Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Demo Omega Ruby i Alpha Sapphire, Lśniący Gengar i Diancie także dla Polski

| 09.10.2014 12:18:27
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Pokemona mieszkających w Polsce! Conquest Entertainment, oficjalny dystrybutor gier Nintendo w naszym kraju, ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że kody umożliwiające pobranie wersji demo gier Omega Ruby i Alpha Sapphire oraz pobranie Lśniącego Gengara i Mitycznego Pokemona Diancie będą udostępnione na terenie Polski! Na chwilę obecną nie jest znana lista sklepów, w których będzie można je dostać ale ma ona zostać udostępniona już niebawem. Wszystkie kody będą darmowe, unikalne i jednokrotnego użytku.

[Obrazek: demo.jpg]

O wersji demo OR/AS pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Poza prezentacją rozgrywki, umożliwi ona zdobycie przedmiotów oraz specjalnego Pokemona, który moze mega ewoluować, do pełnych wersji gier. Jej pobranie będzie możliwe po wpisaniu specjalnego kodu, który jest lub będzie udostępniany na całym świecie.

[Obrazek: shinygengar.png]

Lśniący Gengar będzie dystrybuowany z okazji Halloween oraz premiery nowej serii karcianki, Phantom Forces. Poza rzadko spotykanym ubarwieniem, będzie on charakteryzował się znajomością ruchu Fala szlamu. Nintendo i Pokemon Company udostępnia nam stworka na poziomie 25, trzymającego przedmiot Gengarite, umożliwiający mega ewolucję.
[Obrazek: diancie.png]
Diancie jest Mitycznym Pokemonem o typie kamiennym i baśniowym, który jak dotąd był dostępny do pobrania tylko w Japonii, podczas seansów kinowych filmu Diancie and the Cocoon of Destruction. Teraz, z okazji zblizającej się premiery tego filmu w Stanach Zjednoczonych i w Europie, będzie dostępny również w innych krajach. Diancie trzyma Normalny Klejnot, jest na poziomie 50, a po przesłaniu do gier Omega Ruby i Alpha Sapphire może mega ewoluować.
Komentarze [41]

I Małopolskie Mistrostwa Pokemon – Kraków, 25.10.2014

| 09.10.2014 10:59:12
Małopolskie Streetpassy oraz PokeMeet Kraków mają zaszczyt zaprosić wszystkich fanów Pokemon na I Mistrzostwa Małopolski Pokemon VGC.


Wydarzenie odbędzie się 25 października o godzinie 14:00 w pubie Select przy ulicy Wilhelma Feldmana 4/1a w Krakowie (Dojazd z Dworca Głównego autobusem 179 i tramwajami 4, 24 na Plac Inwalidów).
Turniej prowadzony będzie w oficjalnym formacie (VGC'14) i będzie turniejem sankcjonowanym, dlatego też, aby wziąć udział w turnieju, trzeba posiadać POP ID.

Link do poradnika (po angielsku), w którym dowiecie się, jak go zdobyć: http://tinyurl.com/JakZdobycPOPID. Jeśli w waszych danych osobowych znajdują się polskie znaki, nie przejmujcie się, strona je akceptuje. Rejestracja na Mistrzostwa Pokemon X/Y trwa do 23 października do północy i znajduje się pod tym linkiem: http://goo.gl/forms/QizvSD9cGz

Chcecie przyjść, ale nie chcecie brać udziału w mistrzostwach? Spokojnie, mamy dla Was atrakcje związane z V spotkaniem Małopolskich Streetpassów! Zapraszamy do dzielenia się swoim konsolowym doświadczeniem, jak i czynnym udziale w turniejach Mario Kart 7 i Super Smash Bros.

Dla nieprzewidzianych gości, bądź tych, co zdecydują się wziąć udział w ostatniej chwili, będzie także otwarta rejestracja przed samym turniejem. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia, aby wszystkie niejasności zostały rozwiane jak najszybciej. Zgłoszenia, które nie są zgodne z zasadami turnieju nie będą brane pod uwagę. Możecie je znaleźć tutaj.
Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia w turnieju!
Komentarze [10]

PV będzie na PGA

| 07.10.2014 23:31:36
Ekipa serwisów Pokemon Valhalla, WAW Pokemon i AntyGaming pojawi się na największych poznańskich targach gier i rozrywki - Poznań Game Arena. To już niedługo, bo od 24 do 26 października 2014.

W tym roku po raz pierwszy od kilku lat, na targach pojawi się polski przedstawiciel Nintendo - Conquest Entertainment. Mieliśmy już wcześniej okazję z nimi porozmawiać, podczas tegorocznego CDA Expo, a i tym razem nie będziemy próżnować i na pewno odwiedzimy stoisko wystawcy.

Same targi to wielkie święto graczy. Będziemy na bieżąco informować o tym co się dzieje na targach w serwisie WAW Pokemon, na specjalnym strumieniu aktualizowanym co kilkanaście minut (wrzucimy również fotki!) oraz fanpage serwisu AntyGaming! Na sam koniec w serwisach pojawią się galerie i relacja naszej ekipy w formie filmu.

Co więcej, planujemy odbyć wywiad z ekipą z Conquest Entertainment i chcielibyśmy dać Wam możliwość zaproponowania pytań! Jeśli nie możecie być na targach razem z nami, a chcielibyście koniecznie znać odpowiedź na jakieś pytanie, zadajcie je w tym formularzu. Wybierzemy najlepsze oraz najciekawsze pytania i zadamy je przedstawicielom firmy.

Postaramy się również zdobyć dla was kilka gadżetów, które postaramy się rozdać dla Was

Zapraszamy wszystkich do Poznania na PGA!

PS: Chciałbym uprzedzić wycieczki w stylu "vulpi reklamuje swój projekt". Wyjazd na targi PGA to ogromny koszt dla nas (bilety VIP kosztują 100 zł na piątek, pozostałe dni po 30zł), więc chcemy złożyć relację na jak największej ilości serwisów dzięki którym możemy pojawić się naszą ekipą na targach dla WAS.
PS: Szybkie zdjęcia i info będą na WAWce, dlatego, że pozwala ona na szybkie wrzucenie takich informacji i obsługę serwisu z poziomu komórki na wysokim poziomie.
Komentarze [8]

Super Smash Bros - Premiera WiiU!

| 07.10.2014 21:34:28
[Obrazek: smash.jpg]

Podczas gdy posiadacze konsol 3DS mogą nacieszyć się już najnowszą odsłoną SSB Ci, którzy zakup gry planują na WiiU poczekać muszą jeszcze niecałe dwa miesiące.
Super Smash Bros ukaże się bowiem:

- 21 listopada w USA
- 6 grudnia w Japonii
- 5 grudnia w Europie.


Seria zebrała ogromną ilość fanów zachwycając możliwością toczenia pojedynków, w których pokierować możemy wszystkimi bohaterami głównych gier Nintendo. Tegoroczny SSB w odróżnieniu do wersji 3DS będzie posiadać kilka nowych opcji rozgrywki i aren, na których możemy walczyć. Dodatkowo - 28 listopada rusza sprzedaż Amiibo, która urozmaici rozgrywkę o interaktywne figurki postaci występujących w grze.

Komentarze [4]

Nabory, prace nad nowym wyglądem i nowe artykuły

| 05.10.2014 05:43:22
Pokemon Valhalla to portal potrzebujący do prawidłowego funkcjonowania dużej ilości osób. Dlatego też po rozpoczęciu prac nad różnymi sprawami organizacyjnymi i technicznymi, naturalna jest konieczność stworzenia odpowiedniej ekipy, która zadba o dostarczanie stronie nowych artykułów i newsów wysokiej jakości oraz w odpowiedni sposób zajmie się dbaniem o porządek na forum. Dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić aż cztery nabory na różne stanowiska.
  • Pierwszy z nich to Nabór na redaktorów. Poszukujemy osób, które będą pisały teksty zamieszczane później na łamach strony. Nabór ten trwa do 20 października.
  • Ważną częścią każdej strony o Pokemonach są newsy, szczególnie tak blisko premiery nowych gier. Dlatego też przeprowadzamy Nabór na newsmanów, którzy zajmą się publikowaniem w informacji o nowinkach bezpośrednio na stronie głównej. Czas na zgłoszenia macie do 12 października.
  • Chcemy, aby wszyscy czuli się na Valhallowym forum bezpiecznie i na całym forum panował ład i porządek, stąd decyzja o zorganizowaniu Naboru na moderatora globalnego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 października.
  • Ponieważ zająć się całym forum jest bardzo trudno, cały czas stawiamy na działanie osób, którzy zajmują się określoną grupą działów i przydzielają na poszczególne z nich pomocników. W chwili obecnej mamy wakaty w dwóch dziedzinach: "Gry Pokemon" oraz "Inne". Nabór na stanowiska ich opiekunów kończy się również 11 października.
Czas trwania każdego z naborów może ulec wydłużeniu lub skróceniu zależnie od ilości chętnych osób.

Kolejna ważna sprawa to kwestia tego jak Pokemon Valhalla powinna wyglądać w przyszłości. Wszyscy administratorzy są zgodnie co do tego, że portal powinien być nowoczesny, ładny dla oka i wygodny dla większości czytelników. Jednak w jaki sposób najlepiej to osiągnąć? Po raz pierwszy w historii PV postanowiliśmy zapytać o zdanie naszych użytkowników! Swoje opinie możecie wyrazić pisząc posty w specjalnym temacie na forum, a także wysyłając wiadomość pod nasz redakcyjny adres e-mailowy: pokevalhalla@gmail.com.

Na koniec chcielibyśmy zaprezentować Wam artykuły zamieszczone w dziale Omega Ruby/Alpha Sapphire na łamach naszej strony. W nowych tekstach przeczytacie o Cosplayowej Pikachu, walkach z grupami trenerów i Sekretnych Bazach. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nowościami!
Komentarze [0]

Cukierek-albo-Psikus! Friendly Online Competition

| 03.10.2014 20:41:52
[Obrazek: trick-or-treat.jpg]

Halloweenową niespodzianką może być ogłoszony turniej Trick-or-Treat Friendly Online Competition dla gier XY.
Zawody będą przeprowadzone w formacie Single Battle z koniecznością używania tylko Pokemonów Duchów! Wymagane jest także posiadanie Super Size Gourgeista, którego zdobyć można, między innymi, w trwającym do końca października evencie Wi-Fi. W turnieju nie można korzystać z Rotoma i Giratiny. Wszystkie stworki muszą być Kalos Born (czyli złapane lub wyklute w regionie Kalos).
Zapisy trwają w dniach od 16 do 23 października, a sam turniej od 24 do 26 tego samego miesiąca bieżącego roku. Wszyscy uczestnicy otrzymają jako nagrodę 5 Rare Candy.

Więcej o Trick-or-Treat Friendly w języku angielskim

[Obrazek: pika.jpg]
Komentarze [5]

Mega Rayquaza ujawniona

| 03.10.2014 16:05:47
[Obrazek: ray1.png]

To było raczej do przewidzenia - w grach Pokemon Omega Ruby/Alpha Sapphire, Rayquaza otrzyma swoją mega ewolucję. Jej typ się nie zmieni, nadal będzie to Pokemon o typach smok/lot, za to otrzyma zupełnie nową zdolność - Delta Stream powodującą silne wiatry, które powstrzymują ataki takie jak Rain Dance, Sunny Day, Sandstorm, Hail, blokują umiejętności Drizzle, Drought, Sand Stream i Snow Warning oraz osłaniają Pokemony typu latającego przed ciosami super efektywnymi (osłabiają ataki typu elektrycznego, lodowego i kamiennego). Zdolność działa tak długo, jak Rayquaza znajduje się na polu bitwy.

Dodatkowo mega ewolucja otrzyma nowy atak - Dragon Ascent, który zadaje duże obrażenia (jest to jeden z najsilniejszych ataków o typie latającym) ale obniża poziom statystyki obrony i obrony specjalnej.

Komentarze [8]