Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Soundtrack z Pokémon X i Y zapowiedziany!

| 11.08.2013 15:28:38
[Obrazek: 7Nfk3B7.jpg]

Wczoraj (10.09.2013) podczas Pokémon World Championships w Vancouver w Kanadzie został oficjalnie zapowiedziany soundtrack do najnowszych gier zatytułowany w sposób tradycyjny Nintendo 3DS Pokémon X & Y Super Music Collection.

Album będzie zawierał 212 utworów i zostanie wydany 13 listopada, czyli miesiąc i jeden dzień po premierze gier (dzienna data wydania potwierdzona tylko dla Japonii).

Wersja cyfrowa albumu dostępna będzie na iTunes dla całego świata, lecz Japonia dostanie także wersję fizyczną w cenie 2625 jenów. Zostanie ona wydana na czterech płytach CD i zawierać będzie 28-stronicową książeczkę z komentarzami zespołu dźwiękowego Game Freak. Album będzie zawierał także kilka bonusowych utworów, które najprawdopodobniej będą osobnymi aranżacjami kompozycji z gier, być może z użyciem prawdziwych instrumentów. Zostało też potwierdzone to, iż długość albumu przekroczy trzy i pół godziny (co najpewniej będzie zawierać dwie pełne pętle każdego utworu) oraz to, że dźwięk będzie ostrzejszy, wyższej jakości i bardziej realistyczny, co ma zapewnić konsola Nintendo 3DS, a muzyka wydana na płytach będzie w formie nieskompresowanej.

To także pierwszy album z muzyką z głównej serii gier Pokémon możliwy do kupienia poza Japonią i pierwszy, którego przedni art na coverze zawiera obie legendy oraz nie został narysowany przez Kena Sugimoriego (co można zauważyć po zupełnie innym stylu), a tylnia okładka przedstawia Mega Mewtwo.

Został zapowiedziany także bonus preorderowy z CoroCoro dostępny razem z pokazanymi wcześniej figurkami, XY World Artbook zawierający również płytę CD z kilkoma wybranymi utworami z gier Pokémon X/Y.
Komentarze [19]

MegaNews - MegaPokemony

| 08.08.2013 23:00:45
W najnowszym CoroCoro zostało ujawnione, coś czego chyba nikt z nas się nie spodziewał - niektóre Pokemony dostaną swoją megaewolucje - między innymi takie jakie; MegaBlaziken, MegaAbsol, MegaMawile, MegaMewtwo, MegaLucario i MegaAmpharos.

MegaMawile będzie miał typ stalowo-baśniowy (steel/fairy). MegaMawile posiada zdolnność Huge Power, MegaBlaziken Speed Boost, MegaLucario będzie miał zwiększony Atak oraz ability Adaptability, a MegaAbsol Magic Bounce oraz zwiększone współczynniki Ataku i Szybkości. Dodatkowo, MegaAmpharos jest o typie elektro-smok ze zdolnością Mold Breaker, a Mewtwo z Insomnia.

Wszystkie te Pokemony bedą ewoluowały za pośrednictwem nowej metody nazwanej równie wybitnie - "Mega Ewolucja". Wiadomo też, że owa transformacja jest tymczasowa (tylko na czas pojedynku) i [/b]nie będzie[/b] dostępna dla wszystkich Pokemonów.


Dodatkowo, poznajemy pre-ewolucję już znanego nam Gogoata. Nazywa się ona Meekuru i jest trawiastym typem. Mierzy 0,9m i waży 31kg, a jego ability to Sap Sipper.

Kolejnymi nowymi Pokemonami są: elektryczno-baśniowy Dedenne - 0,2m i 2,2kg, królik Horubii o typie normalnym (0,4m / 5kg). Oboje posiadają zdolność Pick Up.


Dzięki czasopismu poznajemy też nową liderkę, zwaną Koruni.


No i na ostatek - pierwszy event dot. Pokemon X/Y. Od 12 października do 15 stycznia będzie można zdobyć Torchica trzymającego nowy przedmiot - Blaziken Knight (Blazikenite?). Pokemon ten będzie mógł po ewolucji w Blazikena uzyskać formę MegaBlazikena. W kontekście Mega Pokemonów wspomniany jest również przedmiot Mega Stone, ktory jest wymagany jako trzymany przedmiot aby transformacja mogła nastąpić.

Komentarze [240]

Livestreamy z Mistrzostw Świata Pokemon 2013

| 07.08.2013 08:54:43
W tym roku, jak i w poprzednim, The Pokemon Company International zdecydowało się zrobić livestream z Mistrzostw Świata Pokemon gier wideo i karcianki.

[Obrazek: TUXKgLd.png]

11 sierpnia:
  • 2:00-5:30 Top Cut (najlepsza 8 lub 16) gier wideo
  • 5:30-8:00 Top Cut TCG

12 sierpnia:
  • 0:00-3:00 Finały VG
  • 3:30-8:00 Finały TCG


Rozpiska jest dostosowana do naszej strefy czasowej. Niestety, trzeba będzie zarwać nockę lub dwie.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, gdzie TPCI wzięło ludzi kompletnie zielonych w temacie competitive (ludzie z branży sprzedaży gier), w tym roku sami gracze będą komentować! Komentowaniem gier wideo zajmą się Scott Glaza (@NBNostrom) oraz Evan Latt (@nbplaid), którzy są w tym świetni! Jeśli ktoś oglądał któryś z pierwszych streamów NuggetBridge, zna jakość tej pary (jeśli nie, to zapraszam do nadrobienia, linki poniżej). Natomiast karcianką zaopiekują się Josh Wittenkeller (znany pokeyoutuber TheJWittz) oraz Josue Rojano ze strony TheTopCut.net.

Oprócz oficjalnych streamów, NuggetBridge.com planuje streamy z części swissowej, o nich informacje będą na bieżąco na twitterze nuggetbridge'a (@nuggetbridge).

Już dziś subskrybujcie kanał Pokemon na TwitchTV! (I jeśli interesują Was wcześniejsze mecze, to kanał NuggetBridge też)
Komentarze [10]

Pierwszy eShopowy japoński trailer XY a w nim Oorotto

| 31.07.2013 10:40:54
Dzisiaj upubliczniony został nowy, kolejny trailer gier X/Y - ten, o którym było głośno!Możemy zapoznać się z nowym atakiem Fennekina "Glow Punch" - czyżby Fire Fighting?
[Obrazek: 47030_541794125888410_640446666_n.jpg]

I w końcu - to na co czekaliśmy po pierwszych, mizernych szkicach:
Oorotto!

[Obrazek: 1098251_497933216959637_674141854_n.png]

Ciekawie też zapowiada się screenshot z walki pod wodą - czyżby HM DIVE wróciło do łask?

[Obrazek: gf9k.png]


*news będzie edytowany

PONADTO:
Pre-orderowcy z GAME (taki sklep z grami w UK) otrzymają taki o to wspaniały gadget. Nie wiadomo czy w skład prezentu wchodzą też gry ale za taki stojaczek można by w Polsce zabić.

[Obrazek: 944586_155673744624644_2070870277_n.png]
Komentarze [33]

„Pokemon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości” na DVD

| 22.07.2013 07:40:20
Film „Pokemon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości” miał swą premierę 23 czerwca 2013 roku w Disney XD. Teraz przyjdzie nam go obejrzeć również dzięki nośnikom DVD. TiM Film Studio wyda płytę już 22 sierpnia 2013. Na płycie znajdziemy polską i angielską ścieżkę dźwiękową, a zatem tym razem zabraknie w polskim wydaniu bardziej orientalnych wersji językowych filmu. Cena filmu ma wynosić 29,99 zł, ale być może pewne sklepy umożliwią zakup w niższych cenach. O wydaniu na oficjalnej stronie dystrybutora.[Obrazek: pokemon-kyurem-kontra-miecz-sprawiedliwo...025210.jpg]
Komentarze [24]

Pieniędzy nigdy za wiele, czyli Pokémon Rumble U w Europie...

| 17.07.2013 14:45:53
Gra, która nie interesuje nikogo, po tym jaką klapą okazało się Rumble na 3DSa. Tytuł wychodzi 15 sierpnia w Europie. Na pewno pojawi się w eShopie, wersji pudełkowej nie ma się co spodziewać, ale to dobrze, bo wstyd mieć tę grę na półce.

Aby zaoszczędzić na grafikach, w grze sterujemy kanciastymi figurkami Pokémonów i bijemy się z innymi kanciastymi stworkami. Jedyną ciekawą mechaniką jest system figurek podobny do tego w Skylandersach, jednak nie wiadomo, czy te w ogóle trafią na stary kontynent. EDIT: Ponoć mają wypuścić figurki. Dobry pomysł, więcej buły zgarną.

Ceny jeszcze nie podano, ale tak długo jak gra nie będzie za darmo, będzie ona za droga. Nie ma też wzmianek o premierze w USA. EDIT: Zyski za oceanem zaczną liczyć już 29 sierpnia i będzie kosztować 18$. Podejrzewam, że Europa dostanie grę za 15€.

Dodałbym jakiś obrazek, ale szkoda mi czasu szukać tego badziewia są tylko japońskie, póki co.

Ciekawi mnie jak mizerne będą wyniki sprzedaży w Europie i czy w ogóle uda im się zarobić na wypłatę dla tłumaczy...
Komentarze [19]

Karcianka X/Y już w listopadzie!

| 16.07.2013 22:18:23
Jak podaje PokeBeach, w listopadzie Pokemony z Kalos zawitają do TCG!

Już 8 listopada zostanie wydany "X/Y Beginning Set". Kosztować on będzie 1 980 yenów. Dostępna będzie wariacja dla chłopców i dziewcząt.
Zawarte w nich będą:
-trzy 30-kartowe talie z Chespinem, Fennekinem i Froakiem,
-płyta DVD z podstawami gry,
-moneta, znaczniki obrażeń, playmata.

[Obrazek: xy-beginning-sets.jpg]


15 listopada zaś wyjdą ekskluzywne wersję tych zestawów. Podobnie będzie do wyboru wersja męska i żeńska (seksizm confirmed?).
Zakupić je będzie można za 2 980 yenów

Zawierać będą:
-metalową walizeczkę,
-deckbox,
-koszulki na karty,
-naklejki,
-notes.

[Obrazek: xy-beginning-sets-dx.jpg]


Osobiście ciekawi mnie kiedy trafią poza Japonię skoro gry mają premierę w tym samym dniu.
Komentarze [17]