Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 56 dni)

Sword i Shield promo

Czwartki z Karcianką na Pokemon Valhalla!

| 14.10.2018 22:44:35
Drodzy użytkownicy!

Zapraszam was do uczestnictwa w nowej inicjatywie w serwisie Pokemon Valhalla - Czwartki z Karcianką!
"CzK" są nową inicjatywą, w której co tydzień w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale twitch - vulpister, będziemy grali live w karty, a wy będziecie mogli zagrać z nami, zadawać na pytania, czy uczestniczyć w dyskusjach. Oprócz tego będziemy rozdawać karty Pokemon zarówno w wersji papierowej jak i online!
 • Nie wiesz, czy twój deck się sprawdzi? My go sprawdzimy!
 • Nie wiesz jak zastosować daną kartę, albo jakie combo do niej dobrać? Pomożemy!
 • Chciałbyś przetestować swój deck i z nami zagrać? Zapraszamy!
 • Zaczynasz swoją przygodę z karcianką i nie wiesz co i jak? Pomożemy!

Wszystko zrobimy live razem z tobą! A jeśli nie dasz rady być w czwartek o 18:00 nic się nie martw! Wszystko będzie nagrane i dostępne na naszej stronie, na kanale YouTube, twitchu, Discordzie czy dedykowanej mini-stronce która już niedługo będzie dostępna!

[Obrazek: yQjaAEd.png]

Czwartki z Karcianką - co to?
Czwartki z Karcianką to livestream organizowany przez vulpiego w każdy czwartek o godzinie 18:00 (prócz ten, w którym wyjdą sytuacje losowe, o czym będzie wcześniej informacja na discordzie), który będzie miał formę "livecastu" czyli audycji przygotowanej wcześniej z waszymi pytaniami, problemami, oraz chęcią grania z wami. Wszystko będzie odbywało się live!

Giveaway
Co tydzień będziemy rozdawać za darmo kody na karty ligowe/boostery kart Pokemon TCG Online, oraz specjalny giveaway główny - który będzie specjalnie przygotowanym zestawem. W pierwszy livestream przygotowaliśmy zestawy kart Pokemon z setów Sun&Moon oraz, po przekroczeniu 30 widzów live na raz - giveaway karty GX!

Discord
Aby uczestniczyć live oraz na czacie naszego czwartkowego spotkania oraz uczestniczyć w giveawayach - należy dołączyć do naszego serwera Discord (tu link) następnie wejść w kanał #role-info i postępować zgodnie z instrukcją tam umieszczoną by otrzymać rolę "PTCG 4." Rola ta pozwoli wam na dołączenie do kanału #ptcg-4 oraz kanału głosowego #ptcg 4. - mic który pozwoli wam dołączyć LIVE do gry i porozmawiać z nami w trakcie prowadzenia audycji! Tylko osoby, które dołączyły do grupy "PTCG 4." mają możliwość uczestniczenia w naszych giveawayach - to warunek konieczny. Osoby dołączające do tej grupy otrzymują specjalne oznaczenie na naszym serwerdze Discord, oraz specjalny wyjątkowy kolor i dołączając się do grupy - wyrażają zgodę (zgadzają się) na wołanie ich na audycje lub podczas specjalnych eventów organizowanych na serwerze).

Więcej informacji
Więcej informacji znajdziecie na stronie Pokemon Valhalla. Dyskusje live oraz informacje o tym czy dany czwartek nie wypadnie odbywać się będą na naszym Discordzie na kanale #ptcg-4. Zapisy z nagrań, waszych pytań i naszych odpowiedzi, jak również więcej informacji na temat giveawayach i Czwartkach z Karcianką znajdą się na dedykowanej stronie (która jest jeszcze w trakcie tworzenia) :)
Komentarze [3]

Ultra Spooky Cup

| 10.10.2018 14:49:05
Wasze 3DSy od dawna leżą i się kurzą? Pogralibyście w Pokemony, ale w sumie już nie ma co robić? Jeśli tak to świetnie, bo macie okazję rozegrać parę ciekawych walk i otrzymać bardzo ciekawego Pokemona. Trenerzy, trenerki: Zapraszam na Ultra Spooky Cup:

[Obrazek: MoRPWGL.jpg]

Pokrótce:
 • Zapisy trwają od 18 do 25 października
 • Walki trwają od 26 do 28 października
 • Dziennie każdy z zawodników może stoczyć maksymalnie 15 walk
 • Wystarczy w ciągu całych rozgrywek zawalczyć trzy razy, by odebrać nagrodę w postaci Shiny Mimikyu
 • Walki toczone będą w trybie Single
 • Nie wolno używać Mega Ewolucji
 • Lista Pokemonów ogranicza się do stworzonek strasznych lub kojarzących się z Haloween. Listę można przejrzeć na oficjalnej stronie rozgrywek. Klikamy w Eligible Pokemon i dostępne są te, których wyświetlają się grafiki. Wygodniejsze listy można znaleźć, chociażby na Serebii.

Jest jeszcze sporo czasu na przygotowania. W razie czego u nas na forum jest parę osób, które z chęcią pomogą wam skompletować wasze składy, breedując odpowiednie Pokemony do walk lub doradzając w postaci movestów. Zapraszam do działu Wi-Fi oraz do grupy, która cyklicznie organizuje rozgrywki Multi Battle.
Komentarze [12]

IV generacja + zmiany w mechanice

| 10.10.2018 14:27:50
Uwaga trenerzy. Oficjalny kanał Pokemon opublikował małą zajawkę dotyczącą Pokemon GO:
Na filmie widzimy startery z regionu Sinnoh i oczy legendarnego Pokemona: Giratiny. Kto wie? Może smok będzie kolejnym stworzeniem, które złapiemy dzięki walkom w Raidach? Obecnie z pięcio-poziomowych Raidów dostępny jest Mewtwo i można go pochwycić do 23 października. Nie wiadomo jeszcze, czy kolejnym Pokemonem będzie powtórka z już obecnych Pokemonów, czy będzie to nowe stworzenie z Sinnoh.
Film nie jest pierwszą zapowiedzią IV generacji w Pokemon GO. Już w rocznicowej grafice mogliśmy zobaczyć Chimchara, Turtwiga i Piplupa:

[Obrazek: kaRI7N8.png]

Nie wiadomo jednak kiedy otrzymamy IV generację. Podejrzewam, że podobnie jak poprzednie generacje i ta zostanie podzielona na parę części. Nie mniej można powoli szykować się już do łapania nowych Pokemonów.

Ponadto na pokemongolive.com pojawił się post zapowiadający parę zmian w mechanice:
 • Zostanie zmniejszona ilość Pokemonów, które pojawiają się dzięki pogodzie.
 • Zwiększona zostanie różnorodność Pokemonów występująca na danym obszarze.
 • Wartości CP i HP Pokemonów zostaną lepiej zbalansowane
 • Wartości Wytrzymałości i Defensywy zostaną lepiej zbalansowane, tak by Pokemony o wysokiej obronie były bardziej użyteczne w walkach i by unikać sytuacji, w których czas walki jest niewystarczający na pokonanie broniącego się stworka.
Komentarze [1]

Unboxing ETB + Zestawu Dragon Majesty

| 01.10.2018 22:45:09
Moi drodzy w tę środę o godzinie 18:00 odbędzie się LIVE UNBOXING zestawu Elite Trainer Box oraz Latios Pin Collection z setu Dragon Majesty!

Razem z livestreamem odbędzie się giveaway kart i kodów Pokemon TCG, wystarczy tylko wejść, oglądać i być aktywnym na czacie! Każdy ma szansę wyjść z jakimś bajerem!

[Obrazek: EuvuVW3.png]

Zapraszam bardzo serdecznie w środę na kanał https://www.twitch.tv/vulpister. Cała akcja może się odbyć wyłącznie dzięki wsparciu sklepu LootQuest.pl w którym możecie już zakupić nowe zestawy Dragon Majesty!

[Obrazek: FBKFYQV.png]
Komentarze [0]

Odwiedzimy Japanicon 2018!

| 28.09.2018 17:11:53
Już w przyszły weekend: 6-7 października odbędzie się poznański konwent Japanicon!

[Obrazek: mfeTH9N.png]

Japanicon jest bardzo klimatycznym i tematycznym konwentem skupionym na kulturze Japońskiej. Obfituje w różnorodne panele, warsztaty i konkursy.

Oprócz różnorakich wystawców (a z doświadczenia wiem, że wielu przybędzie również z Japonii i przywiezie lokalne gadżety), odbędą się również aż 3 eliminacje do międzynarodowych konkursów cosplayowych:
- European Cosplay Gathering z finałem w Paryżu
- Cosplay World Masters z finałem w Lizbonie
- Clara Cow's Cosplay Cup z finałem w Hadze

Więcej informacji na ten moment znajdziecie na wydarzeniu konwentowym na facebooku, a bilety możecie zakupić w systemie Nagato.

Ekipa serwisu Pokemon Valhalla na pewno będzie (również) w tym roku na Japaniconie więc przygotujcie się na relację oczywiście z fotkami!
Komentarze [2]

Prezentacja Kart Pokemon TCG: Dragon Majesty Pin Collection

| 14.09.2018 18:31:04
Najnowszy dodatek Kart Pokemon TCG: Dragon Majesty cieszy się ostatnio wielką popularnością wśród kolekcjonerów. Dragon Majesty wnosi do serii Pokémon TCG wiele nowych smoczych typów Pokémon wraz z kartami Pokémonów GX oraz Pryzmatu. Mini seria zawiera łącznie ponad 70 kart do zebrania a w nich znajdziemy:
- ponad 20 Smoczych typów Pokémonów
- 6 Pokémonów GX
- 2 Karty Pryzmatu
- 6 Kart w wersji Full ArtWśród produktów z serii Dragon Majesty znajdziemy Pin Collection czyli zestaw boosterów ze specjalną przypinką.

Zawartość:
• 1 karta promo foil Latias;
• 1 collector’s pin Latias;
• 3 boostery Pokemon TCG: Dragon Majesty;
• karta kodów do wykorzystania w Pokemon Trading Card Game Online.Te zestawy jak i również Elite Trainer Boxy z tej serii znajdziemy w sklepach z kartami i na: LootQuest.pl

Komentarze [0]

Limitowane zestawy konsoli Nintendo Switch na wydanie nowych gier serii Let's GO!

| 11.09.2018 19:42:45
Każdy kto planuje zagrać w on Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee! na Nintendo Switch może już wypatrywać dwóch limitowanych zestawów z konsolami, które zadebiutują tego samego dnia co same gry - 16 listopada.

W skład zestawu wejdą:
 • Specjalne Joy-Cony z motywami Pikachu i Eevee
 • Dock do Nintendo Switch z podobiznami Pikachu i Eevee
 • Zainstalowana w pamięci konsoli kopia gry Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee!
 • Kontroler Poké Ball Plus

[Obrazek: AM0kvbY.png]

Ujawniono również nowe informacje na temat obu gier. Podczas zabawy gracze będą mogli wykorzystywać specjalne umiejętności swoich partnerów (Pikachu lub Eevee) do pokonywania przeróżnych przeszkód. Te umiejętności będą mogły posiąść tylko partnerujące nam Pokemony.

Nowe zestawy z konsolami i grami dostępną będą tego samego dnia co same gry, tj. 16 listopada na terenie całej Europy.

Nie znamy jeszcze ceny zestawów!
Komentarze [0]