Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Ograniczona kompatybilność gier OR/AS z grami X/Y

| 18.10.2014 20:06:04
Junichi Masuda, w wywiadzie dla niemieckiego portalu NTower wyjawił, że gry Pokémon X oraz Y nie otrzymają patcha dodającego nowe Mega Ewolucje czy Pierwotne formy legend, które pojawią się w remake'ach gier III generacji - Ruby i Sapphire.

[Obrazek: EN_V1_p43_05_cjg.jpg]

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w grach X/Y oprócz wspomnianych wcześniej Mega Ewolucji i form Pierwotnych nie pojawią się także przedmioty ani ataki, które dodano w remake'ach. Nie wiadomo, czy dotyczyć to będzie Cosplayowej Pikachu, jednak jest to dosyć prawdopodobne.
Jeśli chodzi o walki trenerskie to zarówno w walkach online, jak i wireless będą mogli zmierzyć się trenerzy z Kalos oraz z Hoenn. Z wiadomych powodów trener z Hoenn nie będzie mógł skorzystać w walce z nowych Mega Ewolucji oraz Pokémonów, które posiadają ataki czy zdolności nieistniejące w Kalos. Zmiany dotyczą też opcji Battle Spot w PSS. Tutaj z kolei gracze X/Y nie będą mogli walczyć z graczami OR/AS, zarówno jeśli chodzi o Free Battle, jak i Rating Battle.

[Obrazek: EN_V1_p43_06_mbj.jpg]

Mniej wiadoma sytuacja jest z wymianami. Na pewno pomiędzy grami będzie można wymieniać się zarówno stworkami, jak i przedmiotami, które pojawiły się w X/Y, nie tylko między konsolami, ale także poprzez Wonder Trade czy GTS (należy pamiętać, że Mega Stone'y nie przejdą przez opcje dostępne z poziomu PSS). Wiadomym też jest, że nie będzie możliwa wymiana między konsolami stworkami posiadającymi czy znającymi nieznane wcześniej ataki, zdolności czy przedmioty. Nie wiadomo jednak, czy Pokémony znające nowe ataki czy posiadające nowe zdolności i przedmioty przeszłyby przez Wonder Trade czy GTS. Niewiadomą też jest, czy Cosplayową Pikachu będzie można się wymieniać w ogóle.

[Obrazek: p43_02_huc.jpg]

Jeśli zaś chodzi o Pokémon Bank, to w chwili premiery OR/AS ma być w pełni kompatybilny z tą aplikacją. Spodziewać się zatem będzie można aktualizacji Banku, ponieważ w tym momencie nowości dodane w remake'ach dla aplikacji nie istnieją. Nie wiadomo zaś, czy stworki z OR/AS przesłane do Banku będą mogły zostać przeniesione do X/Y.

[Obrazek: pokebank_832x468_en.png]
Komentarze [63]

Nowe Cover Plates dla New Nintendo 3DS!

| 16.10.2014 16:45:51
21 listopada w japońskich sklepach pojawi się kolejna porcja Cover Plates czyli wymiennych płytek obudowy najnowszej konsoli New Nintendo 3DS. Pośród nowych, kolorowych motywów m.in. z Mario zobaczyć można również pokemonową obudowę, przygotowaną pod premierę najnowszych gier Omega Ruby i Alpha Sapphire.

[Obrazek: Nintendo_Tweet_2014_Oct_16.png]


Link do galerii najnowszych płytek.
Komentarze [13]

Liga ΩR/αS, Liga X/Y - Zmiany na PGL

| 15.10.2014 17:06:55
Wraz nadchodzącą premierą gier Omega Ruby i Alpha Sapphire Global Link będzie nieczynny w dniach od 13 do 21 listopada. Powodem zamknięcia strony są zapowiedziane przez twórców zmiany w strukturze PGL.

[Obrazek: 1959520_300955323429818_213605933994248372_n.png] [Obrazek: 10394547_300956356763048_7144663745363031578_n.png]

System Rating Battles zostanie podzielony na odpowiednio ΩR/αS League i X/Y League. W Lidze X/Y walczyć będzie można Pokemonami złapanymi w trakcie gry i tymi, które zodobyć można było dzięki usłudze Poké Transporter. Odpowiednio w Lidze ΩR/αS można korzystać ze stworków złapanych w grze, wyklutych z jaj lub zdobytych w eventach dla X/Y/OR/AS. Każda liga będzie miała swoją osobną tabelę gdzie będzie można zobaczyć aktualnych liderów.

Zapowiedziano także nowe możliwości PGL, w których na serwer będzie można uploadować swoje zdjęcia z Sekretnych Baz lub pokazów Contestowych z gier OR/AS.

[Obrazek: pikachu_phd.png]
Komentarze [4]

Mega Glalie, Mega Steelix - Najnowsze przecieki!

| 14.10.2014 19:51:46
Dopiero co zdążyliśmy ochłonąć po ostatnich informacjach z najnowszego numeru CoroCoro kiedy do internetu wyciekły kolejne zdjęcia Mega Ewolucji Pokemonów występujących w grach OR/AS! Mega Glalie i Mega Steelix pojawiły się na serebii i instagramie Kosthedina (odpowiadającego za przecieki XY z tamtego roku)!

[Obrazek: 10733446_723210717760663_1019573458_n.jpg] [Obrazek: 10726800_723210987760636_1591235559_n.jpg]

Nie są znane jeszcze informacje szczegółowe na temat stworków, prawdopodobnie poznamy je w najbliższym czasie! Oba Pokemony pojawią się w wersji Demo Alpha Sapphire i Omega Ruby.*
EDIT:
Mega Steelix ma ability Sand Force, Mega Glalie ability: Refrigerate, stworek jest typu Lodowego.


Potwierdzone oficjalnym zwiastunem zostały także informacje dotyczące Mega Beedrila, Mega Pidgeota i Lati@sów!


*wątek będzie edytowany.
[Obrazek: 1413299950866.png]
Komentarze [29]

Rozdajemy kody na demo Omega Ruby i Alpha Sapphire

| 14.10.2014 00:48:50
[Obrazek: reklama_oras.png]

W zeszły czwartek informowaliśmy, że demo gier Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire będzie dostępne w Polsce. Jednak to nie koniec dobrych wieści - jednym ze sposobów zdobycia kodu umożliwiającego pobranie wersji demo nowych gier jest uzyskanie go od nas. Jak można to zrobić? O szczegółach informujemy na specjalnej podstronie oras.pokemony.com. Pamiętajcie, że ilość kodów jest ograniczona i zostaną one przesłane tylko wybranym osobom. Każdy jednak ma równe szanse na zdobycie kodu dla siebie.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wersji demo Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire, zachęcamy Was do przeczytania artykułu Wersja demo przygotowanego przez sandy97.
Komentarze [67]

Co nas czeka na tegorocznym PGA?

| 13.10.2014 02:49:43
Polskie święto graczy, targi Poznań Game Arena rozpoczną się równo za 2 tygodnie. Z roku na rok impreza staje się coraz popularniejsza przyciągając tony polskich fanów gier i nowych technologii. Reprezentacja Pokemon Valhalli odwiedzi hale poznańskich targów, aby dokładnie przyjrzeć się temu, jakie atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy.

Szczególną uwagę w tym roku może przyciągnąć Intel, który zapowiedział budowę wielkiego stoiska pełnego atrakcji. Wśród nich m.in. klasyczne już pokazy overclockingu, stoiska prezentujące gry na tablety, czy sławny Oculus Rift, umożliwiający zatopienie się w wirtualnej rzeczywistości. A ponadto turniej Counter-Strike: Global Offensive.

Ponownie dla wszystkich, którzy z ulubionymi postaciami integrują się bardziej niż zwykli śmiertelnicy, organizator proponuje konkurs cosplay. Cosplay to nie jest zwykłe przebranie się. To godziny tworzenia z pietyzmem kostiumu, to poznawanie psychologii postaci, którą przez 3 dni będziemy odgrywać na deskach teatru zwanego targami gier komputerowych.

Podczas tegorocznej imprezy Gordon – hardkorowy gracz zmierzy się, w ponad 135 godzinnej rozgrywce, z trzecią odsłoną Sniper Elite, po to by bijąc rekord Guinessa pomagać fundacjom „Child's Play” i „Rak Off” w walce z nowotworami u dzieci.

Dla każdego, który w grach szuka czegoś więcej w ramach Poznań Game Arena 2014 odbywać się będzie także kolejny Zjazd Twórców Gier. Prelekcje w ramach spotkań poprowadzą topowe polskie i zagraniczne firmy, jak Google, Techland, Microsoft ale także rodzime uczelnie. O rozwojowym charakterze polskiej imprezy świadczy także obecność Strefy Niezależnych Twórców Gier, zwanej też zjazdem indyków.

Poznań Game Arena miewało wzloty i upadki, ale rok do roku organizatorzy pokazują, że stać ich na więcej. Jeśli macie wolny ostatni weekend października, to warto odwiedzić Poznań i samemu zaczerpnąć klimatu targów. A jeśli z jakiś powodów nie będziecie mogli być z nami, to postaramy się oddać atmosferę tego miejsca w materiałach wideo i relacji. Stay tuned!

News autorstwa ekipy serwisu Antygaming z jego administratorem D'e (listva) na czele
Komentarze [15]

Nowa aplikacja na iOS z Pokemonami

| 11.10.2014 13:44:51
W magazynie National Geographic Kids (miesięcznik popularnonaukowy wydawany w Stanach Zjednoczonych) pojawiła się reklama nowej aplikacji na iOS - Camp Pokémon. Będzie ona dostępna do pobrania za darmo na iPhone'a, iPada i iPoda touch.

Aplikacja będzie zawierać gry i quizy, bazujące na tych z oficjalnej strony Pokémona, a także mini-gry "Pokémon Evolutions", "Battle Matchups" i "Poké Ball Throw".

Obecnie nie znamy daty wypuszczenia aplikacji, a na reklamie znajduje się adres strony http://pokemon.com/camppokemon, która obecnie jest... nieaktywna.

[Obrazek: camp.png]
Komentarze [17]