, Pokemony i trzymane przez nie przedmioty nie mogą się powtarzać. Rozgrywki są podzielone na kategorie wiekowe: młodziki (Junior, urodzeni w 2000 lub później roku), seriorzy (Senior, urodzeni pomiędzy 1999 a 1996 rokiem) i mistrzowie (Master, rocznik 1995 i starsi). Zabronione jest używanie następujących Pokemonów: Mewtwo, Mew, Lugia, Ho-Oh, Chatot, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta, Genesect.

Link do zapisów: http://en.pokemon-gl.com/wifi/
Zachęcamy do udziału i dzielenia się wrażeniami z walk i samego turnieju!


CoroCoro o legendach XY — 11.01 g. 16:07:44, napisany przez Raika

W sieci ukazały się dwie strony z najnowszego numeru CoroCoro na temat gier Pokemon XiY. Nie zawierają za dużo nowych informacji.

Przedstawiają Xerneasa i Yveltala (legendy XiY). Ten pierwszy, Xerneas (ゼルネアス) ma 3 metry wysokości, a waży 215kg. Drugi, Yveltal (イベルタル) mierzy 5,8 metra a jego masa ciała wynosi 203kg. Jednak, ich typy, klasyfikacja ani umiejętności nie są znane.

kliknij, aby powiększyć
[Obrazek: cc1th.jpg] [Obrazek: cc2th.jpg]


Xerneas i Yveltal - legendy Pokemon X i Y — 9.01 g. 15:05:03, napisany przez Raika

Wczoraj poznaliśmy imiona pierwszych form starterów szóstej generacji (Chespin, Fennekin, Froakie). Dziś natomiast za pośrednictwem oficjalnego profilu Pokemon na facebooku dowiadujemy się nazw legendarnych Pokemonów X i Y.

Xerneas (Pokemon X) i Yveltal (Pokemon Y). Jak je oceniacie?
[Obrazek: legendy.png]


Pokemon Direct 8.1.2013 - Szósta generacja Pokemon! Data wydania: Październik '13 — 7.01 g. 14:58:36, napisany przez Gonzo

[Obrazek: AJ2Rw.png]
Jutro, o godzinie dwunastej czasu środkowoeuropejskiego (tak, naszego) będzie miało miejsce Pokemon Direct. Jeżeli będzie ono miało charakter podobny do Nintendo Directów, możemy się spodziewać dużo informacji growych.

Podobne Pokemon Directy mają się odbyć dla Japonii i USA w tym samym czasie. Jest to short, więc direct będzie trwał zaledwie 10 minut.

Poniżej tweet brytyjskiego oddziału Nintendo:
[Obrazek: jH4bo.png]

Link do archiwum streamu:

Podsumowanie:
- Pan Satoru Iwata przeprowadza przez wszystkie generacje gier od RG do BW2, w każdej mówi o nowinkach i fajnych mechanikach, jak wymienianie się przez kabel w pierwszych generacjach, double battle z RS, wymiany przez WiFi z DP (pominęli trójwalki z BW)
- Przedstawienie nowej gry zaczyna się słowami Iwaty zamykającymi erę DSa w Pokemonach i powiedzeniem, że gry pojawią się w tym samym czasie na całym świecie, poza kilkoma krajami (w wypowiedzi Iwaty nie ma słowa o Korei, która nie dostała swojego Directa)
- Dostajemy filmik ze świata gry, który jest całkowicie 3d, jest baaardzo ładny.
- na koniec, dostajemy smaczki: Startery: Chespin (grass), Fennekin (fire) i Froakie (water), Zostają ujawnione nazwy gier: Pokemon X i Pokemon Y

Galeria screenów:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Zapraszam do dyskusji o nadchodzącej szóstej generacji!
Komentarze [0]

Awaria serwera i jej efekty

| 29.01.2013 12:19:13
Niestety w wyniku awarii serwera, która miała miejsce podczas wykonywania kopii zapasowej, byliśmy zmuszeni cofnąć się do bazy danych naszej strony z początku dnia 7 stycznia. Oznacza to ni mniej, ni więcej zniknięcie wszelkich napisanych newsów, tematów, postów, prywatnych wiadomości, nałożonych i wycofanych ostrzeżeń, zmian na forum, zmian w ekipie forum oraz modyfikacji kont użytkowników dokonanych w dniach od 7 do 28 stycznia bieżącego roku. Za wszelkie problemy z tego wynikłe chciałbym w tym miejscu gorąco przeprosić. W związku z tym zniknął też niestety w całości dział dotyczący najnowszych gier spod znaku Pokemonów - X/Y. Wszystkich członków naszej społeczności zachęcam do jego odbudowy poprzez pisanie tematów i postów w reaktywowanym dziale poświęconym szóstej generacji - przejdziecie do niego klikając tutaj.
Komentarze [69]

Ważne ogłoszenie 8 stycznia

| 04.01.2013 18:02:47
W sieci huczy od plotek na temat ważnej informacji związanej z Pokemonami, jaka ma pojawić się za 4 dni, czyli 8 stycznia tego roku. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia zawartego w nowej reklamie gier BW2:

[Obrazek: news1j.jpg]

Pojawiła się również informacja z twittera jednej z szych Gamefreaku, Junichi Masudy odnośnie nowego odcinka Pokemon Smash nagranego w grudniu (a kolejne odcinki wychodzą z około miesięcznym opóźnieniem), w którym to często ujawniane są informacje na temat Pokemonowych nowinek. Potwierdził on do tej pory, że w programie wystąpi Shigeki Morimoto - inny z pracowników Gamefreaku, odpowiedzialny chociażby za gry HeartGold/SoulSilver. Koniec końców, informacja o wielkim ogłoszeniu zawędrowała aż na oficjalną stronę Pokemonów:

[Obrazek: news2p.jpg]

Do tej pory nie uzyskaliśmy żadnych zapowiedzi odnośnie gier szóstej generacji, ani Pokemonów z niej pochodzących. Niewiadomą pozostają także losy remake'ów Ruby i Sapphire, które zgodnie z dotychczasową rutyną wydawniczą powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze przed tymi z następnej generacji. Co zostanie zatem ujawnione? Trudno powiedzieć, ale po takich zapowiedziach można spodziewać się na pewno czegoś z grubej rury!

edit: okazuje się, iż owa informacja ukaże się na skale międzynarodową!

[Obrazek: fx55e.png]
Komentarze [67]

Dotychczasowe wyniki City Championships 2012/2013 w USA

| 29.12.2012 17:22:42
W obecnej chwili mają miejsce drugie po Regionalsach ważne turnieje karciane (których niestety w Polsce póki co brak) w najważniejszym z punktu widzenia PTCG państwie, jakim są Stany Zjednoczone - Cities. Jest o tyle ciekawe wydarzenie, że możemy w ich trakcie obserwować jak najnowszy dodatek Boundaries Crossed wpłynął na format. Do tej pory odbyło się 221 z 340 takich turniejów. Spośród tych, których wyniki są znane, oto lista dotychczasowych zwycięskich decków:
 • Landorus EX/Mewtwo EX (plus techy: Bouffalant, Terrakion, Tornadus (EX)) 15 razy
 • Keldeo EX/Blastoise 13 razy (raz ze zwykłym Keldeo)
 • Darkrai EX w różnych wariantach 9 razy (2 razy sam Darkrai/Mewtwo)
 • Hammertime 9 razy (4 razy z Landorusem EX, 2 z Terrakionem)
 • Darkrai EX/Hydreigon 9 razy
 • Mewtwo EX/Eelektrik 8 razy
 • Ho-Oh EX w różnych wariantach 8 razy
 • Rayquza (EX)/Eelektrik 6 razy
 • Darkrai EX/Landorus EX 4 razy (raz z Terrakionem)
 • Mewtwo/Terrakion 2 razy (raz z Shayminem EX)
Pojedyncze wygrane:
 • Garbodor/Landorus EX/Mewtwo
 • Aspertia/Eelektrik
 • Garchomp/Landorus EX/Mewtwo
 • Empoleon/Dusknoir/Landorus EX
 • Empoleon/Mewtwo/Landorus
 • Landorus EX/Tornadus EX + Roserade
 • Tornadus/Mewtwo/Bouffalant
 • Empoleon/Accelgor
 • Quad Sigilyph
 • Klinklang + EXy
Jak widać zatem, wpływ nowych kart takich jak Landorus EX i Keldeo był diametralny. Poza nimi wciąż wielką popularnością uzasadnioną świetnymi wynikami cieszą się również starsze EXy, w głównej mierze Darkrai, ale także Mewtwo, Rayquaza, czy Ho-Oh. Mimo to w obecnej chwili dominujące wydają się przede wszystkim 2 decki, które najczęściej pojawiały się w finałowej czwórce - Keldeo/Blastoise (60) i Landorus/Mewtwo (54). Czy Nowy Rok przyniesie nam jakieś zmiany i być może nowe archetypy ukażą światło dzienne na finiszu Cities, czy może będziemy musieli czekać z tym do Plasma Storm? Dowiemy się tego już wkrótce!
Komentarze [4]

Nowy zestaw Legends of Justice Box (Legendy Sprawiedliwości)

| 21.12.2012 14:50:23

Nowy specjalny zestaw ukaże się wiosną 2013 i będzie w cenie $12.99 (ok 70 zł). W każdym pudełku znajdziemy zestaw kart promo holo: Terrakion, Virizion, oraz Cobalion, 3 Boostery z kartami uzupełniającymi. Tak prezentuje się cały zestaw w opakowaniu:
Komentarze [0]