Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Nabór pomocników na forum PVF

| 17.01.2019 22:41:59
Witajcie!

Forum Pokemon Valhalla od pewnego czasu przechodzi trudniejszy okres. Aby to zmienić ogłaszam nabór na Moderatorów, Pomocników i Opiekunów Działów.

Niektóre działy na forum wymagają pracy, która należy do kategorii "niewdzięcznych". Zmiany muszą nastąpić nie tylko w ilości działów, ale także w usuwaniu i archiwizowaniu wątków, które nie powinny się znaleźć w danym dziale. Zmiany będą też polegały na zarządzaniu tematami, pilnowania porządku oraz wyciągania konsekwencji wobec niegrzecznych użytkowników i ich postów.
Nie jest to łatwe zadanie, a dodatkowo nie jest w żaden sposób płatne (nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę na PV i PVF) dlatego poszukuję osób, którym na prawdę zależy i wiedzą na co się piszą.

Osoby zainteresowane proszę o odpisanie w tym temacie wyłącznie nazwy działu (lub działów), którymi chcieliby zarządzać i uporządkować. Nic więcej.
Osoby, które są aktualnymi Moderatorami, Pomocnikami i Opiekunami Działów proszę również o wysłanie swojego zgłoszenia jeśli są nadal zainteresowani pomocą na forum.

W dalszej kolejności będę kontaktował się z wami mailowo - wysyłając bardziej szczegółowy formularz.

Dodatkowo, aby zebrać informacje od osób korzystających z forum - zapraszam do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety na temat forum dostępnej tutaj.

Proszę w tym temacie wysyłać tylko posty ze zgłoszeniem.

Nabór wstępnie trwa do końca stycznia, a dalsze prace będą uwarunkowane ilością zgłoszeń.
Komentarze [23]

KULISY PRACY PROJEKTANTÓW - Nowa seria na kanale YouTube GameFreaku już niedługo!

| 04.01.2019 19:59:26
GameFreak zapowiada serię na kanale YouTube, gdzie rysownicy i projektanci Pokémonów (w tym m.in. Ken Sugimori) będą prawdopodobnie ukazywać kulisy swej pracy. Spodziewać możemy się także jakichś wskazówek bądź ciekawostki projektowania i samego rysowania Pokémonów. Wedle tego co zobaczyć można na trailerze spodziewać się można również filmów na temat spritów i pixelartu, czyli grafik typowo do gry, nie tylko projektowania ich. Fani doszukują się również możliwości ujrzenia spoilerów 8 generacji. Nie wiadomo czy seria będzie w języku japońskim czy angielskim, sam trailer jak widać jest w pełni po japońsku, więc materiał pewnie też będzie w tymże języku, choć, od czego jest społeczność i napisy na YouTube. Planowana premiera 11 stycznia.
Komentarze [0]

Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix

| 03.01.2019 16:48:18
Witajcie animefani

Zapowiedź Filmu 22


Pod koniec filmu 21 The Power of Us ujawniony został tytuł filmu 22 który brzmi: Mewtwo Strikes Back Evolution. Fani od razu zauważyli nawiązanie do tytułu filmu pierwszego(Mewtwo Strikes Back) i rozpoczęły się spekulacje. Czy to będzie kolejna część perypetii dobrze znanego nam genetycznego stworka? Czy może podobnie jak w filmie 20, opowiedzenie historii na nowo? Wciąż tego nie wiemy jednak pojawił się plakat i krótki trailer reklamujące film:

Trailer:

Plakat:

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Podobnie jak nowe filmy Pixara będzie w pełnym CGI(Computer Generated Imagery). Już wcześniej CGI pojawiało się jako krótkie wstawki w filmach Pokemon, ale jeszcze nigdy nie było pełnego filmu w tej technologii. Trailer nie pokazuje zbyt wiele, ale pewnie starszym pokefilom przypominają się czasu filmu pierwszego. Pozostaje mieć nadzieję że będzie to dobry film. Premiera jeszcze w tym roku w Japonii.

Film 20 na Netflix


Pokemon I Chose You mający swoją japońską premierę 17 lipca 2017 roku w końcu zawitał na nasz rodzimy rynek. Wszystko za sprawą Netflixa(klik). Film opowiada na nowo początek przygody Asha, uwzględniając przy tym że przez ostatnie 23 lata świat Pokemon rozszerzył się o paręset stworków. Widzimy parę scen kultowych, parę nawiązań do pierwszego sezonu i pierwszego filmu, jednak opowiedziana historia jest kompletnie nowa i w żaden sposób nie jest powiązana z anime Pokemon, co dla jednych może być zaletą a dla drugich wadą. Na zachętę pozwolę sobie na malutki spoiler: w filmie tym Pikachu przemawia ludzkim głosem, nawet po polsku. W roli Asha oczywiście niezastąpiona Hanna Kinder-Kiss. Polecam wszystkim, nawet zażartym przeciwnikom anime obejrzenie tego filmu. To tylko 1,5 godzinki a być może na waszym policzku pojawi się łezka nostalgii.

Z okazji premiery filmu jeden z użytkowników naszego forum i Discorda postanowił urządzić wspólne oglądanie. Po więcej informacji zapraszam pod ten link(klik).
Komentarze [4]

Discordowy Turniej Little Cup

| 28.12.2018 19:47:01
Witajcie koledzy gracze, witajcie koleżanki graczki. Nasi Discordowcy: robdy i Kaz zajęli się sceną competetive i pragną was zaprosić na turniej gier konsolowych, z możliwością rozegrania walk na symulatorze walk(pokemon showdown).
Są przewidziane cztery nagrody dla czwórki najlepszych i małe co nieco.
Na pierwszy ogień idą zawody w Little Cupie ale w przyszłości planujemy więcej rozgrywek.
Więcej szczegółów w linku poniżej:

https://docs.google.com/document/d/1AlnX...sp=sharing
Komentarze [0]

Nowa inicjatywa na PV - WSPÓLNE OGLĄDANIE ANIME!

| 27.12.2018 22:28:04
inb4: Pozwoliłem sobie napisać tu, gdyż nawet na discordzie dostałem tymczasowo dostęp do #info-pv-serwer :)

WSPÓLNE OGLĄDANIE ANIME POKÉMON!

Od niedawna z mojej inicjatywy na Discordzie Pokémon Valhalla przeprowadzane jest Wspólne oglądanie anime Pokémon!

ALE ŻE CO?

Otóż jakiś czas temu inicjatywą zbiorową padł pomysł wspólnego oglądania anime Pokémon! Po małych perturbacjach technicznych, wszystko (no prawie) się udało, i już w zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze Valhallowe Wspólne Oglądanie!

NO ALE CO TO JEST?!

Już spieszę tłumaczyć: w założeniach minimum raz w tygodniu, najlepiej w okresie weekendu (piątek-niedziela) zbieramy się, łączymy się magią łącz światłowodowych na kanale głosowym, bierzemy popcorn czy inne chrupki, wchodzimy na rabb.it/pikant0n24 i Wspólnie Oglądamy odcinki anime Pokémon! Więcej informacji o najbliższych "spotkaniach" bądź o organizacji tego znajdziecie na kanale #wspólne-oglądanie na Valhallowym Discordzie, możecie też mnie śmiało tam pingować z pytaniami bądź pomysłami! Masz jakiś trudny do zdobycia odcinek bądź specjal? Czekam na niego, obejrzymy go wspólnie!

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam właśnie tam, jestem także do odstrzału serią pytań pod tym postem :)

~pikant0n24 a.k.a Anton a.k.a Anton Król Pikachu Valley
Komentarze [0]

Pokemon Team Up (Tag Team) już w lutym!

| 08.12.2018 12:27:32
Użytkowników karcianki PTCG ucieszy informacja, że długo wyczekiwane karty Tag Team pojawią się w nowym rozszerzeniu Team Up, którego premiera zaplanowana jest na 1 lutego 2019 roku w Europie (w Japonii to był 7 grudnia).

[Obrazek: B7jUkfT.png]

Set Pokemon Sun & Moon Team Up będzie się składał ze 180 kart z czego 6 kart to karty Tag Team. Więcej o kartach Tag Team mówiliśmy na jednym z Czwartków z Karcianką - więc zapraszam do zobaczenia filmu poniżej.

Komentarze [3]

Druga tura zabawek Pokemon w McDonald's

| 30.11.2018 21:28:36
W restauracjach McDonald's pojawiła się druga tura zabawek w zestawach Happy Meal z kartami Pokemon!

W niektórych restauracjach mogą być dostępne jeszcze zabawki z poprzedniego zestawu!

[Obrazek: jwABM29.png]

Zabawki będą dostępne od dzisiaj przez 2 tygodnie! Udanego polowania na legendarne Pokemony!
Komentarze [3]