Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Unova Starters Event

| 22.01.2015 18:54:51
[Obrazek: 10426336_337879629737387_3480393633827318268_n.jpg]

Oficjalny profil Pokemon ogłosił właśnie event umożliwiający otrzymanie ostatnich form starterów z Unowy! Trio Serperior, Emboar i Samurott, dostępne dla gier Omega Ruby i Alpha Sapphire, można pobrać dzięki specjalnym kodom, które znaleźć będzie można na stronie Pokemon.com lub w newsletterze Pokemon Trainers Club. Eventowe stworki mają Hidden Ability!

Kod na Serperiora to POKEMON497 i działa od dziś! Następny starter do pobrania będzie od 29 stycznia.

Aby odebrać Pokemona z menu głównego wybieramy MYSTERY GIFT, następnie RECEIVE GIFT -> VIA CODE. Czekamy aż stworek wyląduje w naszej grze i odbieramy go w Pokemon Center.

[Obrazek: serperiorgift.jpg]
Komentarze [18]

Tyrunt z Battle of Hoenn - poprawka

| 20.01.2015 17:52:03
[Obrazek: battletyrunt.jpg]

Wielu z was zdziwiło się, że Tyrunt zdobywany za udział w trzech walkach turnieju Battle of Hoenn posiadać będzie zdolność Rock Head. Okazuje się, że był to błąd i Pokémon Global Link wydało już ogłoszenie z poprawką. Dystrybuowany Tyrunt będzie posiadał zdolność Sturdy, jego moveset się nie zmienia: Tail Whip, Tackle, Roar i Stomp.

Mimo tej drobnej pomyłki zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju!
Komentarze [6]

PokeKarnawał - odsłona #1

| 18.01.2015 03:02:16
[Obrazek: pokekarnawal.png]

Zgodnie z zapowiedziami zaczynamy PokeKarnawał, w ramach którego co najmniej raz w tygodniu (w nocy z soboty na niedzielę) będziemy wstawiać na stronę nowe treści. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was dwa nowe poradniki do gier Omega Ruby i Alpha Sapphire, w których przedstawiamy odświeżony skład drużyn trenerów z Elite Four (który pojawia się po ukończeniu Epizodu Delta) oraz przedstawiamy Pokémony ekskluzywne dla poszczególnych gier. Przeniesiecie się do nich klikając poniżej lub po znalezieniu ich w dziale Omega Ruby/Alpha Sapphire na naszym portalu.


Komentarze [26]

Battle of Hoenn - Online Competition

| 16.01.2015 12:35:40
[Obrazek: battleofhoenn.jpg]

Ruszyły zapisy do pierwszego turnieju dedykowanego grom Omega Ruby i Alpha Sapphire. Rejestracja potrwa do 22 stycznia, same zawody odbedą się w dniach 23 - 25 stycznia bieżącego roku. Battle of Hoenn odbędzie się w formacie Single Battle. Zawodnicy mogą korzystać ze stworków Hoenn Dexu z wykluczeniem Kyogre'a, Gorudona, Rayquazy, Jirachi'ego i Deoxysa.

[Obrazek: battletyrunt.jpg]

Dodatkową atrakcją Battle of Hoenn jest możliwość otrzymania kodu pozwalającego pobrać do swojej gry Tyrunta! Aby otrzymać stworka należy wziąć udział w przynajmniej trzech walkach turnieju. Tyrunt jest na lvl.10 z ability Rock Head. Jego ruchy to Tail Whip, Tackle, Roar i Stomp.
Komentarze [7]

Podsumowanie Nintendo Direct - 14.01.2015

| 14.01.2015 18:31:05
Arceus był dzisiaj dla nas wyjątkowo hojny. Oprócz oficjalnej prezentacji Hoopy, nowego Pokémona, o którym newsy znajdują się poniżej, odbył się dziś Nintendo Direct, gdzie w ramach ogólnej prezentacji planów spółki na nowy rok ujawniono też dość sporo informacji ze świata Pokémon.

[Obrazek: logo_ndirect.png]

Przede wszystkim, rodzina gier Pokémon powiększy się. Nowy członek nazwany Pokémon Shuffle jest grą podobną do tych z serii Trozei/Link. Polega ona na zbieraniu stworków poprzez dopasowywanie co najmniej trzech podobizn Pokémonów z naszej drużyny. Tych w drużynie może być łącznie 4. Podczas walki należy korzystać z przewag typów, np. Cyndaquilowi większe obrażenia zadawać będzie dopasowanie Pokémonów typu wodnego. Gra pozwoli także na Mega Ewoluowanie stworków.

Żeby jednak nie było tak kolorowo - gra rozpowszechniana będzie według modelu free-to-play, co oznacza, że będzie darmowa, lecz znajdą się w niej mikropłatności. W przypadku przegranej trzeba będzie odczekać 10 minut, zanim gra pozwoli ruszyć do kolejnej walki. Ten czas będzie można skrócić za pomocą przedmiotów, które będzie można zarówno zdobyć w grze, jak i zakupić.


Kolejne nowości dotyczą nowej wersji przenośnej konsoli Nintendo - New Nintendo 3DS. Na początek, konsola ta premierę swą w Europie i Ameryce Północnej będzie miała 13 lutego, zarówno w wersji "podstawowej", jak i XL.

[Obrazek: fDa0kWW.png]

W dniu premiery dostępna do kupienia będzie także obudowa do konsoli przedstawiająca Groudona i Kyogre'a, która miała swą premierę w Japonii w minionym roku. Dzień później w Japonii na sklepowych półkach pokaże się nowa obudowa z Pikachu, która do Europy trafi w późniejszym terminie.

[Obrazek: direct1153.jpg]

24 kwietnia w Europie na półkach sklepowych pojawi się nowa kolekcja figurek amiibo, do Pikachu dołączy figurka przedstawiająca Charizarda.

[Obrazek: dJMujma.png]

Na koniec coś dla fanów anime. Nintendo w dniu premiery New 3DSa planuje uruchomić usługę zwaną Nintendo Anime Channel. Aplikacja dostępna będzie do pobrania w eShopie. Na starcie dostępnymi tytułami będą: Pokémon, co nie powinno nikogo dziwić, Kirby oraz piłkarskie Inazuma Eleven.

[Obrazek: x7HGWuq.png]
Komentarze [14]

Pierwszy film z Hoopą!

| 14.01.2015 17:45:17
Na oficjalnym koncie Pokemonów na YouTube pojawił się pierwszy film ogłaszający Hoopę w grach. Nie podano zbyt wiele informacji, a jedynie typy (które bardziej dociekliwym graczom są od dawna znane): Psychic/Ghost.
Niestety, nie podano jeszcze informacji na temat dystrybucji Hoopy.


Trochę podstawowych informacji takich jak typy, waga czy gatunek na temat Hoopy zostało zamieszczonych na oficjalnej stronie gier.
Komentarze [3]

The Archdjinn of Rings: Hoopa

| 10.01.2015 14:04:25
Najnowsze skany magazynu CoroCoro potwierdzają obecność Pokemona Hoopy w najnowszym filmie zaplanowanym na 2015 rok. Archdjinn of Rings czyli, w wolnym tłumaczeniu - Arcydżin Pierścieni, zadebiutuje w kinówce razem z Primal/Mega formami legendarnych Pokemonów z regionu Hoenn.

[Obrazek: 10431536_766788730074083_6604021619020277204_n.jpg]

Podczas gdy Hoopa jest już dobrze znana graczom dzięki aktywności ludzi "grzebiących" w kodach gier XY i ORAS, jest to jej/jego pierwsze oficjalne przedstawienie w uniwersum. Ci bardziej dociekliwi wiedzą jaki "mały" sekret skrywa ten legendarny stworek.
[Obrazek: hoopa_by_krocf4-d6sjfgm.png]
Komentarze [33]