Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Super Size Pumpkaboo WiFi Event

| 01.10.2014 23:48:05
[Obrazek: 1001.jpg]

Posiadacze gier Pokemon X i Pokemon Y od dziś (1.10) do końca miesiąca za pośrednictwem Nintendo Network mogą zdobyć Super Size Pumpkaboo. Pokemon ten jest w Cherish Ballu, trzyma Rocky Helmet, posiada losową naturę oraz zna ataki: Trick-or-Treat, Astonish, Scary Face i Shadow Sneak. Płeć tego Pokemona jest losowa, a jego zdolnością może być Pickup, Frisk lub też ukryta umiejętność - Insomnia.

Nie przegapcie tej okazji na zdobycie tego Pokemona, specjalnie na Halloween!

[Obrazek: 1010a.jpg]

źródło
Komentarze [6]

2DSy z motywami OR/AS dla Europy i wersja demo nowych gier!

| 23.09.2014 13:09:50
Nintendo ukazało nowe wersje kolorystyczne konsoli 2DS. Teraz możemy wybrać między przezroczystym czerwonym a przezroczystym niebieskim, kolory odpowiadają tytułom Omega Ruby i Alpha Sapphire. Same konsole można będzie zakupić już od 7 listopada, a od 28 listopada będą dostępne w pakiecie razem z grą (preinstalowana na karcie 4GB).

Pojawiają się też pierwsze szczegółowe informacje na temat wersji demo nadchodzących tytułów. Wersje demonstracyjne gier będą dostępne między innymi w Wielkiej Brytanii (GAME, Amazon, Smyth Toys Superstores, ShopTo i Nintendo UK Official Store) od 15 października aż do premiery. W Holandii z kolei będzie można zdobyć wersje demo nieco wcześniej (11.10-12.10) na specjalnym evencie.
Sklepy "GAME" będą rozsyłać kody do wersji demo ogólnokrajowo przez Nintendo Zone. Kody te będą dostępne także u wielu innych pośredników takich jak Wikia, Bin Weevils czy Nintendo Life do połowy listopada.
[Obrazek: 18KWvz4.png]
Komentarze [28]

Rayquaza i nowe Mega Ewolucje dołączają do ORAS

| 13.09.2014 23:48:55
The Pokémon Company International podało nowe informacje na temat nadchodzących gier Pokémon Omega Ruby/Pokémon Alpha Sapphire.

W regionie Hoenn, prócz Groudona i Kyogre'a, pojawi się jeszcze trzecia legenda (zaskoczeni?) - Rayquaza. Pokémon ten mieszkał w warstwie ozonowej od setek milionów lat, jeśli go ktoś niegdyś ujrzał na niebie po zmierzchu - mylił go ze spadającą gwiazdą. W grze pojawi się podczas starcia Groudona i Kyorge'a. Mówi się, że Rayquaza jest związana w jakiś sposób z tajemnicami ewolucji.
[Obrazek: 3.png]

Dodatkowo, wiemy, ze w grze pojawią się mega ewolucje takich Pokémonów jak Camerupt, Gallade oraz Sharpedo.

Ujawniono również więcej szczegółów dotyczącego procesu zwanego Pierwotną Regresją (Primal Reversion). W jego wyniku Kyogre i Groudon powracają do swoich Pierwotnych Form i uzyskują zupełnie nowe zdolności (ability).

Zdolność Pierwotnego Groudona to Schyłkowy ląd (Desolate Land). Jej moc sprawia, że słońce zaczyna wyjątkowo mocno świecić, zmiana pogody jest niemożliwa (ruchy takie jak Rain Dance, Sunny Day, Sandstorm i Hail oraz zdolności Drizzle, Drought, Sand Stream i Snow Warning nie będą działać), a ataki typu wodnego będą nieskuteczne, bo wyschną nim dolecą do przeciwnika. W nowych grach Groudon może też poznać całkiem nowy atak, Ostateczne ostrza (Precipice Blades), za pomocą którego można trafić wielu przeciwników jednocześnie, używając w tym celu ostrych skał.

Pierwotny Kyogre z kolei wywołuje niesamowicie intensywne opady wody przy pomocy zdolności Pierwotne morze (Primordial Sea). Podobnie jak w przypadku bardzo mocnego słońca, pogoda pod wpływem jej działania pozostaje niezmieniona, a ataki typu ognistego zostają wyeliminowane poprzez działanie wody. Także Kyogre w nowych grach poznaje specjalny ruch, Puls początku (Origin Pulse). Atak ten trafia w wielu przeciwników naraz, uderzając ich wodą skupioną w formie kulistych pocisków.

Poznaliśmy dokładne cele dwóch organizacji występujących w nowych grach. Zespół Magma (Team Magma) prowadzony przez Maxiego ma celu stworzenie świata idealnego dla ludzi. Chce zwiększyć ilość lądu, działając dla rozwoju i postępu ludzkości, uważając jednocześnie, że nie warto działać dla zapewnienia sprawiedliwych warunków rozwoju Pokémonów i ludzi.

[Obrazek: 5.png]

Lider zespołu, Maxie, używa do walki ognisto-ziemnego Camerupta, który może mega ewoluować w Mega Camerupta. Maxie nosi Mega Okulary (Mega Glasses), w których ukryty jest Kamień Klucz, będący siłą napędową dla Mega Ewolucji. Zdolność Mega Camerupta to Czysta siła (Sheer Force), sprawiająca, że wzrasta siła wszystkich ataków, które normalnie miałyby dodatkowy efekt na rzecz niewystępowania tego efektu. Większość statystyk Camerupta ulega zwiększeniu w wyniku mega ewolucji, wyjątkiem jest obniżona szybkość.

Zespół Aqua prowadzony przez Archiego chce zwiększyć powierzchnię oceanów w celu przywrócenia środowiska idealnego dla Pokémonów, które ludzkość im zabrała przez swoją chciwość.

Lider zespołu, Archie, walczy przy pomocy wodno-mrocznego Sharpedo, który może mega ewoluować w Mega Sharpedo. Archie ma przy sobie Mega Kotwicę (Mega Anchor), w której ukryty jest Kamień Klucz. W wyniku Mega Ewolucji poprawie ulegają wszystkie statystyki Sharpedo, a w szczególności jego i tak już wysoka siła ataku. Mega Sharpedo uzyskuje zdolność Silne szczęki (Strong Jaws), które zwiększają moc ataków "gryzących", takich jak Chrupanie (Crunch).

[Obrazek: 1.png]

Gdy zaczniemy swoją przygodę na swojej drodze spotkamy nieśmiałego, młodego trenera imieniu Wally, który pochodzi z miasta Petalburg. Wierzy, że zostanie silnym trenerem pomimo swojego cichego charakteru. Jego pierwszym Pokémonem będzie Ralts, który potem ewoluuje w Kirlię a następnie w Gallade. Kiedy Gallade będzie w swojej formie Mega Ewolucji, posiadać będzie zdolność Wewnętrzne skupienie (Inner Focus), dzięki której Pokémon nigdy nie stchórzy (flinch) oraz polepszone statystyki ataku i prędkości.
[Obrazek: 2.png]

Nintendo jak i Pokémon Company poinformowało także, że będzie dostępna specjalna wersja demo gier Pokémon Omega Ruby/Pokémon Alpha Sapphire. Demówka zaoferuje nam rozgrywkę, której nie doświadczymy nigdzie innej. W trakcie przygody będziemy mogli spotkać dobrze znanego Pokémona, który będzie mógł mega ewoluować. Co ciekawe stworka wraz ze znalezionymi przedmiotami będziemy mogli przenieść do pełnych wersji gier. Więcej informacji na ten temat zostanie ogłoszonych wkrótce.

Dodatkowo potwierdzono, że nowe gry będą kompatybilne z Pokémon Bank i Pokémon Global Link już od dnia ich wydania.

Nową zapowiedź Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire prezentujemy poniżej.


Japońska strona Pokémon ujawniła także dwie nowe wersje Nintendo 3DS - niestety dostępne jedynie w japońskich centrach Pokémon za 19 000 yenów (ok. 575 zł.) Ich premiera odpędzie się w dniu premiery gry, czyli 21 listopada.

[Obrazek: 4.png]
Komentarze [32]

Koniec dystrybucji Vivillona z Poké Ballowym wzorem

| 08.09.2014 19:10:46
Jeszcze przez parę godzin Pokemonowi gracze w Australii i w Europie (w tym w Polsce) mogą pobrać przez Wi-Fi specjalnego Vivillona z Poké Ballowym wzorem (Poké Ball Pattern Vivillon). Jest to jedna z niewielu szans na zdobycie tej formy Vivillona. Stworek był dostępny do ściągnięcia od 29 sierpnia i można go pobrać do swoich gier X i Y poprzez usługę Mystery Gift tylko do końca dnia (08.09.2014).

[Obrazek: vivillon-poke_ball.png]

Otrzymany Vivilion ma 12 poziom i został wyróżniony Klasyczną Wstążką (Classic Ribbon). Znane przez niego ruchy to Stun Spore, Gust, Light Screen i Struggle Bug.
Komentarze [10]

Nowe artykuły i Pokemon Valhalla w ask.fm

| 08.09.2014 05:41:38
Nadchodzą mega nowości! Przede wszystkim - rozpoczynamy przygodę z przedpremierowym działem o grach Omega Ruby i Alpha Sapphire. Postaramy się przedstawić Wam jak najwięcej informacji dotyczących nowych gier na Nintendo 3DS, które umożliwią podróż do regionu Hoenn. Na początek Conquest przygotował małe wprowadzenie do nadchodzących gier, z którym możecie się zapoznać po kliknięciu w ten odnośnik. W przygotowaniu są już następne artykuły na temat nowych Pokemonów. Asmod96 powrócił z kolei do poprzednich tytułów i napisał poradnik poruszający tematykę Mega Ewolucji w grach X i Y, który przeczytacie tutaj.

[Obrazek: logo.png]

Postanowiliśmy też zapewnić użytkownikom portalu neutralny grunt, który sprzyjać będzie zadawaniu administratorom pytań dotyczących przyszłego rozwoju strony i forum oraz planowanych zmian. Z tego powodu powstał oficjalny profil Pokemon Valhalli w serwisie ask.fm. Możecie zadać tam wszystkie pytania dotyczące naszego serwisu, jakie tylko przyjdą Wam do głowy, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.
Komentarze [13]

Dziś premiera filmu „Pokémon: Genesect i objawiona legenda” w Disney XD

| 07.09.2014 08:35:17
Dziś o 9:05 w Disney XD odbędzie się polska premiera szesnastego filmu Pokémon pt. „Pokémon: Genesect i objawiona legenda”. Polskojęzyczną wersję filmu przygotowało studio SDI Media Polska. Powtórka filmu również będzie do obejrzenia dziś o 20:15.

[Obrazek: KML2IUE.png]

Ponadto przypominamy, że dziś o 14:30, również w Disney XD, zostanie wyemitowany premierowy odcinek „Pokémon seria: XY”.
Komentarze [26]

Dziś premiera Pokémon seria: XY w Disney XD

| 01.09.2014 09:48:24
Dziś o 14:30 w Disney XD zostanie wyemitowany pierwszy odcinek najnowszej serii animé Pokémon - Pokémon seria: XY. Jest to już siedemnasty sezon tego kultowego serialu.

[Obrazek: HgEtXF8.png]

Nowe odcinki Pokémon seria: XY będziemy mogli oglądać na antenie Disney XD codziennie o 14:30 a ich powtórki następnego dnia o 6:50. Polską wersję językową serialu ponownie przygotowało studio SDI Media Polska.

Wrzesień będzie pełen atrakcji dla fanów animé Pokémon, gdyż poza odcinkami nowej serii, 7 września o 9:05 oraz 20:15 będą oni mogli obejrzeć szesnasty film pt. Pokémon: Genesect i objawiona legenda.
Komentarze [53]