Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Fairy type confirmed - czyli masa informacji z Nintendo Direct i nie tylko!

| 11.06.2013 17:18:22
Nadeszła godzina 16:00, co oznaczało nic innego, jak rozpoczęcie Nintendo Directa. Znana nam twarz Satoru Iwaty pojawiła się tylko na kilka chwil, by następnie rozpocząć promocję gier Pokemon należących do szóstej generacji. Przy okazji pojawiło się sporo smaczków, które zostały przedstawione poniżej. Warto również wspomnieć, że w tym samym czasie oficjalna strona poświęcona nowym grom została rozbudowana o nowe materiały, przedstawione w zwiastunie.
 • Fairy type confirmed! Kanon znanych nam od dłuższego czasu rodzajów Pokemonów zostaje powiększony o nowy typ zwany Fairy, o którego użyteczności w tej chwili wiadomo tyle, że ma być efektywnym w walce przeciwko smoczym Pokemonom. Podano również przykładowe stworki posiadające nowy typ, a będą to: Gardevoir (Psychic/Fairy), Jigglypuff (Normal/Fairy), Marill (Water/Fairy) czy też Sylveon (przy okazji wyjaśnia się sprawa rodzaju tej ewolucji Eeveego). Ponadto wraz z Pokemonami pojawią się też i nowe ataki powiązane z tym typem - Moonblast (atak Sylveona oparty na wykorzystaniu siły księżyca przeciwko oponentowi, co ma skutkować poważnymi obrażeniami i możliwością obniżenia ataku u przeciwnika) oraz Fairy Wind.
 • Premiera gry. Dnia 12 października 2013 roku egzemplarze gier Pokemon X oraz Y pojawią się na półkach sklepowych na całym świecie.. Kopię będzie można nabyć w formie pudełkowej, jak i elektronicznej, przy pomocy eShopu.
 • Nowe Pokemony! W materiale przedstawiono również nowe stworki, takie jak Noivern (Flying/Dragon, znający nowy atak sygnaturowy zwany Boomburst - uderzenie typu normalnego, zadające obrażenia wszystkim obecnym obok Pokemonom), jak i Vivillon (Bug/Flying, używający znanego już ataku Struggle Bug; ma on być ewolucją Pokemona zwącego się Spewpa).
 • Nazewnictwo oraz wymiary nowych Pokemonów. Noivern w języku francuskim zwie się Bruyverne, a w niemieckim UHaFnir, ma 1,5 m wzrostu i waży 85 kg. Odpowiednio Vivillon we Francji będzie zwany jako Prismillon, zaś w Niemczech... Vivillon. Jego gabaryty to 1,2 m oraz 15 kg.
  W Japonii Noivern zwie się Onbaan (オンバーン), zaś Vivillon - Bibyon (ビビョン).
 • Pokémon-Amie! Zapowiedziano również usługę Pokémon-Amie, która opiera się na budowaniu relacji czy też zwiększaniu szczęścia Pokemona z drużyny przy pomocy interakcji z nim przy użyciu rysika i ekranu dotykowego konsol Nintendo 3DS oraz Nintendo 3DS XL.
 • Imię protagonisty. Na jednym ze screenów znajdujących się na oficjalnej stronie gier szóstej generacji można odczytać imię bohatera płci męskiej dla tej serii gier. Brzmi ono Xavier.

EDIT 1:

Na serwisie PokeBeach.com pojawiły się dodatkowe materiały dotyczące nowości związanych z grami nowej generacji. Otóż na owych screenach widać trzy nieznane nam jeszcze Pokemony:
 • prawdopodobna ewolucja Fletchlinga
 • stworek przypominający konika morskiego (najprawdopodobniej używa ataku trującego)
 • skorupiak, którego kolorystyka sugeruje bycie Pokemonem wodnym
Ponadto na screenach zawarto scenkę rozmowy z jedną postaci, której słowa po przetłumaczeniu mogą sugerować obecność nowego rodzaju walk, związanego z Pokemonami wyłącznie lewitującymi czy też latającymi. Poza tym pojawia się scenka Froakiego toczonego przez małą grupkę Houndoomów - czy to tylko scenka, czy może jednak brak proporcji również będzie odmianą od standardowych trybów? Wkrótce się o tym przekonamy!

EDIT 2:

Wraz ze spotkaniem o trzeciej w nocy na stronie związanej z grami szóstej generacji pojawiło się jeszcze więcej nowych informacji stanowiących po części potwierdzenie wczorajszych relacji z PokeBeach.com. Poniżej znajdziecie streszczenie wszystkiego, co was mogło ominąć wczorajszej nocy!
 • Jeszcze więcej nowych Pokemonów! Tak, jeśli komuś było mało...
  • Clauncher, będący Pokemonem-skorupiakiem. Stworek posiada typ Water, a także może używać ataku Crabhammer.
  • Skrelp - Pokemon przypominający konika morskiego, mający typ Poison/Water. Według materiałów przedstawiających tego stworka może on używać Sludge Bomb.
  • Talonflame, czyli ewolucja Fletchlinga o dość ciekawej mieszance typów (Fire/Flying) oraz rzekomo dużej sile, o czym ma świadczyć znajomość ataku Brave Bird.
 • Player Search System (PSS) - usługa pozwalająca poznawać nowych graczy dosłownie wszędzie: zarówno podczas walk czy wymiany, jak i podczas minięcia innego gracza z grą w rzeczywistości. Wszystkie napotkane i przyjęte przez nas osoby są segregowane do trzech grup: Przyjaciół, Znajomych oraz Przechodniów, zaś od gracza zależy, czy chce się z nimi kontynuować znajomość, jak i walczyć oraz wymieniać się stworkami. Limit miejsc w tej usłudze wynosi 100 osób.
 • Zmiana wyglądu postaci. Na podstawie grafik z PSS można wywnioskować, że wariacji możliwości wyglądu czy też ubioru będzie naprawdę dużo...
 • Imię protagonistki? Zakładając, że w materiałach podawane są domyślne imiona, to nasza protagonistka najprawdopodobniej będzie miała na imię Yvonne.
 • Mobilność w grze. Region Kalos możemy zwiedzać przy pomocy różnych środków komunikacji, czy też metod transportu. Motyw poruszania się na Pokemonie będzie rozszerzony, o czym świadczy możliwość pokonywania kamienistych obszarów na Rhyhornie (w przypadku nieposiadania Pokemona zdolnego przenieść gracza pojawia się możliwość pożyczenia stworka w celu przedarcia się przez ową lokację). Ponadto w salach liderów forma poruszania się będzie urozmaicona, jeśli nie "inna".
 • Kamery podczas walk. Gra stawia na swobodę w tej materii pozwalając na ujęcie pola bitwy z różnych perspektyw, jak i uruchomienie widoku w split-screenie.
 • Nowe tryby walki! A konkretniej dwie odmiany standardowych starć:
  • Horde Encounters - czyli starcie z gromadą Pokemonów, a dokładniej pięciu stworków przeciwko jednemu naszemu. Z jednej strony jest to wyzwanie dla gracza, lecz ryzyko może opłacić się dużo większą porcją punktów doświadczenia. Warto wspomnieć, że owe gromady przeciwników nie muszą być złożone wyłącznie z Pokemonów tego samego rodzaju.
  • Sky Battle - pojedynek przy użyciu wyłącznie latających bądź lewitujących Pokemonów. W przeciwieństwie do zwykłych walk areną jest duża wysokość, a także olbrzymie połacie przestrzeni... aby zmierzyć się w tej nowej formule, należy znaleźć trenera znajdującego się na skarpie i ruszyć do boju! No i także mieć odpowiedniego Pokemona...
 • Walki online nie ulegają znaczącym zmianom - szczegółem wartym odnotowania jest możliwość ustawienia ścieżki dźwiękowej do nadchodzącego starcia.
 • Technikalia, czyli na sam koniec wszelkie sprawy techniczne.
  • Możliwość zapisu gry pozostaje niezmienna - wyłącznie na jednym zapisie.
  • Opcja wyboru języka gry spośród siedmiu dostępnych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, japońskiego i koreańskiego.
  • Wsteczna kompatybilność będzie obecna, co umożliwia wykorzystanie gier Pokemon z Nintendo DS.
  • GTS będzie obecny i w grach szóstej generacji.
  • Bardziej wyraziste zaznaczenie obecności EV oraz IV w grach.

Zwiastun przedstawiony w Nintendo Direct


Zwiastun przedstawiony na oficjalnym koncie YT podczas Nintendo Developer Roundtable


Skrót z Nintendo Developer Roundtable

Grafiki (wszystkich) nowych Pokemonów
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Screeny z Nintendo Direct
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Screeny związane z dzisiejszą konferencją
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Komentarze [134]

Film „Pokemon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości” w Disney XD już w czerwcu

| 25.05.2013 14:36:24
Disney XD na swoim oficjalnym kanale YouTube poinformował, że już w czerwcu odbędzie się premiera 15 filmu o Pokemonach. Polska nazwa filmu to „Pokemon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości”. Za polska wersję dubbingowa odpowiada studio SDI Media Polska.

[Obrazek: x8652t881lq6.bmp]

Film pełnometrażowy miał swą premierę w Japonii dnia 14 lipca 2012, a w USA 8 grudnia tego samego roku. Dokładna data emisji w Polsce nie została jeszcze podana, ale gdy tylko będzie znana - poinformujemy o niej niezwłocznie.

[Obrazek: twjm0zedy8sl.jpg]

Aktualizacja


Znamy już datę premiery filmu pt. „Pokemon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości”. Odbędzie się ona w niedzielę 23 czerwca o godzinie 12:30. Powtórka w sobotę 29 czerwca o godz. 20:30.
Komentarze [28]

Pokemon X/Y na E3

| 23.05.2013 22:59:53
Pojawiły się informacje, jakoby na tegorocznym E3 nowe Pokemony miały mieć swoją prezentację, trwającą około 90 minut. Miałaby ona miejsce 11 czerwca o 18 czasu lokalnego (a więc u nas ~3 w nocy następnego dnia). Na konferencji pojawią się Junichi Masuda oraz Tsunekazu Ishihara, prezydent The Pokémon Company International. Informację potwierdza serebii oraz kilka źródeł na twitterze.

[Obrazek: 5pDdyVZ.png]
[Obrazek: Oldis1G.png]

Osobiście liczę wreszcie na sporo konkretów, bo odkąd zapowiedziano X/Y, to z newsami na ich temat trochę sucho ._.
Komentarze [20]

Premiera PMD: Gates to Infinity, nowy turniej, a także Smash...

| 17.05.2013 14:09:30
Po miesiącach zarówno oczekiwania, jak i oglądania, jak Japończycy cieszą się graniem w Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity nadszedł czas i na nas. W dniu dzisiejszym właśnie ta gra wydana na konsolę Nintendo 3DS ma swoją premierę w Europie zarówno w wersji pudełkowej, jak i w wydaniu elektronicznym (do zakupienia i pobrania w eShopie w cenie 160 złotych). Ponadto wraz z pojawieniem się gry na naszym rynku znalazły się również liczne dodatki DLC, przy czym PokéForest jest darmowy (do 21 czerwca) w przeciwieństwie do pozostałych rozszerzeń, za których zakup trzeba sypnąć groszem.

[Obrazek: iccYTR2.jpg]

Warto również wspomnieć o kolejnej imprezie dla fanów i znawców walk WiFi. Otóż na czerwiec zapowiedziany został turniej 2013 International Challenge, który tradycyjnie będzie opierał się na Double Battle z wykluczeniem poniższych Pokemonów:
Mewtwo, Mew, Lugia, Ho-Oh, Chatot, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta oraz Genesect.
Cały turniej będzie podzielony na trzy kategorie wiekowe: Junior (urodzeni w 2002 r. lub później: 10 000 miejsc), Senior (urodzeni w latach 1998-2001: 10 000 miejsc) oraz Master (urodzeni w 1997 lub wcześniej: 30 000 miejsc). Rejestracja do turnieju będzie otwarta w dniach 14-20 czerwca, zaś sam event będzie trwał od 21 do 24 czerwca. Warto też wspomnieć, że na każdego uczestnika czekają drobne podarunki w formie Ganlon Berry, Petaya Berry oraz Apicot Berry.

[Obrazek: aOKTbgy.jpg]

Na sam koniec wypada przypomnieć o nadchodzącej emisji najnowszego odcinka Pokémon Smasha, w którym najprawdopodobniej dowiemy się o znanych nam nowościach, które w ostatnich dniach pojawiły się na łamach magazynu CoroCoro, jednak... może Japończycy ponownie nas zaskoczą? Czy tym razem poznamy typ Sylveona (wreszcie...)? Jedno jest pewne - fani cosplayowego Poké Balla czy też Bidoofa będą zachwyceni... Emisja w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 00:30 naszego czasu.

Komentarze [16]

Eevee 3DS LL

| 16.05.2013 00:58:34
W Japonii zaprezentowany został nowy model konsolki Nintendo Eeevee 3DS LL. Jest to oczywiście klasyczny XL z jedynie nową oprawą graficzną lecz dla każdego kolekcjonera jest to pozycja obowiązkowa.

[Obrazek: h11DFB53A]

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej limitowanej edycji Charizarda, konsolka do zdobycia jest jedynie w ramach loterii w Japońskich PokeCentrach. Niestety zabezpieczona jest Region Lockiem, tym samym nawet jeśli ją wygracie nie ma co liczyć na pełen komfort zabawy.

Liczymy na jakąkolwiek wzmiankę o pojawieniu się Eevee 3DS LL w Europie!

Jak dla mnie motyw Eevee jest bardzo trafny, zwłaszcza w okresie, w którym o brązowym lisku jest głośno - nowa Eevolucja, występ w anime czy nawet obecność w najbliższym shorcie.
Jeśli mógłbym się do czegoś doczepić to...dlaczego nie ustawili grafik na odwrót? Malutki Eevee na froncie 3DSa wyglądałby dla mnie lepiej ;)
Komentarze [15]

Fragmenty gameplayu X/Y + lokalizacje

| 14.05.2013 15:14:33
Pisać wiele nie trzeba, bo informacje powielają się z CoroCoro (i jest ich trochę mniej), jednak obejrzeć warto:


Cytując nowy mem, NO ES FAKE! Materiał został zamieszczony na oficjalnym kanale YT amerykańskiego oddziału Pokemon.

Na stronie Pokemon X i Y pojawiły się także angielskie nazwy ujawnionych Pokemonów oray regionu.

Gogoat - Gogoat (ang.), Chevroum (fr.), Chevrumm (niem.)
Elikiteru - Helioptile (ang.), Galvaran (fr.), Eguana (niem.)
Yayakoma - Fletchling (ang.), Passerouge (fr.), Dartiri (niem.)
Yancham - Panchum (ang.), Pandespiègle (fr.), Pam-Pam (niem.)
Nazwa regionu w języku angielskim, francuskim to Kalos (jap. Karos), a jednym z miast w tym regionie jest Lumiose City (ang.), Illumis (fr.) i Illumina City (niem.) (jap. Miare City)

Pozwoliłem sobie pogrubić francuskie imię pandy, Pandespiègle. Dlaczego? Ma ono 12 liter. Do tej pory, imiona pokemonów miały maksymalnie 10. Czyżby zwiększony został limit liter?
Komentarze [93]

Piorunujący konkurs!

| 12.05.2013 13:40:37
Zgodnie z głosami naszych fanów na fanpage'u facebookowym mamy dla Was giveaway z shiny Stunfiskiem! Mamy ich trzy, wszystkie są w Dive Ballu. Więcej szczegółów dotyczących statystyk i natur podamy podczas rozwiązania konkursu. Wszystkie z nich są z legalnego źródła. Mogę już zdradzić, że wielbiciele walk sieciowych będą zadowoleni z wysokich IV.

[Obrazek: 618.gif]

Zasady są proste – odpowiadacie na 3 pytania, jeżeli odpowiedzieliście poprawnie na wszystkie, Wasz głos bierze udział w losowaniu. Rozdajemy po jednym Stunfisku dla forumowicza, fana na FaceBooku oraz śledzącego nasz profil na Twitterze (jeśli jeszcze nas nie lubicie i/lub nie śledzicie, zróbcie to). Każdy może wysłać 3 zestawy odpowiedzi, po jednym na profile społecznościowe i forum – tym samym zwiększyć możliwość wygranej!

Oto pytania:
 1. Jakiego Pokemona złapał Ash w odcinku, w którym Cilan zdobył Stunfiska?
 2. Ile kilogramów waży Stunfisk?
 3. Gdzie w Dream World można spotkać Stunfiska?

Zgłoszenia:
 • Przez forum: PW do Gonzo
 • Przez FB: PW do Pokemon Valhalla
 • Przez Twitter: niestety, tweety są jawne, a prywatnej wiadomości nie da się wysłać, jeśli PV Was nie obserwuje. Podajcie nam wraz z odpowiedziami na forum lub FB Wasz login Twitterowy, to załatwi sprawę :)

Termin nadsyłania zgłoszeń: czwartek (16.05) godzina 20:00
Rozwiązanie konkursu: piątek (17.05) około godziny 17:30

Zapraszamy do udziału!
Komentarze [9]