Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon X/Y na E3

| 23.05.2013 22:59:53
Pojawiły się informacje, jakoby na tegorocznym E3 nowe Pokemony miały mieć swoją prezentację, trwającą około 90 minut. Miałaby ona miejsce 11 czerwca o 18 czasu lokalnego (a więc u nas ~3 w nocy następnego dnia). Na konferencji pojawią się Junichi Masuda oraz Tsunekazu Ishihara, prezydent The Pokémon Company International. Informację potwierdza serebii oraz kilka źródeł na twitterze.

[Obrazek: 5pDdyVZ.png]
[Obrazek: Oldis1G.png]

Osobiście liczę wreszcie na sporo konkretów, bo odkąd zapowiedziano X/Y, to z newsami na ich temat trochę sucho ._.
Komentarze [20]

Premiera PMD: Gates to Infinity, nowy turniej, a także Smash...

| 17.05.2013 14:09:30
Po miesiącach zarówno oczekiwania, jak i oglądania, jak Japończycy cieszą się graniem w Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity nadszedł czas i na nas. W dniu dzisiejszym właśnie ta gra wydana na konsolę Nintendo 3DS ma swoją premierę w Europie zarówno w wersji pudełkowej, jak i w wydaniu elektronicznym (do zakupienia i pobrania w eShopie w cenie 160 złotych). Ponadto wraz z pojawieniem się gry na naszym rynku znalazły się również liczne dodatki DLC, przy czym PokéForest jest darmowy (do 21 czerwca) w przeciwieństwie do pozostałych rozszerzeń, za których zakup trzeba sypnąć groszem.

[Obrazek: iccYTR2.jpg]

Warto również wspomnieć o kolejnej imprezie dla fanów i znawców walk WiFi. Otóż na czerwiec zapowiedziany został turniej 2013 International Challenge, który tradycyjnie będzie opierał się na Double Battle z wykluczeniem poniższych Pokemonów:
Mewtwo, Mew, Lugia, Ho-Oh, Chatot, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta oraz Genesect.
Cały turniej będzie podzielony na trzy kategorie wiekowe: Junior (urodzeni w 2002 r. lub później: 10 000 miejsc), Senior (urodzeni w latach 1998-2001: 10 000 miejsc) oraz Master (urodzeni w 1997 lub wcześniej: 30 000 miejsc). Rejestracja do turnieju będzie otwarta w dniach 14-20 czerwca, zaś sam event będzie trwał od 21 do 24 czerwca. Warto też wspomnieć, że na każdego uczestnika czekają drobne podarunki w formie Ganlon Berry, Petaya Berry oraz Apicot Berry.

[Obrazek: aOKTbgy.jpg]

Na sam koniec wypada przypomnieć o nadchodzącej emisji najnowszego odcinka Pokémon Smasha, w którym najprawdopodobniej dowiemy się o znanych nam nowościach, które w ostatnich dniach pojawiły się na łamach magazynu CoroCoro, jednak... może Japończycy ponownie nas zaskoczą? Czy tym razem poznamy typ Sylveona (wreszcie...)? Jedno jest pewne - fani cosplayowego Poké Balla czy też Bidoofa będą zachwyceni... Emisja w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 00:30 naszego czasu.

Komentarze [16]

Eevee 3DS LL

| 16.05.2013 00:58:34
W Japonii zaprezentowany został nowy model konsolki Nintendo Eeevee 3DS LL. Jest to oczywiście klasyczny XL z jedynie nową oprawą graficzną lecz dla każdego kolekcjonera jest to pozycja obowiązkowa.

[Obrazek: h11DFB53A]

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej limitowanej edycji Charizarda, konsolka do zdobycia jest jedynie w ramach loterii w Japońskich PokeCentrach. Niestety zabezpieczona jest Region Lockiem, tym samym nawet jeśli ją wygracie nie ma co liczyć na pełen komfort zabawy.

Liczymy na jakąkolwiek wzmiankę o pojawieniu się Eevee 3DS LL w Europie!

Jak dla mnie motyw Eevee jest bardzo trafny, zwłaszcza w okresie, w którym o brązowym lisku jest głośno - nowa Eevolucja, występ w anime czy nawet obecność w najbliższym shorcie.
Jeśli mógłbym się do czegoś doczepić to...dlaczego nie ustawili grafik na odwrót? Malutki Eevee na froncie 3DSa wyglądałby dla mnie lepiej ;)
Komentarze [15]

Fragmenty gameplayu X/Y + lokalizacje

| 14.05.2013 15:14:33
Pisać wiele nie trzeba, bo informacje powielają się z CoroCoro (i jest ich trochę mniej), jednak obejrzeć warto:


Cytując nowy mem, NO ES FAKE! Materiał został zamieszczony na oficjalnym kanale YT amerykańskiego oddziału Pokemon.

Na stronie Pokemon X i Y pojawiły się także angielskie nazwy ujawnionych Pokemonów oray regionu.

Gogoat - Gogoat (ang.), Chevroum (fr.), Chevrumm (niem.)
Elikiteru - Helioptile (ang.), Galvaran (fr.), Eguana (niem.)
Yayakoma - Fletchling (ang.), Passerouge (fr.), Dartiri (niem.)
Yancham - Panchum (ang.), Pandespiègle (fr.), Pam-Pam (niem.)
Nazwa regionu w języku angielskim, francuskim to Kalos (jap. Karos), a jednym z miast w tym regionie jest Lumiose City (ang.), Illumis (fr.) i Illumina City (niem.) (jap. Miare City)

Pozwoliłem sobie pogrubić francuskie imię pandy, Pandespiègle. Dlaczego? Ma ono 12 liter. Do tej pory, imiona pokemonów miały maksymalnie 10. Czyżby zwiększony został limit liter?
Komentarze [93]

Piorunujący konkurs!

| 12.05.2013 13:40:37
Zgodnie z głosami naszych fanów na fanpage'u facebookowym mamy dla Was giveaway z shiny Stunfiskiem! Mamy ich trzy, wszystkie są w Dive Ballu. Więcej szczegółów dotyczących statystyk i natur podamy podczas rozwiązania konkursu. Wszystkie z nich są z legalnego źródła. Mogę już zdradzić, że wielbiciele walk sieciowych będą zadowoleni z wysokich IV.

[Obrazek: 618.gif]

Zasady są proste – odpowiadacie na 3 pytania, jeżeli odpowiedzieliście poprawnie na wszystkie, Wasz głos bierze udział w losowaniu. Rozdajemy po jednym Stunfisku dla forumowicza, fana na FaceBooku oraz śledzącego nasz profil na Twitterze (jeśli jeszcze nas nie lubicie i/lub nie śledzicie, zróbcie to). Każdy może wysłać 3 zestawy odpowiedzi, po jednym na profile społecznościowe i forum – tym samym zwiększyć możliwość wygranej!

Oto pytania:
  1. Jakiego Pokemona złapał Ash w odcinku, w którym Cilan zdobył Stunfiska?
  2. Ile kilogramów waży Stunfisk?
  3. Gdzie w Dream World można spotkać Stunfiska?

Zgłoszenia:
  • Przez forum: PW do Gonzo
  • Przez FB: PW do Pokemon Valhalla
  • Przez Twitter: niestety, tweety są jawne, a prywatnej wiadomości nie da się wysłać, jeśli PV Was nie obserwuje. Podajcie nam wraz z odpowiedziami na forum lub FB Wasz login Twitterowy, to załatwi sprawę :)

Termin nadsyłania zgłoszeń: czwartek (16.05) godzina 20:00
Rozwiązanie konkursu: piątek (17.05) około godziny 17:30

Zapraszamy do udziału!
Komentarze [9]

Nowe Pokemony VI generacji

| 11.05.2013 17:05:14
Dzięki CoroCoro mamy możliwość poznania kolejnych nowych Pokemonów szóstej generacji, które będą obecne w nowszych grach - Pokemon X/Y.


Kliknij, aby powiększyć


Pierwszy Pokemon po prawej to Gogoat i jest Pokemonem jeździeckim (?). Jest on typem roślinnym, mierzy 1,7m i waży 91kg. W jednym z nowych miast będziemy mogli go... ujeżdżać!

Żołto-czarna jaszczurka wydaje się być Pokemonem o typie elektryczno-normalnym, to Erikiteru. Będzie mógł nauczyć się nowego ataku - BaraboraCharge.

Ptak, Yayakoma jest wzorowany na japońskim rudziku. To typ normalny, mierzący 0,3m i ważący 1,7kg.

Kolejny Pokemon ukazany na zdjęciu to Pokemon Panda nazywający się Yanchamu. To typ walczący (Kung-fu Panda?) mierzący 0,6m i ważący 8kg. Będzie uczył się nowego ruchu - Parting Remark.

Dodatkowo, widzimy jak fizycznie będzie wyglądał nowy Pokedex - niczym tablet, w rozsuwanej obudowie.

AktualizacjaNowy region nazywa się Karosu (カロス地方), a jego mapę widać na powyższym screenie. Miare City (ミアレシティ) znajduje się w centrum nowego obszaru. W tym mieście będziemy mogli ujeżdżać Gogoata (jedynie tutaj)

WRESZCIE będziemy mieli możliwość dostosowania głównego bohatera do naszych potrzeb - np. zmiana koloru skóry czy włosów.

Na ostatnim zdjęciu możemy ujrzeć także okładki gier Pokemon X i Y.


Kliknij, aby powiększyć
Komentarze [77]

PokeTretta

| 10.05.2013 22:49:11
Z podpowiedzi ostatniego numeru CoroCoro i z japońskiego blogu dowiedzieliśmy się, że powstanie nowa gra o nazwie Pokemon Tretta. Będzie to aplikacja na 3DS-A podobna do pokedexa 3D. W Japonii ukaże się 10 sierpnia 2013 roku za cenę 3800 yen. W aplikacji będą 3 tryby: pierwszy to tretta analyzer, który pokazuje siłę, atak i inne statsy, drugi to type checker, który pozwala na zestawienie dwóch pokemonów ze sobą i ich porównanie, a trzeci to auto battle, który pokazuje walkę pomiędzy nimi. Dla pre-orderów będzie dołączana dodatkowa stacyjka, w którą wkłada się specjalne żetony podobne jak w pokemon battrio. I na koniec screeny:

[Obrazek: tretta3ds.jpg][Obrazek: 3.jpg]
Komentarze [11]