Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Eevee 3DS LL

| 16.05.2013 00:58:34
W Japonii zaprezentowany został nowy model konsolki Nintendo Eeevee 3DS LL. Jest to oczywiście klasyczny XL z jedynie nową oprawą graficzną lecz dla każdego kolekcjonera jest to pozycja obowiązkowa.

[Obrazek: h11DFB53A]

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej limitowanej edycji Charizarda, konsolka do zdobycia jest jedynie w ramach loterii w Japońskich PokeCentrach. Niestety zabezpieczona jest Region Lockiem, tym samym nawet jeśli ją wygracie nie ma co liczyć na pełen komfort zabawy.

Liczymy na jakąkolwiek wzmiankę o pojawieniu się Eevee 3DS LL w Europie!

Jak dla mnie motyw Eevee jest bardzo trafny, zwłaszcza w okresie, w którym o brązowym lisku jest głośno - nowa Eevolucja, występ w anime czy nawet obecność w najbliższym shorcie.
Jeśli mógłbym się do czegoś doczepić to...dlaczego nie ustawili grafik na odwrót? Malutki Eevee na froncie 3DSa wyglądałby dla mnie lepiej ;)
Komentarze [15]

Fragmenty gameplayu X/Y + lokalizacje

| 14.05.2013 15:14:33
Pisać wiele nie trzeba, bo informacje powielają się z CoroCoro (i jest ich trochę mniej), jednak obejrzeć warto:


Cytując nowy mem, NO ES FAKE! Materiał został zamieszczony na oficjalnym kanale YT amerykańskiego oddziału Pokemon.

Na stronie Pokemon X i Y pojawiły się także angielskie nazwy ujawnionych Pokemonów oray regionu.

Gogoat - Gogoat (ang.), Chevroum (fr.), Chevrumm (niem.)
Elikiteru - Helioptile (ang.), Galvaran (fr.), Eguana (niem.)
Yayakoma - Fletchling (ang.), Passerouge (fr.), Dartiri (niem.)
Yancham - Panchum (ang.), Pandespiègle (fr.), Pam-Pam (niem.)
Nazwa regionu w języku angielskim, francuskim to Kalos (jap. Karos), a jednym z miast w tym regionie jest Lumiose City (ang.), Illumis (fr.) i Illumina City (niem.) (jap. Miare City)

Pozwoliłem sobie pogrubić francuskie imię pandy, Pandespiègle. Dlaczego? Ma ono 12 liter. Do tej pory, imiona pokemonów miały maksymalnie 10. Czyżby zwiększony został limit liter?
Komentarze [93]

Piorunujący konkurs!

| 12.05.2013 13:40:37
Zgodnie z głosami naszych fanów na fanpage'u facebookowym mamy dla Was giveaway z shiny Stunfiskiem! Mamy ich trzy, wszystkie są w Dive Ballu. Więcej szczegółów dotyczących statystyk i natur podamy podczas rozwiązania konkursu. Wszystkie z nich są z legalnego źródła. Mogę już zdradzić, że wielbiciele walk sieciowych będą zadowoleni z wysokich IV.

[Obrazek: 618.gif]

Zasady są proste – odpowiadacie na 3 pytania, jeżeli odpowiedzieliście poprawnie na wszystkie, Wasz głos bierze udział w losowaniu. Rozdajemy po jednym Stunfisku dla forumowicza, fana na FaceBooku oraz śledzącego nasz profil na Twitterze (jeśli jeszcze nas nie lubicie i/lub nie śledzicie, zróbcie to). Każdy może wysłać 3 zestawy odpowiedzi, po jednym na profile społecznościowe i forum – tym samym zwiększyć możliwość wygranej!

Oto pytania:
 1. Jakiego Pokemona złapał Ash w odcinku, w którym Cilan zdobył Stunfiska?
 2. Ile kilogramów waży Stunfisk?
 3. Gdzie w Dream World można spotkać Stunfiska?

Zgłoszenia:
 • Przez forum: PW do Gonzo
 • Przez FB: PW do Pokemon Valhalla
 • Przez Twitter: niestety, tweety są jawne, a prywatnej wiadomości nie da się wysłać, jeśli PV Was nie obserwuje. Podajcie nam wraz z odpowiedziami na forum lub FB Wasz login Twitterowy, to załatwi sprawę :)

Termin nadsyłania zgłoszeń: czwartek (16.05) godzina 20:00
Rozwiązanie konkursu: piątek (17.05) około godziny 17:30

Zapraszamy do udziału!
Komentarze [9]

Nowe Pokemony VI generacji

| 11.05.2013 17:05:14
Dzięki CoroCoro mamy możliwość poznania kolejnych nowych Pokemonów szóstej generacji, które będą obecne w nowszych grach - Pokemon X/Y.


Kliknij, aby powiększyć


Pierwszy Pokemon po prawej to Gogoat i jest Pokemonem jeździeckim (?). Jest on typem roślinnym, mierzy 1,7m i waży 91kg. W jednym z nowych miast będziemy mogli go... ujeżdżać!

Żołto-czarna jaszczurka wydaje się być Pokemonem o typie elektryczno-normalnym, to Erikiteru. Będzie mógł nauczyć się nowego ataku - BaraboraCharge.

Ptak, Yayakoma jest wzorowany na japońskim rudziku. To typ normalny, mierzący 0,3m i ważący 1,7kg.

Kolejny Pokemon ukazany na zdjęciu to Pokemon Panda nazywający się Yanchamu. To typ walczący (Kung-fu Panda?) mierzący 0,6m i ważący 8kg. Będzie uczył się nowego ruchu - Parting Remark.

Dodatkowo, widzimy jak fizycznie będzie wyglądał nowy Pokedex - niczym tablet, w rozsuwanej obudowie.

AktualizacjaNowy region nazywa się Karosu (カロス地方), a jego mapę widać na powyższym screenie. Miare City (ミアレシティ) znajduje się w centrum nowego obszaru. W tym mieście będziemy mogli ujeżdżać Gogoata (jedynie tutaj)

WRESZCIE będziemy mieli możliwość dostosowania głównego bohatera do naszych potrzeb - np. zmiana koloru skóry czy włosów.

Na ostatnim zdjęciu możemy ujrzeć także okładki gier Pokemon X i Y.


Kliknij, aby powiększyć
Komentarze [77]

PokeTretta

| 10.05.2013 22:49:11
Z podpowiedzi ostatniego numeru CoroCoro i z japońskiego blogu dowiedzieliśmy się, że powstanie nowa gra o nazwie Pokemon Tretta. Będzie to aplikacja na 3DS-A podobna do pokedexa 3D. W Japonii ukaże się 10 sierpnia 2013 roku za cenę 3800 yen. W aplikacji będą 3 tryby: pierwszy to tretta analyzer, który pokazuje siłę, atak i inne statsy, drugi to type checker, który pozwala na zestawienie dwóch pokemonów ze sobą i ich porównanie, a trzeci to auto battle, który pokazuje walkę pomiędzy nimi. Dla pre-orderów będzie dołączana dodatkowa stacyjka, w którą wkłada się specjalne żetony podobne jak w pokemon battrio. I na koniec screeny:

[Obrazek: tretta3ds.jpg][Obrazek: 3.jpg]
Komentarze [11]

Rewelacje w Pokemon Smash?

| 10.05.2013 11:52:20
Zapowiada się, że na pewien czas kończy się okres, gdy kolejne odcinki programu Pokemon Smash zawodzą brakiem informacji wnoszących jakiekolwiek nowe fakty w temacie gier szóstej generacji...

O co więc chodzi w powyższym zdaniu? Zacznę od nadchodzącego w ten weekend wydania Pokemon Smash, w którym można zaryzykować stwierdzeniem (ze sporym prawdopodobieństwem), że wreszcie poznamy typ Sylveona - ewolucji Eevee, będącym jedną z maskotek szóstej generacji (co oznaczałoby zakończenie cosplayowej sagi z różnymi formami Eevee w tym programie)... Jednak jeszcze bardziej intrygująco zapowiada się kolejny weekend (18/19 maja), gdy w Pokemon Smash główną tematyką będą... gry szóstej generacji, zaś Junichi Masuda, który również się tam pojawi rzekomo ma sypnąć solidną garścią informacji na temat Pokemon X i Y! Być może okaże się, że część z tych rewelacji będziemy znać wcześniej, gdyż w tę środę powinno się pojawić kolejne świeżutkie wydanie magazynu CoroCoro, jednak z pewnością warto się przyjrzeć Smashowi, gdyż zapowiada się na solidny powiew świeżości w temacie gier, na które tak bardzo czekamy...

Jedno jest pewne- ta ekipa z pewnością będzie się dobrze bawić
[Obrazek: ibs65nosvARXrM.gif]
Komentarze [19]

International Challenge — Spring Friendly 2013

| 03.05.2013 11:20:49
[Obrazek: 0gbwHB7.png]

Po serii turniejów w oficjalnym, dublowym formacie, Pokemon Company stwierdziło, że czas na coś bardziej casualowego. W nadchodzącym Spring Friendly zmierzymy się w single na następujących zasadach:
 • Format: Single 3v3 (gracz wybiera 3 z 6 Pokemonów podczas team preview),
 • Poziom Pokemonów zostanie tymczasowo obniżony do 30.,
 • Gracze mogą używać Pokemonów dostępnych tylko w Unova Dexie gier Black2 i White2 (Genesect, Keldeo, Zekrom i pozostałe, dotychczas banowane Pokemony z Unovy są dozwolone!),
 • Zakaz używania przedmiotu Soul Dew,
 • Zakaz używania ruchów Sky Drop oraz Dark Void.


Zapisy potrwają od piątku, 10 maja (g. 1:00) do piątku, 17 maja (g. 0:59).
Sam turniej będzie trwał od piątku, 17 maja (g. 1:00) do wtorku, 21 maja (g. 0:59).
Godziny oraz daty podane dla czasu środkowoeuropejskiego (polskiego)


Turniej zostanie podzielony na dwie dywizje wiekowe:
 • seniorzy i juniorzy (urodzeni w roku 1998 lub później),
 • mistrzowie (urodzeni przed 1998 rokiem).


Uczestnicy, którzy stoczą 5 walk, które nie zakończą się disconnectem, otrzymają skórki C-Gear z Black Kyuremem i White Kyuremem.


Więcej informacji na stronie turnieju.
Zapraszamy do udziału!
Komentarze [6]