Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Festiwal Kultur Alternatywnych "KRAKON 2013" oraz blok Pokemon

| 12.07.2013 16:01:24
Organizatorzy wraz z Pokemon Valhalla zapraszają na jeden z najstarszych konwentów w Polsce – Festiwal Kultur Alternatywnych "KRAKON 2013". W dniach 25-28 lipca 2013 w Krakowie. W trakcie Festiwalu kilka bloków tematycznych, w ramach których każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy pokazy szermierki oraz warsztaty szermiercze, każdy z uczestników będzie miał szansę poczuć się jak bohater ulubionej książki czy filmu, stając do pojedynku. Dla osób czytających książki będzie to okazja do spotkań z autorami z Polski i zagranicy oraz wydawcami. Odbędzie się też wiele interesujących, prelekcji prowadzonych przez pasjonatów i profesjonalistów, pragnących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi uczestnikami. Zapraszamy wszystkich na Festiwal. Organizatorzy zapewnią Wam ponad 600 godzin wszelkich atrakcji oraz możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Cała reszta zależy już tylko od Was.

Informacje o bloku Pokemon:
SOBOTA
  • panel od Daru (o czym, to nie wiem jeszcze, start: 10)
  • Wstęp do Competitive gier Pokemon 1/3 (start: 11)
  • Turniej PTCG – BW-on (start: 12)
  • Turniej PTCG – booster draft DP1 PL (start: 17 ilość miejsc mocno ograniczona)
  • panel nostalgii pokemonowej (start: 18)
NIEDZIELA
Wszystkie turnieje są sankcjonowane. Info: VG, BW-on, draft

Ponadto odbędzie się kilka innych pokemonowych atrakcji:
Polish Pokemon Challenge – edycja specjalna
Pamiętacie Challenge Nid? To świetnie, bo to dokładnie to samo, tylko w wydaniu na żywo! Opiekę nad nim sprawuje autorka forumowego rysowanego wyzwania oraz Zukori. Znajdziecie go w sali bloku artystycznego.

Pokemonowa Liga Krakonowa
V generacja gier ma Mistrzostwa, ale posiadacze DPPt oraz remaków GSC nie powinni czuć się pokrzywdzeni! Odtwórz przygodę w zbieranie odznak w prawdziwym życiu i zostań Czempionem Ligi! Nad wydarzeniem czuwa Diablicka.

Więcej informacji na: http://rsquad.org/krakon/ serdecznie zapraszam w imieniu swoim i administracji!
Komentarze [25]

CoroCoro prezentuje nowe Pokemony! Update v6

| 11.07.2013 09:16:01
[Obrazek: 2969_483745658378393_1375644428_n.jpg]

SPOILER NA WSZYSTKO BO WIELKIE
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)Pojawil sie tez Nowy Gameplay

Also this:
Nowy zwiastun Shorta z Sylveonem


Aurotto (オーロット) - nowy, pokazany wczoraj w Japonii Pokémon drzewo-pajak. Jego szkic narysowal uzytkownik Pokebeach.
"It was brown and green like a tree’s typical coloring but looked extremely menacing and spider-like. It was seen in a hoard battle. Gin made a sketch of the Pokemon as you can see below "
[Obrazek: bk.png]
Komentarze [108]

Więcej informacji o nowym pokemonie, Honedge !

| 05.07.2013 16:41:35
Niedawno został nam ujawniony zupełnie nowy pokemon miecz typu ghost/steel. Wiemy już że japońskie imię pokemona brzmi Hitotsuki, natomiast angielskie Honedge.

Poza imieniem zostało ujawnione nieco informacji na temat pokemona. Wiadomo że Honedge powstaje gdy duch zmarłego wchodzi w posiadanie miecza należącego niegdyś do ludzi. Może on używać niebieskiego materiału przytwierdzonego do swej rękojeści jako ramienia. Lekkomyślni trenerzy którzy wezmą ostrze do ręki mogą spostrzec że niebieski materiał owija się wokół nich i wysysa z nich energię !

Potwierdzono także że Honedge będzie mógł nauczyć się ruchu Swords Dance.

Oto nowe screeny z poke-mieczem:
[Obrazek: XY_Prerelease_Honedge_unsheathed.png]

Używający Swords Dance:
[Obrazek: XY_Prerelease_Honedge_Swords_Dance.png]

A co wy sądzicie o nowym pokemonie ?
Komentarze [21]

3DS LL z motywem XY + nowy Pokemon+ preordery

| 04.07.2013 21:20:56
Witam,

Powróciwszy z - cytując kapitana Knykcia - miejsc tak odległych, że wcale w nich nie byłem, postanowiłem napisać newsa.

Oto przed wami limitowane edycje konsol 3DS LL z motywami z nadchodzących pokemonowych gier:

[Obrazek: xy1.jpg] [Obrazek: xy2.jpg]

W Japonii oba modele pojawią się w październiku w cenie 22,800¥. My z pewnością poczekamy na nie nieco dłużej.

Dodatkowo w trakcie Japan Expo zaprezentowany został nowy Pokemon:

[Obrazek: Pokemon-X-and-Y-Monorpale-600x337.jpg]

Monorpale - tak brzmi jego (francuska) nazwa - jest Pokemonem typu ghost/steel i jakby ktoś nie zauważył, to informuję że ten Pok jest kurna mieczem! Czujecie to?! TO! JEST! MIECZ!!! Generalnie nie wiem czemu, ale Monorpale strasznie przypadł mi do gustu. Wiecie... JEST MIECZEM! Fajnie jest być mieczem. Cool...

Na koniec dodam że na Ultimie w końcu pojawiły się preordery:

X: www.ultima.pl/Pokemon_X/i14323/
Y: www.ultima.pl/Pokemon_Y/i14324/

narazie tyle. Wspomnę tylko jeszcze o tym, że na amazonie pojawił się też preorder officialnego przewodnika - poradnika do gier Pokemon XY. To wszystko.

Stęskniłem się za wami.
Dziękuję za uwagę
Pozdrawiam
Komentarze [22]

Pokemon Valhalla patronem medialnym festiwalu Krakon

| 03.07.2013 13:02:55
Podobnie jak przed rokiem, Pokemon Valhalla zostaje patronem medialnym festiwalu Krakon, który odbędzie się w Krakowie w dniach 25-28 lipca 2013 roku, a w ramach niego zorganizowany został między innymi blok atrakcji pokemonowych.

Organizatorzy zapraszają na jeden z najstarszych konwentów w Polsce. Jego początki sięgają roku 1993. Tego roczna edycja Festiwal Kultur Alternatywnych "KRAKON 2013" odbędzie się w Krakowie w dniach 25-28 lipca 2013. W trakcie Festiwalu odbędzie się kilkanaście bloków tematycznych, w ramach których każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy pokazy szermierki oraz warsztaty szermiercze, każdy z uczestników będzie miał szansę poczuć się jak bohater ulubionej książki czy filmu, stając do pojedynku. Dla osób czytających książki będzie to okazja do spotkań z autorami z Polski i zagranicy oraz wydawcami. Odbędzie się też wiele interesujących, prelekcji prowadzonych przez pasjonatów i profesjonalistów, pragnących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi uczestnikami. Zapraszamy wszystkich na Festiwal. Organizatorzy zapewnią Wam ponad 600 godzin wszelkich atrakcji oraz możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach.Między innymi kilkudziesięciu autorów Fantastyki i Horroru.Gościem Festiwalu będzie Graham Masterton. Cała reszta zależy już tylko od Was.

Wszystkich użytkowników serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Krakowa na festiwal pod koniec lipca. Szczegółowe informacje o atrakcjach i cenach akredytacji znajdziecie na oficjalnej stronie Krakonu.
Komentarze [4]

Pokémon Global Link ogłasza zamknięcie usługi dla Black, White, Black 2 i White 2

| 01.07.2013 20:10:09
Pokémon Global Link ogłosił, że od 14 stycznia 2014 roku nie będzie można połączyć się z serwisem poprzez gry Pokémon Black, Pokémon White, Pokémon Black 2 i Pokémon White 2, gdyż dla nich usługa zostanie zamknięta.

Nowy Pokémon Global Link, który będzie służył do łączenia się z nadchodzącymi grami X i Y swój start zanotuje w październiku roku bieżącego.

Serwis dodaje, że osiągnięcia i rekordy ze starego Global Linku zostaną przeniesione na nowy, o ile gracz będzie używał na nim dotychczasowej nazwy użytkownika.

[Obrazek: pokemon-global-link-logo-01.jpg]
Komentarze [5]

Pocket Monsters XY - nowa seria anime potwierdzona

| 30.06.2013 20:51:37
Pocket Monsters XY - logo

Japońska stacja TV Tokyo potwierdziła dzisiaj, że na podstawie gier X i Y tworzona jest nowa seria anime, której premiera odbędzie się w tym roku.

Nowa seria anime zatytułowana została Pocket Monsters XY (ポケットモンスター XY(エックスワイ) Poketto Monsutaa XY (ekksu wai) - Kieszonkowe Stworki XY). Jej japońska premiera nastąpi 17 października 2013 roku, czyli 5 dni po wydaniu gier X i Y.

Głównymi bohaterami serialu w dalszym ciągu pozostaną Ash i jego Pikachu. W nowej serii udadzą się do miasta Lumiose, położonego w centralnej części regionu Kalos, a Ash po raz kolejny będzie starał się o prawo udziału w walkach w regionalnej Lidze Pokémon. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii serialu animowanego Pokémon główny bohater zaczyna swoją podróż w miejscu innym niż protagonista gier.

Na chwilę obecną nie wiemy nic o emisji Pokémon XY w innych krajach. Pod znakiem zapytania pozostaje udział znanych nam z poprzednich serii bohaterów i Pokémonów - wiadomo tylko, że w nowym serialu pojawią się Froakie, Chespin i Fennekin.

Pocket Monsters XY - bohaterowie

Wszystkich użytkowników zapraszamy do spekulacji na temat nowej serii anime w nowym dziale Anime Pokemon XY na naszym forum.
Komentarze [17]