Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Tymczasowa promocja Pokedexa 3D Pro

| 18.03.2013 20:36:07
[Obrazek: 2omtSlF.jpg]
By nie było tu smutno- screen z Pikaczem

Czy jesteś na terenie Europy, a ponadto szczęśliwym posiadaczem zarówno Nintendo 3DSa, jak i nadmiernej ilości gotówki, a jeszcze nie miałeś okazji zasmakować Pokedexa 3D Pro? Jeśli na każde pytanie odpowiedź brzmi "tak", to masz okazję to zmienić!

Oczywiście kwestia przydatności tej aplikacji to oddzielny temat do długiej dyskusji (bo w sumie za taką ilość pieniędzy można np. dobrze się najeść i znaleźć w Internecie wszystko co oferuje wspomniana aplikacja), jednak wypada poinformować, że od dwudziestego pierwszego marca do czwartego kwietnia (czyli przez dwa tygodnie) możecie zakupić Pokedexa 3D Pro w zabójczo niskiej cenie 48 złotych polskich! W stosunku do obecnej ceny (60 zł) jest to obniżka o bagatela 12 złotych, więc jeśli komuś nagle zaczęła cieknąć ślinka na myśl o Pokexie 3D Pro, to jego cierpliwość właśnie została wynagrodzona.

A ja uruchomię Google'a i poczekam na Pokedexa 3D zapewne umieszczonego w zapowiedzianych grach Pokemon X i Y.
Komentarze [15]

Nowy sezon Pokemonów w Japonii!

| 16.03.2013 16:18:26
Witam.

Dawno mnie tutaj nie było... Przynajmniej nie w takiej formie. Ponieważ w ostatnim tygodniu pojawiło się kilka informacji, o których nie wspomniano do tej pory na PV, postanowiłem wspomnieć o nich w tym newsie.

Anime

Jak wiadomo, wszystko ma swój koniec i początek. Tak się składa, że emitowana obecnie w Japonii seria Best Wishes 2 - Episode N! już niebawem dobiegnie końca. Ci, którzy śledzą ją na bieżąco wiedzą, że seria ma dla fanów całkiem sporo smaczków, których nie będę teraz spoilerował. Co dalej? Ano, do premiery gier Pokemon XY mamy jeszcze trochę czasu, dlatego twórcy postanowili zaserwować nam historię, odbywającą się... w zupełnie nowym regionie. Będą nim Wyspy Dekorora.

Nowy sezon anime w Japonii, którego premierę zaplanowano na 25 kwietnia, będzie nazywał się Best Wishes DA!, co ma być skrótem od Dekorora Adventures. Jak pamiętamy, kilkanaście lat temu, Ash i jego przyjaciele podróżowali już po stworzonych na potrzeby anime wyspach, był to jednak Archipelag Pomarańczowy/Oranżowy.

[Obrazek: 7f607155445fabd6ab43e0affbf3573f4376_min.jpg]

Przy okazji ujawniono też kilka spoilerów, dotyczących przygód w nowej serii:

W odcinku emitowanym 16 maja, zatytułowanym Farewell Oshawott?! The Road to becoming the Hotachi King! , nasi bohaterowie mają odwiedzić Wyspę Hotachi, zamieszkiwaną przez dzikie Oshawotty. Czy Oshawott Asha zdecyduje się zostać tam ze swoimi pobratymcami, a może czeka nas inna niespodzianka?

W odcinku emitowanym 30 maja, nasi bohaterowie spotkają Profesora Oaka, który ma małe problemy z... Rotomem. Wygląda na to, że badacz wejdzie w posiadanie tego niesfornego Stworka.

W odcinku, którego emisję zaplanowano na 26 czerwca i zatytułowanym Making a Wish to Jirachi! Seven Days of Miracles, po raz pierwszy w serialu pojawi się legendarny Pokemon - Jirachi. W czerwcu zadebiutuje także epizod, w którym nasi bohaterowie spotkają na bezludnej wyspie Eevee'ego i jego przyjaciół... Cokolwiek to znaczy.

Filmy

W związku z ujawnianymi regularnie informacjami, dotyczącymi kolejnego filmy Pokemon, zatytułowanego Extremespeed Genesect - Mewtwo's Awakening, dowiedzieliśmy się niedawno o promocyjnym Stworku, jaki ma być rozdawany w trakcie jego emisji.

[Obrazek: 9402c2d46a41c910520eff8e78d512265420_min.jpg]

Dla osób, które jeszcze nie zdążyły się zorientować, będzie to Mewtwo. W odróżnieniu jednak, od zwykłego przedstawiciela swojego gatunku, ten Pokemon będzie dysponował swoją Ukrytą Zdolnością (Hidden Ability lub jak kto woli DW Ability) Unnerve oraz znał specjalny atak - Hurricane. Ponadto będzie też znał następujące ataki: Psystrike, Ice Beam oraz Heal Pulse, a także będzie posiadał niezwykle wysokie IVs.

Gry

W ostatnim wydaniu Coro Coro wspomniano też na temat nowości, dotyczących zapowiedzianej na platformę gry Pokemon Rumble U. Jak się okazuje, podobnie jak w Skylandersach, w grze będzie można korzystać ze specjalnych figurek. Wystarczy przyłożyć takową do czytnika, znajdującego się w... padzie czy tam tablecie, a dzięki temu będziemy mogli korzystać z niego w czasie rozgrywki. Figurki można będzie kupić w Centrach Pokemon na terenie Japonii.

[Obrazek: 9b1c850b267b2b77812b33e493c8fe844707_min.jpg]

Zapowiedziano, że w pierwszej serii figurek pojawią się: Torchic, Pikachu, Bulbasaur, Piplup, Lucario i Victiny. Twórcy obiecują także specjalne, promocyjne figurki, rozdawane przy różnych okazjach. I tak na przykład, osoby, które zakupią kod do ściągania gry z E-Shopu, otrzymają "Specjalnego Pikachu".

Moim skromnym zdaniem, zmarnowany potencjał. Figurki są brzydkie i twórcy mogli wykorzystać ten pomysł w lepszy sposób, choćby przy zapowiedzianych na wrzesień grach XY. A co Wy o tym sądzicie?

Za info o nowej sadze BW dziękujemy użytkownikowi artek1567
Komentarze [7]

Pokédziałek - Cotygodniowy PokéLivestream

| 11.03.2013 21:39:59
Cześć! Jestem Dark Archon i część z was zna mnie zapewne jako autora nieoficjalnych tłumaczeń gier Pokémon FireRed i Pokémon Platinum. Współpracowałem również przy tworzeniu Pokémon Red PL oraz porzuconego przez oryginalnego autora projektu Pokémon Crystal PL.

Chciałbym was zaprosić na moje małe, cotygodniowe przedsięwzięcie nazwane "Pokédziałkami". Co tydzień, w poniedziałki o 22:00, poczynając od 18.03, będziemy spotykać się na moim kanale Twitchowym.

W jego ramach, tydzień po tygodniu, na żywo, przechodzić będziemy w ramach livestreama kolejne części Pokémonów, poczynając od pierwszej, aż do piątej generacji. Celem jest ukończeniem wszystkich "generacji" gier tak, byśmy w październikową premierę Pokémon X i Y mogli zacząć livestreamy z tych części.

Jestem szczęśliwym posiadaczem jedynego w Polsce 3DSa z wyjściem wideo, więc podejrzewam, że dla sporej części fanów cyklu będzie to jedyna na razie możliwość posmakowania tych najnowszysch odsłon gry.

WSZYSTKIE livestreamowane gry streamowane będą bezpośrednio z konsol, bez wykorzystania jakichkolwiek emulatorów!

Plan przechodzenia wygląda następująco:
FireRed > HeartGold > Emerald > Platinum > B/W > B/W 2 > X/Y

W trakcie livestreamów z przyjemnością odpowiadał będę na wasze pytania i dyskutował na tematy związane z Pokémonami.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak coś takiego wygląda w praktyce, tutaj, na Youtube znajduje się zapis pierwszych dwóch livestreamów z FireRed, które zainspirowały tego "eventa". Do tej playlisty trafiały będą również kolejne odcinki, więc jeśli ktoś nie będzie mógł nas oglądać na żywo, będzie mógł potem nadrobić zaległości poprzez YouTube.

Po raz pierwszy spotykamy się 18.03.2013 o godzinie 22:00 na www.twitch.tv/arhneu

Zapraszam do dyskusji, komentowania pomysłu i nadsyłania sugestii.
Komentarze [42]

Centrum Codziennej Opieki

| 11.03.2013 14:25:16
Na naszym forum powstał nowy dział, w znaczny sposób zmieniający sposób działania strony i dodawania do niej nowych treści. Osoby chętne do pisania newsów w dalszym ciągu powinny zgłaszać się do nas przez formularz zamieszczony w dziale Nabór do redakcji. Trochę zmieniło się za to, jeśli chodzi o twórców innych tekstów.

Ci zainteresowani tworzeniem nowych artykułów powinni przejść prosto do działu Centrum Codziennej Opieki zamieszczonym na naszym forum. Koncepcja jest prosta - twórcy zamieszczają tam swoje teksty, a ekipa Pokemon Valhalli oraz inni użytkownicy wyrażają swoje zdanie na ich temat. Po poprawkach teksty zostaną zamieszczone na stronie. Co więcej - najlepszym osobom zostanie zaproponowane stanowisko redaktora, będącego częścią ekipy naszej strony.

W razie pytań lub wątpliwości przeczytajcie temat Pytania i odpowiedzi, a jeśli nie znajdziecie tam odpowiedzi na to, co Was trapi, możecie wysłać do mnie prywatną wiadomość na forum.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze teksty!

Za pomysł utworzenia nowego działu i koncepcję zmian jeśli chodzi o nabór do redakcji dziękuję Gonzowi.
Komentarze [0]

International Challenge Marzec 2013

| 08.03.2013 00:57:31
Zapisy na turniej dla posiadaczy gier Black2 i White2 rozpoczną się już 14 marca o 1:00 w nocy, czasu środkowoeuropejskiego! Potrwają do 22 marca, do godziny 0:59, im szybciej się zapiszecie, tym lepiej, bo miejsc może zabraknąć! Każdy, kto rozegra przynajmniej jeden mecz i nie zostanie zdyskwalifikowany, otrzyma 5 Rowap Berry do swojego Dream World. Ponadto, 128 najlepszych graczy z Europy dostanie Champion Points, które pozwolą przybliżyć się do zdobycia zaproszenia na Mistrzostwa Świata!

[Obrazek: d2QwtCs.png]

Walki potrwają od 22 do 25 marca. Podobnie jak poprzednie turnieje, ten także jest w formacie Double, Pokemony i trzymane przez nie przedmioty nie mogą się powtarzać. Rozgrywki są podzielone na kategorie wiekowe: młodzików (Junior, urodzeni w 2002 roku lub później), seniorów (Senior, urodzeni pomiędzy 1998 a 2001 rokiem) i mistrzowów (Master, rocznik 1997 i starsi). Zabronione jest używanie następujących Pokemonów: Mewtwo, Mew, Lugia, Ho-Oh, Chatot, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta, Genesect.

Link do zapisów i pełnego info: http://pglhelp.pokemon.com/en/gbu/2013_I...index.html
Zachęcamy do udziału i dzielenia się wrażeniami z walk i samego turnieju!
Komentarze [8]

Ankiety dotyczące przyszłości strony

| 04.03.2013 13:51:04
Pokemon Valhalla działa w Polsce już prawie dekadę! 30 lipca bieżącego roku nasza strona będzie miała dokładnie 10 lat. W tym rocznicowym roku chcielibyśmy szczególnie skupić się na pracy nad stroną. Aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych odwiedzających, postanowiliśmy spytać Was o to co Waszym zdaniem powinno się znaleźć na łamach naszego portalu.

W tym celu na naszym forum został stworzony specjalny dział z ankietami, w których możecie podzielić się z nami swoją wizją strony. W chwili obecnej pytamy o trzy rzeczy:
Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz uwagami. Jeśli macie pomysł na inny temat ankiety - napiszcie o tym w komentarzach do tego newsa. Przyszłość Pokemon Valhalli zależy właśnie od Was!
Komentarze [5]

Tom 44

| 01.03.2013 13:16:03
Została ujawniona data wydania już 44 tomu Pokemon Special: 28.03.2013
Została również ukazana okładka:
[Obrazek: volume%2044.jpg]
ISBN 9784091416445
Jeszcze nie wiadomo jakie rozdziały będzie zawierać powyższy tom mangi.
Komentarze [5]