Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Dystrybucja starterów z Johto z HA

| 05.02.2015 18:37:59
Od 27 lutego do 30 listopada tego roku będzie miała miejsce dystrybucja, na którą czekało wielu z Was.

[Obrazek: hgss-starter-en.jpg]

Jeśli jesteście użytkownikami Pokémon Banku, to w ciągu tych 9 miesięcy będziecie mieli możliwość pobrania z Banku ostatnie stadia starterów z Johto, które posiadają swoje Ukryte Zdolności.
#154 #157 #160
Meganium Typhlosion Feraligatr
50. poziom 50. poziom 50. poziom
Solar Beam
Sunny Day
Synthesis
Body Slam
Overheat
Flame Wheel
Flame Charge
Swift
Ice Punch
Crunch
Waterfall
Screech
Leaf Guard Flash Fire Sheer Force
Zapobiega zmianie statusu Pokémona przez przeciwnika, kiedy słońce mocno świeci. Uodparnia od ataków typu ognistego, a w skutek ich trafienia zwiększa siłę ognia.
Zdolność nie działa, kiedy Pokémon jest zamrożony.
Ataki, które mają dodatkowy efekt, tracą go, ale ich moc zwiększa się o 33%.

Pokémony będzie można pobrać do gier X, Y, Omega Ruby i Alpha Sapphire dzięki opcji Pokémon Link. Pobrać będzie można tylko po jednym stworku z każdego gatunku.

Pokémon Bank to opcja przechowywania swoich stworków w chmurze. W Europie kosztuje ona 5€ (ok. 20 zł) rocznie. Do 14 marca 2014 roku dostępny był 30-dniowy okres demonstracyjny, teraz w celu zdobycia starterów trzeba zakupić tę aplikację. Wcześniej za pomocą tej aplikacji można było uzyskać specjalnego Celebi.
Komentarze [26]

Nowa atrakcja w klubie PokéMileage

| 03.02.2015 22:18:09
W klubie PokéMileage, dostępnym ze strony Pokémon Global Link, pojawiła się nowa gra. PokéDoll Grabber, bo tak się ta atrakcja nazywa, przypomina w rozgrywce typową maszynę z żurawiem. Naszym celem jest złapanie pięciu PokéDolli, a następnie po zdobyciu tychże - powrót z lalkami na górę, uważając, by nie uderzyć w żadną przeszkodę. Po uderzeniu w przeszkodę traci się jedną lalkę, a im więcej PokéDolli się uratuje, tym wyższy będzie wynik końcowy.

[Obrazek: pokedollgrabber.jpg]

Udział w takiej zabawie jest płatny, kosztuje on 100 PokéMili, jak każda minigra w klubie PokéMileage. Wygrać można jedną spośród 30 jagód, w tym jagody Custap, Micle, Rowap i Jaboca, które do tej pory były nie do zdobycia w grach VI generacji.
Komentarze [5]

Stream z okazji 10-lecia Fire Red PL!

| 03.02.2015 00:23:07
Podczas dzisiejszego odcinka Pokedziałków Archon zapowiedział wyjątkowy stream upamiętniający polskie tłumaczenie gry Fire Red.

[Obrazek: arhn.png]

Z okazji 10 rocznicy gry chłopaki pograją w spolszczoną wersję i poopowiadają o pracy przy tym projekcie.
Stream zaczyna się w najbliższą środę ( 4 lutego) o godzinie 22 na http://twitch.tv/arhneu.
Komentarze [19]

PokeKarnawał - odsłona #3

| 01.02.2015 05:40:43
[Obrazek: pokekarnawal.png]

W trzeciej odsłonie PokeKarnawału jesteśmy z legendami za pan brat! Versus napisał o szybowaniu w przestworzach na Latiosie i Latias w grach Omega Ruby i Alphire Sapphire, z kolei Conquest przygotował dla nas streszczenie filmu 15, Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości. Pierwszy artykuł znajdziecie w dziale Omega Ruby i Alpha Sapphire, drugi w kategorii Anime. Jak zawsze możecie też po prostu klikać w poniższe linki.


Komentarze [10]

Emboar Event

| 28.01.2015 21:41:52
Do pobrania możliwy jest już Emboar! Stworek dostępny dla gier Omega Ruby i Alpha Sapphire wyląduje w naszej grze po wpisaniu kodu POKEMON500.

[Obrazek: ha_emboar_receive.png]

Więcej o evencie można przeczytać tutaj.
Komentarze [8]

Pokemony w Polsce pod koniec stycznia i w lutym

| 25.01.2015 13:40:00
[Obrazek: disneyxd.png]
Disney XD kończy emisję premier z siedemnastego sezonu Pokemona, ale nie wiadomo kiedy tak naprawdę możemy spodziewać się niektórych nowych odcinków. Poza emisjami od poniedziałku do piątku o 14:30, w programach TV uwzględnione są dodatkowe dwa odcinki po powtórkach filmów pełnometrażowych - dzisiaj (niedziela, 25.01) o 14:30 oraz w przyszłą sobotę (31.01) o tej samej porze. Według informacji podanej na oficjalnym kanale YouTube stacji, nowe odcinki w styczniu emitowane mają być tylko w dni powszednie, ale bardzo możliwe, że zostaniemy zaskoczeni dzisiejszą emisją odcinka Showdown at the Shalour Gym! - szczególnie, że odcinków sezonu pozostało jeszcze sześć, a przed nami tylko pięć roboczych dni stycznia. A już 2 lutego wchodzi nowa ramówka, w której emisja serialu będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku o 13:10 i 18:40. Niestety nie wiemy jeszcze od jakich odcinków rozpocznie się lutowa emisja.

W styczniu czekają nas jeszcze trzy emisje filmowe - na Disney XD o 13:15 dzisiaj i w przyszłą sobotę będą emitowane odpowiednio film 15 i film 16, natomiast Filmbox Action 29.01 (w czwartek) o 8:35 powtórzy film 7. Na pierwszą połowę lutego Disney XD nie planuje żadnych powtórek filmów z Pokemonami, z kolei Filmbox Action ciągle będzie powtarzał Cel - Deoxys.

Nasz Program TV został uaktualniony - wstawiliśmy tam rozpiskę wszystkich emisji do końca stycznia. Pamiętajcie, że w przypadku serialu ma ona charakter orientacyjny i może się nie sprawdzić - przekonamy się już dzisiaj o 14:30! News i dział będą aktualizowane na bieżąco.

Aktualizacja @ 25.01.2015, 16:24: nowy odcinek został dzisiaj wyemitowany, w związku z czym najprawdopodobniej sprawdzi się dodany przez wcześniej przez nas program TV - chociaż nie mamy pewności co do tego jaki odcinek zostanie wyemitowany w przyszłą sobotę.

Aktualizacja @ 26.01.2015, 15:14: dzisiaj powtórzona została wczorajsza premiera (XY #43), co najprawdopodobniej oznacza emisję ostatniego odcinka w sobotę o 14:30. Program TV został ponownie uaktualniony.
Komentarze [4]

PokeKarnawał - odsłona #2

| 25.01.2015 06:05:59
[Obrazek: pokekarnawal.png]

Druga odsłona PokeKarnawału przynosi nam teksty z dwóch różnych dziedzin! Versus przygotował krótki artykuł o Battle Resort w Omega Ruby i Alpha Sapphire, natomiast Piterr napisał wielki poradnik dla początkujących graczy w pokémonową Karciankę - Pokémon Trading Card Game. Do obu tekstów możecie przenieść się klikając w poniższe linki lub po odnalezieniu ich na naszym portalu!


Komentarze [11]