Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokédziałek - Cotygodniowy PokéLivestream

| 11.03.2013 21:39:59
Cześć! Jestem Dark Archon i część z was zna mnie zapewne jako autora nieoficjalnych tłumaczeń gier Pokémon FireRed i Pokémon Platinum. Współpracowałem również przy tworzeniu Pokémon Red PL oraz porzuconego przez oryginalnego autora projektu Pokémon Crystal PL.

Chciałbym was zaprosić na moje małe, cotygodniowe przedsięwzięcie nazwane "Pokédziałkami". Co tydzień, w poniedziałki o 22:00, poczynając od 18.03, będziemy spotykać się na moim kanale Twitchowym.

W jego ramach, tydzień po tygodniu, na żywo, przechodzić będziemy w ramach livestreama kolejne części Pokémonów, poczynając od pierwszej, aż do piątej generacji. Celem jest ukończeniem wszystkich "generacji" gier tak, byśmy w październikową premierę Pokémon X i Y mogli zacząć livestreamy z tych części.

Jestem szczęśliwym posiadaczem jedynego w Polsce 3DSa z wyjściem wideo, więc podejrzewam, że dla sporej części fanów cyklu będzie to jedyna na razie możliwość posmakowania tych najnowszysch odsłon gry.

WSZYSTKIE livestreamowane gry streamowane będą bezpośrednio z konsol, bez wykorzystania jakichkolwiek emulatorów!

Plan przechodzenia wygląda następująco:
FireRed > HeartGold > Emerald > Platinum > B/W > B/W 2 > X/Y

W trakcie livestreamów z przyjemnością odpowiadał będę na wasze pytania i dyskutował na tematy związane z Pokémonami.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak coś takiego wygląda w praktyce, tutaj, na Youtube znajduje się zapis pierwszych dwóch livestreamów z FireRed, które zainspirowały tego "eventa". Do tej playlisty trafiały będą również kolejne odcinki, więc jeśli ktoś nie będzie mógł nas oglądać na żywo, będzie mógł potem nadrobić zaległości poprzez YouTube.

Po raz pierwszy spotykamy się 18.03.2013 o godzinie 22:00 na www.twitch.tv/arhneu

Zapraszam do dyskusji, komentowania pomysłu i nadsyłania sugestii.
Komentarze [42]

Centrum Codziennej Opieki

| 11.03.2013 14:25:16
Na naszym forum powstał nowy dział, w znaczny sposób zmieniający sposób działania strony i dodawania do niej nowych treści. Osoby chętne do pisania newsów w dalszym ciągu powinny zgłaszać się do nas przez formularz zamieszczony w dziale Nabór do redakcji. Trochę zmieniło się za to, jeśli chodzi o twórców innych tekstów.

Ci zainteresowani tworzeniem nowych artykułów powinni przejść prosto do działu Centrum Codziennej Opieki zamieszczonym na naszym forum. Koncepcja jest prosta - twórcy zamieszczają tam swoje teksty, a ekipa Pokemon Valhalli oraz inni użytkownicy wyrażają swoje zdanie na ich temat. Po poprawkach teksty zostaną zamieszczone na stronie. Co więcej - najlepszym osobom zostanie zaproponowane stanowisko redaktora, będącego częścią ekipy naszej strony.

W razie pytań lub wątpliwości przeczytajcie temat Pytania i odpowiedzi, a jeśli nie znajdziecie tam odpowiedzi na to, co Was trapi, możecie wysłać do mnie prywatną wiadomość na forum.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze teksty!

Za pomysł utworzenia nowego działu i koncepcję zmian jeśli chodzi o nabór do redakcji dziękuję Gonzowi.
Komentarze [0]

International Challenge Marzec 2013

| 08.03.2013 00:57:31
Zapisy na turniej dla posiadaczy gier Black2 i White2 rozpoczną się już 14 marca o 1:00 w nocy, czasu środkowoeuropejskiego! Potrwają do 22 marca, do godziny 0:59, im szybciej się zapiszecie, tym lepiej, bo miejsc może zabraknąć! Każdy, kto rozegra przynajmniej jeden mecz i nie zostanie zdyskwalifikowany, otrzyma 5 Rowap Berry do swojego Dream World. Ponadto, 128 najlepszych graczy z Europy dostanie Champion Points, które pozwolą przybliżyć się do zdobycia zaproszenia na Mistrzostwa Świata!

[Obrazek: d2QwtCs.png]

Walki potrwają od 22 do 25 marca. Podobnie jak poprzednie turnieje, ten także jest w formacie Double, Pokemony i trzymane przez nie przedmioty nie mogą się powtarzać. Rozgrywki są podzielone na kategorie wiekowe: młodzików (Junior, urodzeni w 2002 roku lub później), seniorów (Senior, urodzeni pomiędzy 1998 a 2001 rokiem) i mistrzowów (Master, rocznik 1997 i starsi). Zabronione jest używanie następujących Pokemonów: Mewtwo, Mew, Lugia, Ho-Oh, Chatot, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta, Genesect.

Link do zapisów i pełnego info: http://pglhelp.pokemon.com/en/gbu/2013_I...index.html
Zachęcamy do udziału i dzielenia się wrażeniami z walk i samego turnieju!
Komentarze [8]

Ankiety dotyczące przyszłości strony

| 04.03.2013 13:51:04
Pokemon Valhalla działa w Polsce już prawie dekadę! 30 lipca bieżącego roku nasza strona będzie miała dokładnie 10 lat. W tym rocznicowym roku chcielibyśmy szczególnie skupić się na pracy nad stroną. Aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych odwiedzających, postanowiliśmy spytać Was o to co Waszym zdaniem powinno się znaleźć na łamach naszego portalu.

W tym celu na naszym forum został stworzony specjalny dział z ankietami, w których możecie podzielić się z nami swoją wizją strony. W chwili obecnej pytamy o trzy rzeczy:
Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz uwagami. Jeśli macie pomysł na inny temat ankiety - napiszcie o tym w komentarzach do tego newsa. Przyszłość Pokemon Valhalli zależy właśnie od Was!
Komentarze [5]

Tom 44

| 01.03.2013 13:16:03
Została ujawniona data wydania już 44 tomu Pokemon Special: 28.03.2013
Została również ukazana okładka:
[Obrazek: volume%2044.jpg]
ISBN 9784091416445
Jeszcze nie wiadomo jakie rozdziały będzie zawierać powyższy tom mangi.
Komentarze [5]

Oficjalny Magazyn Pokemon

| 26.02.2013 22:12:26
Future Publishing, wydawca oficjalnego magazynu Nintendo, ujawnił, że spod jego skrzydeł wyjdzie "Oficjalny Magazyn Pokemon" (Official Pokémon Magazine) .

Będzie to miesięcznik poświęcony tematyce (jakby inaczej) Pokemon, który będzie zawierał wszelkie informacje na temat nowości ze świata kieszonkowych potworów ze sfery zarówno gier, anime, filmów jak i karcianki.

Pierwszy numer ukaże się 20 marca i będzie kosztował : 3,99 funtów (~19 złotych) i będzie zawierał cztery gratisy: plakat Pokemon X i Y, dwustronny plakat z finalnymi ewolucjami starterów z regionu Unova i z Ashem, cztery przypinki z odznakami Pokemon oraz naklejki.

Redaktorem naczelnym pisma będzie Chandra Nair, która pełni tę samą funkcję w Oficjalnym Magazynie Nintendo. Dodatkowo, chciałbym zaznaczyć, że w 2004 roku była podobna sytuacja - powstało pismo poświęcone tematyce Pokemon, jednak zaprzestano go wydawać po drugim numerze. Czy tym razem się powiedzie?

No tak, zapomniałem dodać, co najważniejsze - czasopismo będzie wydawane tylko w Wielkiej Brytanii...


Kliknij, aby powiększyć


Komentarze [33]

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity w Europie już w maju!

| 14.02.2013 16:36:45
Na dzisiejszym Nintendo Direct została ujawniona data kolejnej gry z Serii Pokémon Mystery Dungeon. Europejczycy będą mogli w nią zagrać już 17 maja!

[Obrazek: box.jpg]
Komentarze [9]