Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Specjalne Berry w grach VII generacji tylko do poniedziałku

| 30.08.2019 01:10:55
Przypominajka! Jeszcze tylko do poniedziałku, 2 września, gracze mogą pobrać za pośrednictwem Wi-Fi specjalne rzadkie berry do swoich gier z siódmej generacji (Sun, Moon, Ultra Sun i Ultra Moon).

Promocyjne Berry

W ramach eventu, każdy gracz może otrzymać po 12 sztuk następujących owocków, które wcześniej były nie do zdobycia w wyżej wspomnianych grach:
 • Enigma Berry,
 • Micle Berry,
 • Custap Berry,
 • Jaboca Berry,
 • Rowap Berry.

Nie warto zwlekać do ostatniej chwili z pobraniem prezentu, ponieważ Nintendo od pewnego czasu kończy tego typu eventy już rano ostatniego dnia promocji, zamiast o 23:59, jak to miało miejsce wcześniej, przy poprzednich generacjach.
Komentarze [0]

Raid Hour z legendą jeziora za nami

| 28.08.2019 22:32:18
Mespritowe raidy
Jak to często bywa w środy w Pokémon GO, dzisiaj na całym świecie od 18:00 do 19:00 czasu lokalnego trwa Raid Hour, tym razem z legendą jeziora występującą w danym regionie - w przypadku Polski i reszty Europy jest to Mesprit. Warto pamiętać, że legendy jeziora czasem pojawiają się również na dziko, jest to jednak wydarzenie niezwykle rzadkie.

Trenerzy Pokémonów z całej polski brali udział w tym wydarzeniu, odwiedzając Sale z pięciogwiazdkowymi raidami. Tak było również w Warszawie - osoby w przeróżnym wieku zebrały się niedaleko Metra Centrum, aby wspólnie pokonać Mesprita. Jeśli znacie inne miejsca zbiórek w swoich miejscowościach, koniecznie napiszcie o nich w temacie na naszym forum - pomóżmy innym graczom znajdować grupy do wspólnego grania!

Komentarze [0]

Wywiad z Mirosławem Wieprzewskim, polskim aktorem Meowtha

| 27.08.2019 22:01:03
Dzisiaj o 19:00 na kanale YouTube Widzę Głosy opublikowany został wywiad z Mirosławem Wieprzewskim, którego już prawie dziewiętnaście lat możemy słuchać w roli Meowtha w anime Pokémon.

W ramach wywiadu aktor wspomniał o swojej pokemonowej roli i podzielił się z widzami nieznaną dotąd ciekawostką na temat nagrań pierwszych odcinków - początkowo polski dubbing nagrywany był pod wersję japońską, dopiero później przełączono się na angielskie odcinki.

Inne role pana Mirosława, które zostały wspomniane, to, m.in. Gargamel ze Smerfów i Prosiaczek z Kubusia Puchatka. Cały odcinek z wywiadem można obejrzeć poniżej.

Komentarze [1]

Premiera gry Pokémon Masters potwierdzona

| 26.08.2019 19:50:00
Kilka dni temu ostatecznie potwierdzona została data premiery gry mobilnej Pokémon Masters - będzie można ją ściągnąć na telefony z systemami Android oraz iOS już 29 sierpnia!

W Pokémon Masters gracz wciela się w trenera podróżującego po regionie Pasio, w którym odbywają się zawody walk trzy-na-trzy zwane Ligą Mistrzów Pokémonów. Na swojej drodze spotka on wiele postaci znanych z głównych odsłon gier konsolowych, takich jak Wielcy Mistrzowie, Liderzy Sal czy główni bohaterowie, z którymi będzie mógł się zaprzyjaźnić i staczać z nimi bitwy.

Pokemon Masters promo

W Sklepie Play oraz App Store dostępna jest wstępna rejestracja, dzięki której możecie otrzymać powiadomienie-przypominajkę w dniu premiery:
Sklep Play
App Store

Poniżej w ramach przypomnienia - zapowiedź gry w języku angielskim!

Komentarze [2]

1 września czeka nas ważne ogłoszenie

| 25.08.2019 12:17:08
Plakat
W najnowszym opisie odcinka anime Pokémon Słońce i Księżyc zatytułowanego Niepokonany Guzma!, którego emisja zaplanowana jest na 1 września, znalazła się wzmianka o tym, że towarzyszyć mu będzie ważne ogłoszenie, nieujawnione jeszcze na całym świecie, którego nie możemy przegapić. Czego będzie ono dotyczyć możemy się tylko domyślać, ale, biorąc pod uwagę zbliżający się wielkimi krokami listopad, jest pewna szansa, że ogłoszone zostanie nowe anime związane z grami Sword i Shield na konsolę Nintendo Switch

Warto wspomnieć, że wrzesień jest ważnym miesiącem dla polskich fanów anime - 4 września 2019 roku będziemy obchodzić dziewiętnastą rocznicę emisji pierwszego odcinka serialu Pokémon w polskiej telewizji.

Komentarze [21]

Festiwal Wodnych Pokémonów 2019 w Pokémon GO

| 24.08.2019 16:08:47
Wczoraj o 22:00 w Pokémon GO wystartował tegoroczny Festiwal Wodnych Pokémonów. W związku z tym do 21:59 29 sierpnia wodne stworki na całym świecie pojawiają się o wiele częściej! Szczegóły wydarzenia poniżej.
 • Na dziko częściej występują Barboach, Carvanha, Chinchou, Corphish, Goldeen, Horsea, Krabby, Magikarp, Mudkip, Poliwag, Psyduck, Seel, Shellder, Slowpoke, Squirtle, Staryu, Tentacool, Totodile, Wailmer, Wingull oraz Wooper.
 • Tylko blisko zbiorników wodnych o wiele łatwiej można spotkać następujące Pokémony: Wartortle, Poliwhirl, Seaking, Lapras, Qwilfish, Mantine, Lotad, Feebas, Piplup, Buizel, Finneon.
 • Następujące wodne stworki pojawiają się w raidach: Tier 1 - Krabby, Lotad, Wailmer, Seel, Wingull; Tier 2: - Clamperl, Feebas, Marshtomp, Qwilfish; Tier 3 - Azumarill, Sharpedo, Vaporeon; Tier 4: Blastoise, Lapras.
 • Do gry zostały dodane nowe gatunki w wersji Shiny: Barboach i Carvanha.
 • Wodne Kieszonkowe Potwory można też częściej wykluć z jajek: 2km - Barboach, Goldeen, Remoraid, Slowpoke; 5km - Corphish, Mantine, Poliwag, Qwilfish, Tentacool, Wingull, Wooper, Chinchou.
 • Po wykluciu jajka otrzymuje się dwa razy więcej cukierków.
 • Od teraz Kingler i Crawdaunt mogą nauczyć się nowego ruchu typu Charged: Crabhammer - również przy pomocy TM-ki,
 • Pokémony wodne ustawione jako buddy dają nam cuksy dwa razy szybciej.

Wraz ze startem wydarzenia do sklepu gry wprowadzone zostały nowe boksy:
 • Special Box - 480 monet - 30 Ultra Balli, 2 Premium Raid Passy, 2 Inkubatory, 2 Lucky Eggi,
 • Ultra Box - 1480 monet - 15 Premium Raid Passy, 6 Super Inkubatory, 4 Star Piece'y, 4 Incense'y,
 • Adventure Box - 1480 monet - 12 Super Incubatory, 4 Star Piece'y, 4 Incense'y, 5 Inkubatorów.
Wodny Festiwal
Komentarze [0]

Pokémon: Detektyw Pikachu na DVD/Blu-ray/Blu-ray 3D/4K Ultra HD

| 07.08.2019 14:07:10
Wersja płytowa pierwszego filmu o Pokémonach, w którym udział wzięli aktorzy - Pokémon: Detektyw Pikachu ukaże się w Polsce w dniu 16.10.2019 r. Polska wersja językowa (dubbing oraz napisy) dostępna będzie na nośnikach DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D (co jest sporym zaskoczeniem, ponieważ ten format od jakiegoś czasu przestał być popularny i rzadko jest wydawany - zwłaszcza w Polsce. Tym bardziej, że obecnie trudno jest kupić telewizor i odtwarzacz przystosowane do tego formatu) a także na najnowocześniejszym obecnie krążku - 4K Ultra HD. Tym samym będzie to pierwszy film o Pokémonach wydany w Polsce w formacie innym niż VHS, VCD i DVD.

Wiadomo już, że polska wersja płyt Blu-ray 3D oraz 4K Ultra HD zostanie poszerzona o tzw. Tryb Detektywa. Będzie to możliwość obejrzenia filmu w niedostępny dotąd sposób, polegający na pojawianiu się ukrytych wskazówek, wyskakiwaniu specjalnych okienek, materiałów zakulisowych czy faktów ze świata Pokémonów. Wciąż nie wiadomo jednak czy standardowa wersja Blu-ray również otrzyma takie rozszerzenie. W polskiej wersji językowej filmu Pokémon: Detektyw Pikachu udział wzięli m.in.: Maciej Stuhr (Detektyw Pikachu), Krzysztof Chodorowski (Tim Goodman), Katarzyna Kanabus (Lucy Stevens), Grzegorz Wons (Howard Clifford), Kazimierz Mazur (Roger Clifford), Adam Bauman (Detektyw Yoshida).

[Obrazek: 2522.png]

Tajemnicą pozostaje kwestia dodatku w formie promocyjnej karty Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Pokémon. W wybranych wydaniach płyt w USA dodawana jest karta promocyjna z serii Black Star Promo Sun&Moon o nr SM190 - Detective Pikachu. Taka sama karta bez logotypu filmu (karta dodawana do płyt posiada taki logotyp) została w Polsce dodawana do biletów na pokazy przedpremierowe filmu Pokémon: Detektyw Pikachu w sieci kin Multikino (była zapakowana w booster razem z jedną z osiemnastu kart z mini serii Detective Pikachu). Natomiast karta dodawana do anglojęzycznych płyt jest zapakowana jedynie w przezroczysty booster z dodatkową kartą informacyjną (dokładnie tak samo jak w przypadku karty promocyjnej Ancient Mew dodawanej do polskiego wydania płyt DVD z filmem Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę).

[Obrazek: 77.png]

W dalszym ciągu w sprzedaży dostępna jest oficjalna ścieżka dźwiękowa do filmu Pokémon: Detektyw Pikachu.

[Obrazek: 123.png]
Komentarze [2]