Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Kalos Starter Set

| 08.11.2013 12:54:33
[Obrazek: 1381089976-79709800.jpg]
W tym tygodniu, zarówno w Japonii jak i na zachodzie, wydany został nowy zestaw kart TCG Pokemon - Kalos Starter Set. Zestaw zawiera 40 nowych kart i po raz pierwszy zawiera Pokemony i Energie typu Fairy.
[Obrazek: 300px-FairyEnergyXYBeginningSet.jpg]
Do zdobycia możliwy jest także zestaw Deluxe.
[Obrazek: 1377288540-37094800.jpg]

Wraz z dniem premiery Kalos Starter Setu weszły do życia zmiany w zasadach PTCG; Pokemon Catcher został przedrukowany z nowym tekstem, teraz wymaga rzutu monetą; to, kto zacznie rozstrzygane jest przed dobraniem kart i rozłożeniem prizów - osoba, która wygra rzut już nie zaczyna, a wybiera. Wchodzi także zasada uniemożliwiająca atak w pierwszej turze gry.

Listę Kart możecie sprawdzić tu
[Obrazek: 1owf.jpg]
Komentarze [5]

Nowe Gry Pokemon 2015

| 01.11.2013 12:45:28
O nowych grach dowiedzieliśmy się z programu wyświetlonego na antenie kanału NHK w trakcie wywiadu z panem Tsunekazu Ishihara. Ekipa pana Ishihara pracuje obecnie nad dwiema nowymi grami Pokemon.

Pierwszy z nich to sequel Pokemon Trozei, oryginał wydany w 2005 roku był jedną z pierwszych gier Pokemon na konsolę DS. W 2015 roku następcę otrzymamy na najnowszą konsolę Nintendo - 3DS. Ishihara przyznaje, że jednym z głównych problemów związanych z wydaniem tej gry to nierówne sobie rozmiarem ekrany konsoli.

[Obrazek: 60126_178276285697723_35156669_n.jpg]

Drugi tytuł nie ma jeszcze oficjalnej nazwy ale określa się go już jako "Detective Game With Pikachu As Partner" co można łatwo przetłumaczyć jako "Gra detektywistyczna z Pikachu jako twoim partnerem"

[Obrazek: 485476_178278652364153_265516220_n.jpg]

Z wywiadu dowiadujemy się także, że Rzadki Pikachu będzie przeciwnikiem w tej grze.Ekipie tworzącej grę nie wydaję się, żeby ktokolwiek go polubił, mimo bycia najpopularniejszym Pokemonem. W grze pojawia się także Niebieski Pikachu. Przynajmniej jeden z Pikachu występujących w grze będzie mówił ludzkim głosem.

[Obrazek: l9d4EzH.gif]
Pokemon Partner posiadał będzie poważniejszą osobowość niż typowy przedstawiciel swojego gatunku.
Pikachu tworzony jest techniką Motion Capture. Jego mimika twarzy powstała dzięki wcześniejszemu nagraniu przy użyciu prawdziwego aktora.

[Obrazek: 1395973_178285362363482_1066489410_n.jpg]


Obie gry planowane są na 2015 rok. Zapewne z czasem dowiemy się o nich więcej.

Materiał video
Komentarze [22]

Legendary Treasures - nowe spojrzenie na EXy

| 30.10.2013 20:22:07
[Obrazek: BW-Legendary-Treasures.png]
Znamy listę kart ostatniej już edycji kart z serii Black & White; mowa o Legendary Treasures. Oficjalna premiera to 6.11, ale w ostatni weekend na świecie miały miejsce turnieje Prerelease [przed premierą setu turnieje polegające na kupieniu kilku boosterów (ich ilość jest z góry narzucona) i złożenie z ich zawartości i dowolnej liczby basic energii 40-sto kartowych talii, następnie zagranie o tymi taliami turnieju, w którym nagrodami również są boostery tego dodatku], dzięki czemu możemy się nieco o tych kartach dowiedzieć.

Jest to odpowiednik japońskiego EX Battle Boost. Jest to set składający się w dużej mierze z reprintów (podobnie jak Call of Legends na koniec edycji HGSS). Karty zwykle mają inne ilustracje (poza większością EXów), moim zdaniem w większości prezentujące się znacznie lepiej, niż w poprzednich wersjach.

W secie są trzy nowe EXy - pierwsze ewoluowane EXy (w postaci basiców) - Chandelure EX i Excadrill EX oraz Meloetta EX wraz z wersją Full Art. Poza tym znajdziemy takie rzeczy jak przedruki Victini EX, Darkraia EX, Lugii EX, czy też Keldeo EX. Karty zdecydowanie bardzo dobre, teraz skumulowane w jednym dodatku.

Co ciekawe, edycja połączona jest z Radiant Collection. Jest to niewielka grupa kart, pośród których znajdują się m.in. przedruk Mew EX Full Art z nową ilustracją, nowa Meloetta EX i FA oraz reprint Shaymina EX FA z nową ilustracją. W każdym boosterze znajdują się 4 commony, 2 uncommony, 1 rare/rare holo/EX/Full Art/shiny oraz 2 karty Radiant Collection; 1 common i 1 uncommon/EX/Full Art. Co za tym idzie, w jednym boosterze trafić się mogą aż 2 EXy! EXy/FA/Shiny stanowią ok. 25% rarek z regularnego setu, co jest raczej kiepskim wynikiem, z kolei w RC jest mniej-więcej po równo uncommonów i Exów, co zdecydowanie wpłynie na średnią liczbę EXów na booster boxa.

Tak faktycznie jest. Miałem okazję obejrzeć kilka unboxingów większych ilości boosterów (klik, klik). Jak widzimy liczby EXów są kosmicznie wysokie (17 EX/FA na 36 boosterów?) w porównaniu do poprzednich edycji (średnio 3-5).

Jak widać edycja jest naprawdę interesująca dla kolekcjonerów i miłośników ładnych/rzadkich kart, jak i graczy, dla których znajdzie się sporo przydatnych rzeczy.

Jeśli chodzi o to, co w samej grze wniesie ten dodatek; powróci do formatu kilka kart, które były przez kilka miesięcy poza formatem - mowa o Crushing Hammerze (znienawidzonej przeze mnie karcie), który z pewnością powróci na swoje miejsce - do Darkrai/Sableye, Energy Switch, który będzie kolejnym powracającym ulepszeniem Darkraiów, a także podstawą większości talii, Gothitelle, która być może da kolejną szansę GothiGorowi, czy karty takie jak Cobalion, czy Victini.

Set bardzo mi się podoba, z pewnością zagramy u nas turniej "draftowany" (turniej podobny do wspomnianych prereleasów, z tym, że karty do talii dobiera się z boosterów w nieco inny sposób).

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L..._Treasures


A jak Wam się podoba nowa edycja? Zapraszam do dyskusji. :)
Komentarze [0]

Pokemon XY Patch 1.1

| 25.10.2013 12:19:09
Od dzisiaj dostępny jest do pobrania w eShopie patch do gier Pokemon X i Pokemon Y, zarówno tych z wersji pudełkowej jak i cyfrowej.

Patch 1.1 łata dwa podstawowe bugi gry, z którymi spotkali się użytkownicy, mianowicie:

- save w Lumiose City(pomoże nawet w momencie, w którym utknąłeś w grze na dobre)

- communication error w momencie szukania GTSu z filtrami

[Obrazek: 1001209_538871619532463_233628352_n.png]

Jak pobrać patch 1.1?
W moim przypadku wystarczyło otworzyć eShop żeby samo wyskoczyło mi powiadomienie o możliwości update'u mojego X. Młodsi użytkownicy, jeśli mają problem z angielskim mogą poprosić osobę starszą żeby nadzorowały ich działania w eSklepie :)
Jeśli mimo to masz problem ze znalezieniem łatki do pobrania zeskanuj ten kod kamerą 3DSa, Kod QR automatycznie włączy Twój eShop na odpowiedniej stronie.
[Obrazek: 1380844_538874252865533_1124029048_n.png]

Patch 1.1 zajmuje aż 229 Blocków - w internecie już teraz roi się od plotek, że zawiera "coś więcej" niż sam fix bugów. Czy możemy liczyć na jakiś ukryty content?

Pobierajcie, naprawiajcie, grajcie.
Komentarze [9]

Pokemon Film 16 + Pokemon XY Series

| 21.10.2013 11:34:45
Dwa dni temu miała miejsce premiera szesnastego już filmu Pokemon - Genesect the Legend Awakened. Anglojęzyczna wersja wyemitowana została po raz pierwszy w telewizji Cartoon Network i aplikacji Pokemon.tv w związku z premierą gier XY, CN i Pokemon.tv pokazały także przedpremierowo dwa odcinki nadciągającej, najnowszej serii anime - Pokemon XY Series.

[Obrazek: news_top_ani_movie16_season17.jpg]
Komentarze [33]

Pokemon XY - mija tydzień od premiery!

| 19.10.2013 15:51:47
[Obrazek: pokemon-x-y.jpg]
Minęło 7 dni*

Za nami premiera Pokemon X/Y. Przez kilka ostatnich miesięcy mieliście okazję komentować stopniowo ujawniane nowości, jakie miała przynieść szósta generacja gier z tej serii. Z jakim efektem się spotkaliście?

Pokemon X, Y sprzedane w 4 milionach egzemplarzy

Gracze nadal uwielbiają Pokemony. Zaledwie dwa dni wystarczyły, by wydane na konsolkę Nintendo 3DS gry Pokemon X oraz Pokemon Y, sprzedały się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. Tym samym stały się najszybciej sprzedającymi się Pokemonami na konsolach.

Z wyników sprzedaży cieszy się prezes Nintendo Satoru Iwata, który podkreślił, że taki odzew na premiery obu gier nie tylko potwierdza wielką pasję fanów marki, lecz pokazuje, że nowe pokolenie graczy również się nią interesuje.

Wynik sprzedaży jest rewelacyjny i aż o 70 procent wyższy od Pokemon White 2 oraz Black 2.

Coś nowego

Na powiew świeżości w Pokemon X&Y nie można narzekać. Jest to zdecydowanie najbardziej odmieniona część serii odkąd pojawiła się w 1996 roku na Game Boyu. Mowa oczywiście o 3D. Cały świat, wszystkie postacie i Pokemony są teraz przepięknie wyrenderowane w trójwymiarze. Śliczna, grafika, historia, która chyba po raz pierwszy wciąga i wzrusza, wpadająca w ucho muzyka czy rozbudowany "tryb online” - to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że są to najlepsze Pokemony, jakie do tej pory wyszły.

Ocena: 5/6
Plusy:

-w pełni udana przeprowadzka w trójwymiar - modele, animacje, kolory, ujęcia... cud!
-najbardziej pełny i wiarygodny świat w serii
-zatrzęsienie zmian i nowych funkcji - tak rewolucyjnych, jak i "małych szczęść"
-oprawa muzyczna
-ostateczne zerwanie z monotonnym grindem...

Minusy:

-... a z drugiej strony niewielka skala wyzwania
-zwalniające walki i wybiórcze 3D
-Lumiose City - największe miasto, największa pustka, najgorsza kamera zza pleców

Data premiery: 12.10.2013
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Game Freak
Wydawca: Nintendo
PEGI: 7


[Obrazek: pokemon.png]*
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Komentarze [8]

Nowy Global Link!

| 11.10.2013 14:54:17
Dziś, czyli dzień przed oficjalną premierą, otwarty został nowy Global Link do gier XY. Na razie chyba jeszcze jest w fazie beta bo nie wszystkie funkcje są dostępne ale prawdopodobnie w przeciągu paru godzin zacznie działać jak powinien.


Podobnie jak w przypadku pozostałych gier, Global Link pozwoli nam na pobieranie Pokemonów, synchronizację gry czy odbieranie rzadkich itemów. Na razie nie wiadomo nic o Dream Worldzie lub jego następcy.
Aby zsynchronizować grę należy w grze XY wybrać z menu PSSu opcję Game Sync, tutorial pokaże Wam co dalej robić gdybyście się zgubili ;)
Enjoy
Komentarze [8]