Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Maciej Stuhr Detektywem Pikachu!

| 09.05.2019 13:23:26
Już jutro międzynarodowa premiera pierwszego aktorskiego filmu POKÉMON Detective Pikachu a tymczasem na kanale YouTube Warner Bros Polska pojawiły się pierwsze spoty filmu w polskiej wersji językowej.

Żółtemu Detektywowi głosy użyczy Maciej Stuhr. Polską wersję językową opracowało Film Factory Studio.
Podczas odbywających się w tym tygodniu pokazów przedpremierowych film dostał od większości recenzentów pochlebne opinie. Na naszą premierę będziemy musieli poczekać jednak do 31 maja .
Komentarze [8]

Zemsta Mewtwo EWOLUCJA

| 01.03.2019 09:28:46
Chociaż Pokémon Day, który marketingowo zmienił się już w Pokémon Week, dobiega końca, na oficjalnym, japońskim kanale YouTube opublikowano kolejną bombę! Mewtwo Strikes Back EVOLUTION, remake pierwszego filmu z 1998 roku, doczekał się zwiastuna!


Zemsta Mewtwo EWOLUCJA, będzie pierwszym pełnometrażowym filmem Pokémon, do którego stworzenia wykorzystano w pełni technikę animacji komputerowej 3D.

Niestety, pierwsze reakcje fanów nie są pochlebne, na pierwszy ogień krytykowana jest oczywiście nowa szata graficzna. Po tak krótkim zwiastunie, ciężko wyrazić konkretną opinię natomiast rzeczywiście zostawia wrażenie jak gdyby wszystkie stworki wykonano ze świecącego plastiku.

[Obrazek: 450_1000.jpg]

Drugim zarzutem jest fakt, że Mewtwo Strikes Back EVOLUTION jest filmem...na który nikt nie czekał. Ostatnie dwa filmy kinowe przedstawiały, z lepszym lub gorszym rezultatem, świeży kierunek dla animacji a tymczasem na 2019 rok zapowiedziano kolejny, bazujący na nostalgii krok w tył. Nie wspominając już, że prawdopodobnie nie doczekamy się pełnoprawnej kinówki z regionu Alola.

ミュウツーの逆襲 EVOLUTION trafi do japońskich kin latem 2019 roku.
Komentarze [6]

Pokémon Sword i Pokémon Shield

| 27.02.2019 16:31:36
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w internecie pojawił się wyczekiwany zwiastun nowych gier! Pokémon Sword i Pokémon Shield na konsolę Nintendo Switch pojawią się pod koniec 2019 roku!


Oprócz nowego, osadzonego w steam-punkowo-podobnych realiach, regionu Galar graczom przedstawiono tradycyjnie trzy startery, z którymi rozpoczną nową przygodę.

[Obrazek: Screen-Shot-2019-02-27-at-15-41-38.png]
Grookey, Scorbunny i Sobble


Kamień z serca spadł wszystkim, którzy obawiali się dalszego kierunku serii po premierze gier Let's Go! Sword i Shield to według zapowiedzi pełnoprawny, klasyczny RPG. Twórcy nie ukrywają jednak, że w najnowszych tytułach nie zabraknie niespodzianek.

[Obrazek: pokemonday.jpg]
Komentarze [80]

POKÉMON Detektyw Pikachu - drugi zwiastun!

| 26.02.2019 20:10:08
Jakby podgrzewania atmosfery przed Międzynarodowym Dniem Pokémon było mało, do sieci trafiła kolejna, *wcale nie przewidywana* niespodzianka. Film POKÉMON Detektyw Pikachu doczekał się drugiego zwiastuna.


Kolejny raz możemy posłuchać Ryana Reynoldsa, który prawdopodobnie przeżywa czas swojego życia, w roli pyskatego i pyszałkowatego Pikachu. I chociaż w trakcie zwiastuna łapczywie poszukujemy kolejnych, komputerowo wygenerowanych stworków (a tych nie brakuje), nie można się nie zgodzić że Reynolds zdecydowanie kradnie serca widzów.

Dodatkowo, w trakcie zwiastuna dowiadujemy się nieco więcej o zaginięciu taty głównego bohatera oraz dostajemy dodatkowe kilka ujęć tajemniczej trenerki Psyducka, którą mogliśmy już oglądać w pierwszym teaserze.


Gotowi na nowy zwiastun #POKÉMON #DetektywPikachu? W kinach od 31 maja #PikaPika
~Warner Bros Polska[Obrazek: 52698820-1993367814118486-4309258623583780864-o.jpg]
Komentarze [9]

Jutro Pokemon Direct!

| 26.02.2019 16:35:18
Nie zdziwi nikogo chyba informacja o zapowiedzi nowego Pokémon Direct.

[Obrazek: 53283387-1586370224841115-7053349774874902528-o.jpg]

7-minutowa prezentacja odbędzie się w środę, w ramach Międzynarodowego Dnia Pokémon - 27.02.2019 o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Czego możemy się spodziewać? Oczywiście pierwszych informacji o najnowszej odsłonie głównej serii gier, debiutujących na konsoli Nintendo Switch. Pozostaje pytanie co to będzie - nowy tytuł czy może coraz intensywniej sugerowane remaki gier Diamond & Pearl?
Komentarze [7]

Detektyw Pikachu coraz bliżej! Nowe gadżety i mini set karcianki!

| 19.01.2019 00:37:23
Już za 113 dni premiera filmu Pokemon: Detektyw Pikachu! W związku z tym zaprezentowano gadżety/zabawki związane z filmem, oraz.... mini set i zestawy Pokemon TCG!

Figurki i pluszaki od Wicked Cool Toys
Na pierwszy ogień idą figurki! Na razie zaprezentowano Detektywa, oraz... Bulbasaura? Dlaczego akurat nasz trawiasty starter? Nie wiadomo, może jest to powiązane z wydarzeniami w filmie, tego się pewnie dowiemy. Co do samych figurek, w mojej opinii wyglądają dość... tandetnie. Dobór kolorów, oraz zauważalne wykonanie przywodzą na myśl tanie radioaktywne zabawki "z chińczyka" za grosze. Cóż, może to tylko "prototyp" i do wydania będą wyglądały lepiej.
[Obrazek: xyoqkfp.jpg?3]

Drugą zabawką jest pluszowy Pikachu w swojej czapce. Wygląda on na moje oko o wiele lepiej od swojego plastikowego wcielenia, szczególnie patrząc na wykonanie (choć moim zdaniem jego twarz mogłaby wyglądać nieco lepiej - daleko mu do jego braci z Pokemon Center). Wartym zauważenia jest także fakt iż pluszak utrzymał się w stylistyce filmu zachowując swą włochatość.

[Obrazek: QveS7ay.jpg?1]

Oficjalne gadżety Pokemon Center:
Pokemon Center bynajmniej trochę mnie zaskoczyło, gdyż większość zaprezentowanych produktów opiera się bardziej na fikcyjnych markach z filmu (Fresh Coffee, Hi-Hat Cafe) niż na postaci głównego bohatera.

[Obrazek: wTiWiXV.jpg?1]

Pierwszym gadżetem tu jest czapka detektywa z uszami Pikachu, która w mojej opinii wygląda naprawdę ładnie i solidnie.

[Obrazek: LslaAX7.jpg?1]

Następnie mamy całą (wspomnianą wyżej) kolekcję ubrań z markami oraz logotypami z filmu. Są zarówno męskie, jak i żeńskie fasony, i wyglądają one naprawdę stylowo, i nie będziecie w nich wyglądać jak "typowy poke-maniak". Mamy tu poza odzieżą także kubki, oraz plecaki (nie widoczne na zdjęciu).

Mini-set TCG oraz zestawy!
Razem z zaprezentowaniem gadżetów, przedstawiono także (co było poniekąd spodziewane) mini-set oraz zestawy naszej ulubionej gry karcianej oparte na filmie!

[Obrazek: 0m3jx6D.jpg?1]

Set "Detective Pikachu" nie będzie podpięty pod obecną serię Sun Moon, a jego booster zobaczyć możecie powyżej. Zastanawiać może ilość kart w paczce, gdyż jest ich zaledwie 4. Już śpieszę z tłumaczeniem - set zawierać będzie zaledwie 26 kart, stąd wielkość boostera adekwatna do ilości kart do zebrania.

[Obrazek: hQI4GBX.jpg?1]

Sam pikający Detektyw także doczekał się swej karty! Będzie ona kartą promo w nietypowym blisterze (3-paku), w którym znaleźć można będzie:
 • kartę PROMO
 • Żeton do gry także powiązany z filmem
 • 2x booster setu Detektyw Pikachu (razem zaledwie 8 kart!)
 • 1x inny booster Pokemon TCG (na zdjęciu zauważyć można set Crimson Invasion, lecz może to być dzieło przypadku)
 • Kartę kodów do PTCGO
Według PokeBeach jego cena wynosić ma 9,99$ (około 40 złotych polskich - trochę taniej od standardowych blisterów, zapewne ze względu na mniejszą ilość kart w boosterach filmowego setu) i pojawić się on ma w sprzedaży na przełomie marca i kwietnia.

[Obrazek: pH1wczn.jpg?1]

[Obrazek: pHDs9v6.jpg?1]

Kolejnymi zestawami są PRAWIE identyczne boxy z Charizardem i Greninją (obie karty w wersji GX). Co zawierają?
 • PROMO karta GX (Charizard/Greninja)
 • Wersja JUMBO tej karty (Charizard/Greninja)
 • 4x boostery Detective Pikachu (Charizard) lub 5x (Greninja)
 • 2x inny booster PTCG (Charizard/Greninja)
 • Karta z kodem do PTCGO, sztuk jeden (Charizard/Greninja)
 • Przypinka z Greninją (Greninja)
Oba mają zostać wydane także na przełomie marca i kwietnia, a kosztować mają odpowiednio: 19,99$ (~75zł; Charizard) i 24,99$ (~95zł; Greninja).

[Obrazek: YqaF09X.jpg?1]

Ostatnią nowością jest "Śniadaniówka". Zawiera ona:
 • 7x booster Detective Pikachu
 • 2x inne boostery PTCG
 • Przypinka
 • Notatnik i naklejki
 • Karta kodów do PTCGO
Ona zaś zostanie wydana na przełomie kwietnia i maja, a kosztować będzie także 24,99$ (~95zł).

Więcej informacji o kartach: https://www.pokebeach.com/2019/01/detect...y-revealed

Poprawiłem tego potworka
~N.
Komentarze [7]

Nabór pomocników na forum PVF

| 17.01.2019 22:41:59
Witajcie!

Forum Pokemon Valhalla od pewnego czasu przechodzi trudniejszy okres. Aby to zmienić ogłaszam nabór na Moderatorów, Pomocników i Opiekunów Działów.

Niektóre działy na forum wymagają pracy, która należy do kategorii "niewdzięcznych". Zmiany muszą nastąpić nie tylko w ilości działów, ale także w usuwaniu i archiwizowaniu wątków, które nie powinny się znaleźć w danym dziale. Zmiany będą też polegały na zarządzaniu tematami, pilnowania porządku oraz wyciągania konsekwencji wobec niegrzecznych użytkowników i ich postów.
Nie jest to łatwe zadanie, a dodatkowo nie jest w żaden sposób płatne (nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę na PV i PVF) dlatego poszukuję osób, którym na prawdę zależy i wiedzą na co się piszą.

Osoby zainteresowane proszę o odpisanie w tym temacie wyłącznie nazwy działu (lub działów), którymi chcieliby zarządzać i uporządkować. Nic więcej.
Osoby, które są aktualnymi Moderatorami, Pomocnikami i Opiekunami Działów proszę również o wysłanie swojego zgłoszenia jeśli są nadal zainteresowani pomocą na forum.

W dalszej kolejności będę kontaktował się z wami mailowo - wysyłając bardziej szczegółowy formularz.

Dodatkowo, aby zebrać informacje od osób korzystających z forum - zapraszam do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety na temat forum dostępnej tutaj.

Proszę w tym temacie wysyłać tylko posty ze zgłoszeniem.

Nabór wstępnie trwa do końca stycznia, a dalsze prace będą uwarunkowane ilością zgłoszeń.
Komentarze [23]