Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Co nas czeka na tegorocznym PGA?

| 13.10.2014 02:49:43
Polskie święto graczy, targi Poznań Game Arena rozpoczną się równo za 2 tygodnie. Z roku na rok impreza staje się coraz popularniejsza przyciągając tony polskich fanów gier i nowych technologii. Reprezentacja Pokemon Valhalli odwiedzi hale poznańskich targów, aby dokładnie przyjrzeć się temu, jakie atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy.

Szczególną uwagę w tym roku może przyciągnąć Intel, który zapowiedział budowę wielkiego stoiska pełnego atrakcji. Wśród nich m.in. klasyczne już pokazy overclockingu, stoiska prezentujące gry na tablety, czy sławny Oculus Rift, umożliwiający zatopienie się w wirtualnej rzeczywistości. A ponadto turniej Counter-Strike: Global Offensive.

Ponownie dla wszystkich, którzy z ulubionymi postaciami integrują się bardziej niż zwykli śmiertelnicy, organizator proponuje konkurs cosplay. Cosplay to nie jest zwykłe przebranie się. To godziny tworzenia z pietyzmem kostiumu, to poznawanie psychologii postaci, którą przez 3 dni będziemy odgrywać na deskach teatru zwanego targami gier komputerowych.

Podczas tegorocznej imprezy Gordon – hardkorowy gracz zmierzy się, w ponad 135 godzinnej rozgrywce, z trzecią odsłoną Sniper Elite, po to by bijąc rekord Guinessa pomagać fundacjom „Child's Play” i „Rak Off” w walce z nowotworami u dzieci.

Dla każdego, który w grach szuka czegoś więcej w ramach Poznań Game Arena 2014 odbywać się będzie także kolejny Zjazd Twórców Gier. Prelekcje w ramach spotkań poprowadzą topowe polskie i zagraniczne firmy, jak Google, Techland, Microsoft ale także rodzime uczelnie. O rozwojowym charakterze polskiej imprezy świadczy także obecność Strefy Niezależnych Twórców Gier, zwanej też zjazdem indyków.

Poznań Game Arena miewało wzloty i upadki, ale rok do roku organizatorzy pokazują, że stać ich na więcej. Jeśli macie wolny ostatni weekend października, to warto odwiedzić Poznań i samemu zaczerpnąć klimatu targów. A jeśli z jakiś powodów nie będziecie mogli być z nami, to postaramy się oddać atmosferę tego miejsca w materiałach wideo i relacji. Stay tuned!

News autorstwa ekipy serwisu Antygaming z jego administratorem D'e (listva) na czele
Komentarze [15]

Nowa aplikacja na iOS z Pokemonami

| 11.10.2014 13:44:51
W magazynie National Geographic Kids (miesięcznik popularnonaukowy wydawany w Stanach Zjednoczonych) pojawiła się reklama nowej aplikacji na iOS - Camp Pokémon. Będzie ona dostępna do pobrania za darmo na iPhone'a, iPada i iPoda touch.

Aplikacja będzie zawierać gry i quizy, bazujące na tych z oficjalnej strony Pokémona, a także mini-gry "Pokémon Evolutions", "Battle Matchups" i "Poké Ball Throw".

Obecnie nie znamy daty wypuszczenia aplikacji, a na reklamie znajduje się adres strony http://pokemon.com/camppokemon, która obecnie jest... nieaktywna.

[Obrazek: camp.png]
Komentarze [17]

Ceny motywów Pokemon OR/AS

| 10.10.2014 20:19:56
Moi drodzy, dostałem informację, że motywy Pokemon OR/AS na konsole Nintendo 3DS będą niedługo dostępne w eshopie za 1,99 €.
Polska cena nie jest jeszcze dostępna, ale powinna oscylować koło 8 złotych!

[Obrazek: themes.jpg]
Komentarze [37]

Nowe Mega Ewolucje, powrót Latias i Latiosa

| 10.10.2014 12:57:59
Listopadowe wydanie magazynu CoroCoro ujawniło kolejną porcję informacji o nadchodzących remake'ach gier III generacji.
W poczet Pokémonów mogących Mega Ewoluować dołączają Pidgeot i Beedrill!
Oba stworki zachowują swoje dotychczasowe typy (Pidgeot - Normalny/Latający; Beedrill - Robak/Trujący), jednak zmieniają im się Zdolności. Pokémon Ptak posiada teraz zdolność No Guard, która sprawia, że każdy atak wykonany przez posiadacza tej Zdolności, jak i skierowany w jego stronę, zawsze trafia. Wzrasta też jego statystyka Sp. Atk. Mega Beedrill z kolei posiadać będzie Zdolność Adaptability, która zwiększa bonus za użycie ataku tego samego typu, którego jest Pokémon (STAB), wzrastają mu też statystyki Ataku i Szybkości .

[Obrazek: Mega_pidgeot.png] [Obrazek: Mega_beedrill.png]

Ponadto oficjalnie ogłoszono istnienie Mega Latias i Mega Latiosa.
Obydwa stworki wyglądają identycznie w swoich Mega formach. Tak jak w oryginalnych wersjach Latios jest Pokémonem ekskluzywnym dla wersji Omega Ruby, natomiast Latias - dla Alpha Sapphire. Powróci także Eon Ticket, który umożliwi złapanie drugiego stworka w przeciwnej grze. Kod na zdobycie przedmiotu pojawi się w kolejnym wydaniu magazynu, jednak prawdopodobnie przedmiot będzie możliwy do zdobycia też w pozostałych krajach.

[Obrazek: Mega_latios.png] [Obrazek: Mega_latias.png] [Obrazek: eon_ticket.png]

Nowością związaną z tymi Legendarnymi Pokémonami jest fakt, iż będzie można na ich grzbietach wznieść się w przestworza Hoenn, w których będzie można spotkać dzikie Pokémony. Z niebios udać się będzie można także na wysepki, zwane Mirage Spots, gdzie znajdować się będą Legendarne stworki z poprzednich generacji, takie jak Reshiram, Zekrom, Dialga czy Palkia. Do lotu na grzbiecie Pokémona potrzebny też będzie przedmiot zwany Eon Flute.

[Obrazek: mirage_spot_legendaries_art.png]
Komentarze [28]

Motywy tematyczne Omega Ruby/Alpha Sapphire dla nowych wersji Nintendo 3DS

| 09.10.2014 17:31:24
Posiadacze pakietu składającego się z Nowego Nintendo 3DS z legendą Hoenn na obudowie oraz preinstalowanej gry Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire otrzymają także specjalny kod, który umożliwi im pobranie motywu tematycznego związanego z Groudonem lub Kyogre, w zależności od posiadanej wersji. Legendy przedstawione na motywie są w identycznym ujęciu, co na obudowie konsoli. Aktualnie oferta ta dotyczy tylko Japonii i nie wiadomo czy będzie dotyczyła pozostałych krajów ani czy motyw ten będzie do kupienia później.

[Obrazek: themes.jpg]

Przypomnijmy, że najnowsza aktualizacja oprogramowania konsoli Nintendo 3DS dodaje opcję zmiany motywu z domyślnego białego na pięć innych styli kolorystycznych. Schematy można też dokupować w dedykowanej aplikacji. Aktualizację oprogramowania można przeprowadzić klikając kolejno na System Settings, Other Settings, System Update.
Komentarze [8]

Demo Omega Ruby i Alpha Sapphire, Lśniący Gengar i Diancie także dla Polski

| 09.10.2014 12:18:27
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Pokemona mieszkających w Polsce! Conquest Entertainment, oficjalny dystrybutor gier Nintendo w naszym kraju, ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że kody umożliwiające pobranie wersji demo gier Omega Ruby i Alpha Sapphire oraz pobranie Lśniącego Gengara i Mitycznego Pokemona Diancie będą udostępnione na terenie Polski! Na chwilę obecną nie jest znana lista sklepów, w których będzie można je dostać ale ma ona zostać udostępniona już niebawem. Wszystkie kody będą darmowe, unikalne i jednokrotnego użytku.

[Obrazek: demo.jpg]

O wersji demo OR/AS pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Poza prezentacją rozgrywki, umożliwi ona zdobycie przedmiotów oraz specjalnego Pokemona, który moze mega ewoluować, do pełnych wersji gier. Jej pobranie będzie możliwe po wpisaniu specjalnego kodu, który jest lub będzie udostępniany na całym świecie.

[Obrazek: shinygengar.png]

Lśniący Gengar będzie dystrybuowany z okazji Halloween oraz premiery nowej serii karcianki, Phantom Forces. Poza rzadko spotykanym ubarwieniem, będzie on charakteryzował się znajomością ruchu Fala szlamu. Nintendo i Pokemon Company udostępnia nam stworka na poziomie 25, trzymającego przedmiot Gengarite, umożliwiający mega ewolucję.
[Obrazek: diancie.png]
Diancie jest Mitycznym Pokemonem o typie kamiennym i baśniowym, który jak dotąd był dostępny do pobrania tylko w Japonii, podczas seansów kinowych filmu Diancie and the Cocoon of Destruction. Teraz, z okazji zblizającej się premiery tego filmu w Stanach Zjednoczonych i w Europie, będzie dostępny również w innych krajach. Diancie trzyma Normalny Klejnot, jest na poziomie 50, a po przesłaniu do gier Omega Ruby i Alpha Sapphire może mega ewoluować.
Komentarze [41]

I Małopolskie Mistrostwa Pokemon – Kraków, 25.10.2014

| 09.10.2014 10:59:12
Małopolskie Streetpassy oraz PokeMeet Kraków mają zaszczyt zaprosić wszystkich fanów Pokemon na I Mistrzostwa Małopolski Pokemon VGC.


Wydarzenie odbędzie się 25 października o godzinie 14:00 w pubie Select przy ulicy Wilhelma Feldmana 4/1a w Krakowie (Dojazd z Dworca Głównego autobusem 179 i tramwajami 4, 24 na Plac Inwalidów).
Turniej prowadzony będzie w oficjalnym formacie (VGC'14) i będzie turniejem sankcjonowanym, dlatego też, aby wziąć udział w turnieju, trzeba posiadać POP ID.

Link do poradnika (po angielsku), w którym dowiecie się, jak go zdobyć: http://tinyurl.com/JakZdobycPOPID. Jeśli w waszych danych osobowych znajdują się polskie znaki, nie przejmujcie się, strona je akceptuje. Rejestracja na Mistrzostwa Pokemon X/Y trwa do 23 października do północy i znajduje się pod tym linkiem: http://goo.gl/forms/QizvSD9cGz

Chcecie przyjść, ale nie chcecie brać udziału w mistrzostwach? Spokojnie, mamy dla Was atrakcje związane z V spotkaniem Małopolskich Streetpassów! Zapraszamy do dzielenia się swoim konsolowym doświadczeniem, jak i czynnym udziale w turniejach Mario Kart 7 i Super Smash Bros.

Dla nieprzewidzianych gości, bądź tych, co zdecydują się wziąć udział w ostatniej chwili, będzie także otwarta rejestracja przed samym turniejem. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia, aby wszystkie niejasności zostały rozwiane jak najszybciej. Zgłoszenia, które nie są zgodne z zasadami turnieju nie będą brane pod uwagę. Możecie je znaleźć tutaj.
Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia w turnieju!
Komentarze [10]