Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

PokeAdwent - Dzień #7

| 18.12.2014 00:30:52
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Promocja regionu Hoenn trwa w najlepsze! W dziale Bohaterowie anime Conquest przedstawia Brawly'ego, Lidera Sali w Dewford. Versus z kolei zajmuje się grami i opowiada nam o sposobie na zdobycie Feebasa oraz metodzie jego ewolucji w grach Omega Ruby i Alpha Sapphire. Nowych tekstów szukajcie w odpowiednich działach lub klikajcie poniżej!

Komentarze [4]

Nowe zasady Pokémon VGC na rok 2015

| 17.12.2014 20:31:23
The Pokémon Company ogłosiło zasady Pokémon Video Game Championship na nadchodzący rok 2015. Nowe reguły będą dotyczyć Mistrzostw: Regional, National, Premier Challenge oraz World przez cały rok 2015.

[Obrazek: Video_Game_Championships_logo.png]

Lista nowych reguł:
 • dozwolonymi grami są jedynie Pokémon Omega Ruby oraz Pokémon Alpha Sapphire, zarówno wersje pudełkowe, jak i cyfrowe;
 • formatem walki jest Double Battle;
 • użyć można jedynie stworków od numeru 001 do 715, które zostały złapane w powyższych grach, przeniesione z poprzednich wersji (np. X/Y) lub zdobyte podczas oficjalnej dystrybucji;
 • zabronione jest użycie następujących stworków: Mewtwo, Mew, –Lugia, Ho-Oh, Celebi, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys, Dialga, Palkia, Giratina, Phione, Manaphy, Darkrai, Shaymin, Arceus, Victini, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Keldeo, Meloetta, Genesect, Xerneas, Yveltal, Zygarde, Diancie;
 • stworki znajdować muszą się w Battle Boksie;
 • Pokémony mogą Mega Ewoluować;
 • Pokémony nie mogą trzymać przedmiotu Soul Dew;
 • Pokémony powyżej 50. poziomu są dozwolone, ale na czas walki ich poziom zostanie zmniejszony do 50.;
 • gracz może użyć Pokémonów z Hidden Ability;
 • gracz może użyć jedynie przedmiotów, które zostały oficjalnie ujawnione w wersjach X, Y, Omega Ruby, Alpha Sapphire, poprzez Pokémon Global Link lub oficjalne dystrybucje;
 • każdy Pokémon musi być oznaczony niebieskim pięciokątem ([Obrazek: Blue+Pentagon.png]), co oznacza, że został on złapany lub wykluty w wersji X, Y, Omega Ruby lub Alpha Sapphire.
Komentarze [0]

PokeAdwent - Dzień #6

| 17.12.2014 00:45:44
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Wtorkowy PokeAdwent to poza nową treścią na stronie także pożegnanie z jednym z działów naszego forum - Centrum Codziennej Opieki. W dziale tym każdy użytkownik mógł zamieszczać swoje teksty, które po komentarzach ze strony innych użytkowników i zaakceptowaniu przez administrację wstawiane były na stronę. Uznaliśmy jednak, że rozwiązanie to średnio się sprawdzało i wraz z chcemy w pełni postawić na tradycyjny model redakcyny. Dlatego też dzisiaj zamieszczamy na stronie ostatni artykuł z tego działu (opis pierwszej rundy mangi Pokemon Special autorstwa Lexi), a sam dział usuwamy. Wszystkich chętnych do pisania dla nas zapraszamy do tematu na forum z naborem na redaktorów.

Drugim dodanym dzisiaj artykułem jest opis kamiennej liderki Roxanne w anime, który przygotował Conquest.

Do obu tekstów przeniesiecie się klikając poniżej lub przeszukując działy Anime i Manga.

Komentarze [19]

PokeAdwent - Dzień #5

| 16.12.2014 00:56:25
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Zaczyna się ostatni przedświąteczny tydzień, a PokeAdwent trwa dalej! Dzisiaj mamy dla Was świeże artykuły dotyczące gier Omega Ruby i Alpha Sapphire. W pierwszym Versus wprowadza w tajniki DexNavu, natomiast w drugim Daru przedstawia trenerów, którzy chcą wymienić z nami swoje Pokemony. Oba teksty znajdziecie w dziale Omega Ruby/Alpha Sapphire na naszej stronie lub przeniesienie się do nich klikając poniżej.


Komentarze [11]

PokeAdwent - Dzień #4

| 15.12.2014 00:45:44
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

W niedzielnym PokeAdwencie wracamy do do tematu legend powiązanych ze światem Pokemonów. Z artykułów napisanych przez Konusa i sandy97 dowiecie się o opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie w regionach Johto i Unova oraz o tym jaki mają one związek z legendarnymi Pokemonami. Zapraszamy do lektury! Klikajcie poniżej lub poszukajcie nowych tekstów w dziale Świat Pokémonów.


Komentarze [4]

Plakat reklamujący 18. film kinowy

| 14.12.2014 11:09:32
Na japońskiej stronie Pokémon Movie pojawiły się pierwsze informacje na temat nadchodzącego filmu kinowego. Większość podanych tam informacji jest już znana, podana też została data premiery filmu. W Japonii film zostanie wyświetlony 18 lipca 2015. Opublikowano też plakaty reklamujące 18. kinówkę.

[Obrazek: posterBig.jpg]
Komentarze [9]

PokeAdwent - Dzień #3

| 14.12.2014 00:49:00
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Dzisiaj w ramach PokeAdwentu wchodzimy w świat walk wprowadzonych w grach szóstej generacji. Nilson i Daru przygotowali dla Was dwa teksty - jeden z nich poświęcony jest walkom podniebnym, a drugi odwrotnym! Jak zwykle, aby do nich dotrzeć klikajcie w poniższe linki lub wejdźcie do działu Pokémon X/Y na stronie.

Komentarze [5]