Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Legendary Treasures - nowe spojrzenie na EXy

| 30.10.2013 20:22:07
[Obrazek: BW-Legendary-Treasures.png]
Znamy listę kart ostatniej już edycji kart z serii Black & White; mowa o Legendary Treasures. Oficjalna premiera to 6.11, ale w ostatni weekend na świecie miały miejsce turnieje Prerelease [przed premierą setu turnieje polegające na kupieniu kilku boosterów (ich ilość jest z góry narzucona) i złożenie z ich zawartości i dowolnej liczby basic energii 40-sto kartowych talii, następnie zagranie o tymi taliami turnieju, w którym nagrodami również są boostery tego dodatku], dzięki czemu możemy się nieco o tych kartach dowiedzieć.

Jest to odpowiednik japońskiego EX Battle Boost. Jest to set składający się w dużej mierze z reprintów (podobnie jak Call of Legends na koniec edycji HGSS). Karty zwykle mają inne ilustracje (poza większością EXów), moim zdaniem w większości prezentujące się znacznie lepiej, niż w poprzednich wersjach.

W secie są trzy nowe EXy - pierwsze ewoluowane EXy (w postaci basiców) - Chandelure EX i Excadrill EX oraz Meloetta EX wraz z wersją Full Art. Poza tym znajdziemy takie rzeczy jak przedruki Victini EX, Darkraia EX, Lugii EX, czy też Keldeo EX. Karty zdecydowanie bardzo dobre, teraz skumulowane w jednym dodatku.

Co ciekawe, edycja połączona jest z Radiant Collection. Jest to niewielka grupa kart, pośród których znajdują się m.in. przedruk Mew EX Full Art z nową ilustracją, nowa Meloetta EX i FA oraz reprint Shaymina EX FA z nową ilustracją. W każdym boosterze znajdują się 4 commony, 2 uncommony, 1 rare/rare holo/EX/Full Art/shiny oraz 2 karty Radiant Collection; 1 common i 1 uncommon/EX/Full Art. Co za tym idzie, w jednym boosterze trafić się mogą aż 2 EXy! EXy/FA/Shiny stanowią ok. 25% rarek z regularnego setu, co jest raczej kiepskim wynikiem, z kolei w RC jest mniej-więcej po równo uncommonów i Exów, co zdecydowanie wpłynie na średnią liczbę EXów na booster boxa.

Tak faktycznie jest. Miałem okazję obejrzeć kilka unboxingów większych ilości boosterów (klik, klik). Jak widzimy liczby EXów są kosmicznie wysokie (17 EX/FA na 36 boosterów?) w porównaniu do poprzednich edycji (średnio 3-5).

Jak widać edycja jest naprawdę interesująca dla kolekcjonerów i miłośników ładnych/rzadkich kart, jak i graczy, dla których znajdzie się sporo przydatnych rzeczy.

Jeśli chodzi o to, co w samej grze wniesie ten dodatek; powróci do formatu kilka kart, które były przez kilka miesięcy poza formatem - mowa o Crushing Hammerze (znienawidzonej przeze mnie karcie), który z pewnością powróci na swoje miejsce - do Darkrai/Sableye, Energy Switch, który będzie kolejnym powracającym ulepszeniem Darkraiów, a także podstawą większości talii, Gothitelle, która być może da kolejną szansę GothiGorowi, czy karty takie jak Cobalion, czy Victini.

Set bardzo mi się podoba, z pewnością zagramy u nas turniej "draftowany" (turniej podobny do wspomnianych prereleasów, z tym, że karty do talii dobiera się z boosterów w nieco inny sposób).

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L..._Treasures


A jak Wam się podoba nowa edycja? Zapraszam do dyskusji. :)
Komentarze [0]

Pokemon XY Patch 1.1

| 25.10.2013 12:19:09
Od dzisiaj dostępny jest do pobrania w eShopie patch do gier Pokemon X i Pokemon Y, zarówno tych z wersji pudełkowej jak i cyfrowej.

Patch 1.1 łata dwa podstawowe bugi gry, z którymi spotkali się użytkownicy, mianowicie:

- save w Lumiose City(pomoże nawet w momencie, w którym utknąłeś w grze na dobre)

- communication error w momencie szukania GTSu z filtrami

[Obrazek: 1001209_538871619532463_233628352_n.png]

Jak pobrać patch 1.1?
W moim przypadku wystarczyło otworzyć eShop żeby samo wyskoczyło mi powiadomienie o możliwości update'u mojego X. Młodsi użytkownicy, jeśli mają problem z angielskim mogą poprosić osobę starszą żeby nadzorowały ich działania w eSklepie :)
Jeśli mimo to masz problem ze znalezieniem łatki do pobrania zeskanuj ten kod kamerą 3DSa, Kod QR automatycznie włączy Twój eShop na odpowiedniej stronie.
[Obrazek: 1380844_538874252865533_1124029048_n.png]

Patch 1.1 zajmuje aż 229 Blocków - w internecie już teraz roi się od plotek, że zawiera "coś więcej" niż sam fix bugów. Czy możemy liczyć na jakiś ukryty content?

Pobierajcie, naprawiajcie, grajcie.
Komentarze [9]

Pokemon Film 16 + Pokemon XY Series

| 21.10.2013 11:34:45
Dwa dni temu miała miejsce premiera szesnastego już filmu Pokemon - Genesect the Legend Awakened. Anglojęzyczna wersja wyemitowana została po raz pierwszy w telewizji Cartoon Network i aplikacji Pokemon.tv w związku z premierą gier XY, CN i Pokemon.tv pokazały także przedpremierowo dwa odcinki nadciągającej, najnowszej serii anime - Pokemon XY Series.

[Obrazek: news_top_ani_movie16_season17.jpg]
Komentarze [33]

Pokemon XY - mija tydzień od premiery!

| 19.10.2013 15:51:47
[Obrazek: pokemon-x-y.jpg]
Minęło 7 dni*

Za nami premiera Pokemon X/Y. Przez kilka ostatnich miesięcy mieliście okazję komentować stopniowo ujawniane nowości, jakie miała przynieść szósta generacja gier z tej serii. Z jakim efektem się spotkaliście?

Pokemon X, Y sprzedane w 4 milionach egzemplarzy

Gracze nadal uwielbiają Pokemony. Zaledwie dwa dni wystarczyły, by wydane na konsolkę Nintendo 3DS gry Pokemon X oraz Pokemon Y, sprzedały się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. Tym samym stały się najszybciej sprzedającymi się Pokemonami na konsolach.

Z wyników sprzedaży cieszy się prezes Nintendo Satoru Iwata, który podkreślił, że taki odzew na premiery obu gier nie tylko potwierdza wielką pasję fanów marki, lecz pokazuje, że nowe pokolenie graczy również się nią interesuje.

Wynik sprzedaży jest rewelacyjny i aż o 70 procent wyższy od Pokemon White 2 oraz Black 2.

Coś nowego

Na powiew świeżości w Pokemon X&Y nie można narzekać. Jest to zdecydowanie najbardziej odmieniona część serii odkąd pojawiła się w 1996 roku na Game Boyu. Mowa oczywiście o 3D. Cały świat, wszystkie postacie i Pokemony są teraz przepięknie wyrenderowane w trójwymiarze. Śliczna, grafika, historia, która chyba po raz pierwszy wciąga i wzrusza, wpadająca w ucho muzyka czy rozbudowany "tryb online” - to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że są to najlepsze Pokemony, jakie do tej pory wyszły.

Ocena: 5/6
Plusy:

-w pełni udana przeprowadzka w trójwymiar - modele, animacje, kolory, ujęcia... cud!
-najbardziej pełny i wiarygodny świat w serii
-zatrzęsienie zmian i nowych funkcji - tak rewolucyjnych, jak i "małych szczęść"
-oprawa muzyczna
-ostateczne zerwanie z monotonnym grindem...

Minusy:

-... a z drugiej strony niewielka skala wyzwania
-zwalniające walki i wybiórcze 3D
-Lumiose City - największe miasto, największa pustka, najgorsza kamera zza pleców

Data premiery: 12.10.2013
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Game Freak
Wydawca: Nintendo
PEGI: 7


[Obrazek: pokemon.png]*
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Komentarze [8]

Nowy Global Link!

| 11.10.2013 14:54:17
Dziś, czyli dzień przed oficjalną premierą, otwarty został nowy Global Link do gier XY. Na razie chyba jeszcze jest w fazie beta bo nie wszystkie funkcje są dostępne ale prawdopodobnie w przeciągu paru godzin zacznie działać jak powinien.


Podobnie jak w przypadku pozostałych gier, Global Link pozwoli nam na pobieranie Pokemonów, synchronizację gry czy odbieranie rzadkich itemów. Na razie nie wiadomo nic o Dream Worldzie lub jego następcy.
Aby zsynchronizować grę należy w grze XY wybrać z menu PSSu opcję Game Sync, tutorial pokaże Wam co dalej robić gdybyście się zgubili ;)
Enjoy
Komentarze [8]

Masywny Atak Spoilerów XY/Pokemon Origins v.2

| 02.10.2013 02:23:40
MASXY!

Masywny Atak Spoilerów!


Dzisiejszy Pokemon Origins ujawnił nową MEGAewolucję!


MegaCharizard X jak nazwa wskazuje jest exclusivem dla wersji X. Czy inne Pokemony też dostaną swoje ekskluzywne formy?
[Obrazek: 1377109_172137616311590_517605388_n.jpg]
[Obrazek: xy-spoilers.png?resize=620%2C420]

Dziś w nocy na instagram wyciekły zdjęcia, screenshoty gameplayu gry Pokemon X. Kostdin Manolov, bo tak nazywa się szczęśliwy posiadacz gry w wydaniu przedpremierowym, uraczył nas fotkami które możecie zobaczyć na naszym XY Blogu.
NIE WCHODŹ JEŚLI NIE CHCESZ STRACIĆ NIESPODZIANKI

VALHALLA XY - NAJNOWSZE ZDJĘCIA
Komentarze [76]

Nowe niespodzianki

| 15.09.2013 01:55:01
Oficjalny twitter Pokemon zapowiada nową niespodziankę dla fanów!

[Obrazek: l0n5.png]

Co to będzie? Nowe ujawnione Pokemony? Demo XY do pobrania? Pozostaje nam czekać do Poniedziałku, do godziny 17:00!

W dzisiejszym Smashu pokazano także nowy trailer anime!


Czy Clemont i Bonnie to nowi towarzysze Asha w Kalos?

[Obrazek: 1233624_167434063448612_1824824288_n.jpg]

Mało tego, info o aplikacji na smartphone'y i tablety. Global Link Mobile wchodzi w życie 12 Października!
[Obrazek: 1240177_167419806783371_7462349_n.jpg]
Komentarze [59]