Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Podsumowanie Nintendo Direct - 14.01.2015

| 14.01.2015 18:31:05
Arceus był dzisiaj dla nas wyjątkowo hojny. Oprócz oficjalnej prezentacji Hoopy, nowego Pokémona, o którym newsy znajdują się poniżej, odbył się dziś Nintendo Direct, gdzie w ramach ogólnej prezentacji planów spółki na nowy rok ujawniono też dość sporo informacji ze świata Pokémon.

[Obrazek: logo_ndirect.png]

Przede wszystkim, rodzina gier Pokémon powiększy się. Nowy członek nazwany Pokémon Shuffle jest grą podobną do tych z serii Trozei/Link. Polega ona na zbieraniu stworków poprzez dopasowywanie co najmniej trzech podobizn Pokémonów z naszej drużyny. Tych w drużynie może być łącznie 4. Podczas walki należy korzystać z przewag typów, np. Cyndaquilowi większe obrażenia zadawać będzie dopasowanie Pokémonów typu wodnego. Gra pozwoli także na Mega Ewoluowanie stworków.

Żeby jednak nie było tak kolorowo - gra rozpowszechniana będzie według modelu free-to-play, co oznacza, że będzie darmowa, lecz znajdą się w niej mikropłatności. W przypadku przegranej trzeba będzie odczekać 10 minut, zanim gra pozwoli ruszyć do kolejnej walki. Ten czas będzie można skrócić za pomocą przedmiotów, które będzie można zarówno zdobyć w grze, jak i zakupić.


Kolejne nowości dotyczą nowej wersji przenośnej konsoli Nintendo - New Nintendo 3DS. Na początek, konsola ta premierę swą w Europie i Ameryce Północnej będzie miała 13 lutego, zarówno w wersji "podstawowej", jak i XL.

[Obrazek: fDa0kWW.png]

W dniu premiery dostępna do kupienia będzie także obudowa do konsoli przedstawiająca Groudona i Kyogre'a, która miała swą premierę w Japonii w minionym roku. Dzień później w Japonii na sklepowych półkach pokaże się nowa obudowa z Pikachu, która do Europy trafi w późniejszym terminie.

[Obrazek: direct1153.jpg]

24 kwietnia w Europie na półkach sklepowych pojawi się nowa kolekcja figurek amiibo, do Pikachu dołączy figurka przedstawiająca Charizarda.

[Obrazek: dJMujma.png]

Na koniec coś dla fanów anime. Nintendo w dniu premiery New 3DSa planuje uruchomić usługę zwaną Nintendo Anime Channel. Aplikacja dostępna będzie do pobrania w eShopie. Na starcie dostępnymi tytułami będą: Pokémon, co nie powinno nikogo dziwić, Kirby oraz piłkarskie Inazuma Eleven.

[Obrazek: x7HGWuq.png]
Komentarze [14]

Pierwszy film z Hoopą!

| 14.01.2015 17:45:17
Na oficjalnym koncie Pokemonów na YouTube pojawił się pierwszy film ogłaszający Hoopę w grach. Nie podano zbyt wiele informacji, a jedynie typy (które bardziej dociekliwym graczom są od dawna znane): Psychic/Ghost.
Niestety, nie podano jeszcze informacji na temat dystrybucji Hoopy.


Trochę podstawowych informacji takich jak typy, waga czy gatunek na temat Hoopy zostało zamieszczonych na oficjalnej stronie gier.
Komentarze [3]

The Archdjinn of Rings: Hoopa

| 10.01.2015 14:04:25
Najnowsze skany magazynu CoroCoro potwierdzają obecność Pokemona Hoopy w najnowszym filmie zaplanowanym na 2015 rok. Archdjinn of Rings czyli, w wolnym tłumaczeniu - Arcydżin Pierścieni, zadebiutuje w kinówce razem z Primal/Mega formami legendarnych Pokemonów z regionu Hoenn.

[Obrazek: 10431536_766788730074083_6604021619020277204_n.jpg]

Podczas gdy Hoopa jest już dobrze znana graczom dzięki aktywności ludzi "grzebiących" w kodach gier XY i ORAS, jest to jej/jego pierwsze oficjalne przedstawienie w uniwersum. Ci bardziej dociekliwi wiedzą jaki "mały" sekret skrywa ten legendarny stworek.
[Obrazek: hoopa_by_krocf4-d6sjfgm.png]
Komentarze [33]

Nowe odcinki Pokemona w Disney XD

| 07.01.2015 22:41:04
[Obrazek: disneyxd.png]
W styczniu serial Pokemon powraca na Disney XD z nowymi odcinkami. Chociaż zaczynamy od powtórek (08.01 i 09.01 o 10:15, prawdopodobnie będą to odcinki 31 i 32 Serii XY), to już od przyszłego poniedziałku, 12 stycznia, emitowane będą premierowe odcinki z ostatniego sezonu. Nowe Pokemony będziemy mogli oglądać od poniedziałku do piątku o 14:30. Po raz kolejny Disney XD nie planuje żadnych powtórek - prawdopodobnie ponowna emisja odcinków odbędzie się dopiero po zakończeniu premier. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ostatni odcinek serii (Seria XY #48 Bonnie for the Defense!) zostanie pokazany w poniedziałek 2 lutego.

Poza nowymi odcinkami Disney XD nieustannie będzie powtarzać filmy pełnometrażowe. Pamiętajcie, że szczegóły dotyczące aktualnej emisji Pokemonów w Polsce możecie zawsze sprawdzić w naszym Programie TV.
Komentarze [22]

PokeGwiazdka - odsłona trzecia

| 07.01.2015 01:00:28
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Na zakończenie PokeGwiazdki mamy dla Was dwa nowe teksty. Chcielibyśmy dodać ich więcej, ale niestety nie udało się - prosimy o wyrozumiałość. Poza nowymi tekstami i ich wstawianiem, ciągle pracujemy nad silnikiem naszego portalu - aby strona działała sprawniej, a nowe artykuły mogły do Was trafiać szybciej i w większej ilości. Są to zmiany na pierwszy rzut oka niewidoczne, ale będą miały wpływ na nasz portal w przyszłości. Do nowych artykułów przeniesiecie się klikając w poniższe linki.
Oprócz tego nasz Program TV został uaktualniony, a w nim - informacje dotyczące emisji nowych odcinków na Disney XD! Więcej na ten temat napiszemy już jutro.

Święta, święta i po świętach... A po PokeGwiazdce nadszedł czas na... PokeKarnawał! Nie chcemy więcej dopuścić do sytuacji, w której na stronie przez dłuższy czas nie pojawia się nic nowego, dlatego na cały karnawał planujemy cotygodniowe aktualizacje z nowymi tekstami zamieszczanymi na łamach naszego portalu. Zamierzamy publikować je w weekendy - zwykle będzie to noc z soboty na niedzielę. Nie wykluczamy przy tym innych nowości w ciągu tygodnia, ale chcielibyśmy, żeby dwa artykuły na siedem dni były absolutnym minimum. Odwiedzajcie nas regularnie!
Komentarze [1]

PokeGwiazdka - odsłona druga

| 31.12.2014 23:21:57
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Święta już minęły, ale PokeGwiazdka trwa aż do 6 stycznia! W ostatni dzień roku na łamy naszej strony trafiło pięć nowych tekstów z bazy TinTower:
Okres świąteczno-noworoczny jest jak zwykle bardzo gorący, dlatego nie zdołaliśmy dodać wszystkich treści tak, jak byśmy chcieli. W 2015 roku planujemy przenieść wszystkie teksty z TinTower, dodać wiele nowych artykułów (które są ciągle przygotowywane przez naszą Redakcję), udostępnić Wam nową wersję naszego Pokedexu oraz odświeżyć wygląd całego portalu. Mamy nadzieję, że wszystko nam się uda!

Cała redakcja życzy Wam wszystkiego najlepszego i wiele pokemonowych atrakcji w nadchodzącym roku!
Komentarze [8]

Nowy motyw Pokémon dla 3DSów

| 30.12.2014 02:47:40
1 stycznia 2015 roku europejscy posiadacze 3DSów będą mogli zakupić nowy motyw do Home Menu swych konsol. Temat przedstawia Slowpoke'a leżącego na plaży, a kosztować on będzie 1.99 €, czyli około 8 złotych.

[Obrazek: 10847464_758652334221056_4109485949521043528_o.png]

Motyw ten premierę swą miał miesiąc temu w Japonii, nie wiadomo kiedy będzie on dostępny w Ameryce.
Komentarze [6]