Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Trailer Pocket Monsters XY&Z

| 15.09.2015 13:37:01
Na oficjalnym japońskim kanale YouTube Pokémon pojawił się trailer zapowiadający nowy sezon anime Pokémon w Japonii, który będzie nosił tytuł Pocket Monsters XY&Z:


Pierwszy odcinek zostanie wytransmitowany 29 października o godzinie 19:00 na antenie TV-Tokyo!

Potwierdzono, że skrzyżują się drogi Asha oraz Alaina, znanego z odcinków specjalnych traktujących o megaewolucjach! Poza Alainem pojawi się także Team Flare oraz wszystkie formy legendarnego Pokémona Zygarde! Zobaczymy również Greninję Asha w nowej odsłonie wizualnej, czyli wszystko tak, jak wspominaliśmy w informacji o skanach CoroCoro.

[Obrazek: VmDP4nn.jpg]

Na potrzeby promocji, TV-Tokyo udostępniła specjalną podstronę poświęconą XY&Z.
Komentarze [10]

Film „Pokémon: Diancie and the Cocoon of Destruction” 3 października w Disney XD

| 14.09.2015 18:50:26
[Obrazek: disneyxd.png]
Według serwisu Telemagazyn już w sobotę, 3 października, o godzinie 10:00 na antenie polskiego kanału Disney XD odbędzie się premiera siedemnastego filmu o Pokémonach pt. „Pokémon: Diancie and the Cocoon of Destruction”. Powtórkę filmu będzie można zobaczyć jeszcze tego samego dnia o dużo lepszej porze, mianowicie o 20:00. Nie podano jeszcze oficjalnej, polskiej nazwy filmu.

[Obrazek: Xd5dht3.png]

Ponadto od poniedziałku, 5 października mają być emitowane odcinki serialu Pokémon seria: XY. Odcinki będą pojawiały się o godzinie 14:50, a ich powtórki o 9:05 następnego dnia. Nie ma jeszcze żadnych informacji o nadawaniu serialu w weekendy. Serwis nie podaje też czy będzie to nowy sezon Kalos Quest, lecz lipcowa zapowiedź może na to wskazywać!

Gdy poznamy więcej szczegółów, niezwłocznie będziemy Was informować!
Komentarze [13]

Nowe formy Zygarde'a - oficjalnie

| 14.09.2015 18:15:19
The Pokémon Company oficjalnie ogłosiło nowe formy Zygarde'a, które przedwczoraj pojawiły się w magazynie CoroCoro.

Formy zachowują swoje oryginalne japońskie nazwy, wyjątkiem jest Perfect Forme, która na zachodzie nazywa się Complete.

[Obrazek: cell.jpg] [Obrazek: coreth.jpg]

Zygarde Cell (Komórka) - po lewej: To stadium jest postrzegane jako pojedyncze komórki tworzące Zygarde'a. Komórki te nie posiadają woli ani żadnych procesów myślowych. Zostały odnalezione rozrzucone po całym regionie. Jako że nie mogą nauczyć się żadnych ruchów, badacze zastanawiają się, czy komórki mogą być w ogóle nazywane Pokémonami!

Zygarde Core (Rdzeń) - po prawej: Ta część Zygarde'a to trochę więcej niż część mózgu Pokémona. W przeciwieństwie do Komórek, Rdzenie posiadają samoświadomość i potrafią się telepatycznie porozumiewać z Komórkami i innymi Rdzeniami. Kiedy zachodzi zmiana w ekosystemie regionu, Rdzenie podejmują związane z tym działania.

[Obrazek: 10.jpg] [Obrazek: complete.jpg]

Zygarde 10% Forme: Zygarde 10% to forma, którą Rdzeń przyjmuje po pobraniu 10% Komórek. Zdolna ona jest do podróżowania w prędkości ponad 100 km/h, a wrogów pokonuje dzięki ostrym pazurom i niewiarygodnej szybkości.

Zygarde Complete Forme: To idealna forma, którą Zygarde przyjmuje, kiedy Rdzeń pobiera 100% Komórek. Kiedy ekosystem jest zagrożony i Rdzeń dochodzi do wniosku, że Forma 50% nie jest w stanie temu zaradzić, wtedy przyjmuje Kompletną Formę. Mówi się, że jej moc przewyższa moce Xerneasa i Yveltala!

[Obrazek: ashgreninja.jpg]

Ash-Greninja: To forma, którą przyjmuje Greninja, kiedy jego więź z Ashem osiąga maksimum. Siła więzi między Pokemonem a trenerem powoduje, że Greninja zmienia swój wygląd na podobieństwo Asha. Jest to wydarzenie tak rzadkie, że do tej pory wydarzyło się tylko raz, kilkaset lat temu w regionie Kalos i w związku z tym jest owiane tajemnicą.
Komentarze [53]

Shuffle - nowe eventy

| 14.09.2015 11:51:24
Dziś, zgodnie z zapowiedziami zakończył się event Sharpedonitu, uprawnieni do zdobycia gracze mogą już się logować w swoich grach.

Również dziś mamy poniedziałek, co oznacza kolejną garść nowych eventów w Pokémon Shuffle oraz Pokémon Shuffle Mobile. Standardowo należy użyć opcji Check in/Data updates, by zaktualizować swoją grę i odblokować nowe plansze.

Ale po kolei, zarówno gracze 3DSowi, jak i mobilni, z okazji 5 milionów pobrań gry na kieszonsolkę, mają możliwość złapania legendarnej wróżki z Kalos, Diancie. Event trwać będzie 14 dni, do 28 września. Ograniczenie: 20 ruchów.

[Obrazek: diancieevent.jpg]

Gracze 3DSowi mają dostęp również do innej legendy, golema z Hoenn - Regirocka. Jest to powtórkowy event i trwa on do 18 września. Kolejne eventy już powtórkowe nie są: zaraz po Regirocku dostępny będzie Registeel, a po nim Regice, tak jak kamienny brat dostępne przez 4 dni na głowę.

[Obrazek: m5qelQl.jpg]

Z kolei gracze wersji Mobile do 26 września mają dostęp do nowego Daily Pokémon. Codziennie przez 13 dni dostępny będzie jeden z dostępnych stworków: Pachirisu, Sigilyph, Tropius, Farfetch'd, Druddigon.
Komentarze [0]

Nowe skany CoroCoro

| 14.09.2015 11:36:38
Od rana po sieci krążą skany dwóch nowych stron magazynu CoroCoro. Tym razem magazyn na dwóch kolejnych stronach koncentruje się na nadchodzącym spin-offie Super Mystery Dungeon.

Poszukiwacze nowości mogą poczuć się zawiedzeni, na skanach nie ma zbyt wielu informacji. Przede wszystkim, w bieżącym numerze znajduje się kod QR, który pozwoli posiadaczom PSMD pobrać do swojej gry TM Power-Up Punch. W kolejnym zaś dystrybuowana ma być specjalna plansza zwana CoroCoro Dungeon, składająca się z 20 pięter, a na najwyższym znajduje się boss Garchomp.

Tyle z pewnych rzeczy, z obrazków można z kolei zaobserwować z jakich Pokémonów prawdopodobnie będzie składał się zły team, pojawią się również legendarne bestie z Johto.

[Obrazek: corocoro10153.jpg] [Obrazek: corocoro10154.jpg]

Nintendo zaczyna powoli się gubić w tym co robi. Ponoć Mega Ewolucja wynika z mocnej więzi między trenerem a Pokémonem. A tu co? Zgodnie z założeniami gry zero trenerów, a trzy mega wyewoluowane stworki. Jeśli one są złym teamem to współczuję naszemu Rescue Teamowi...
Komentarze [8]

Nowa forma Zygarde - fragmenty z CoroCoro

| 12.09.2015 10:22:07
W internecie pojawiły się skany nowego CoroCoro, w którym znajdują się wizerunki dwóch nowych form Zygarde. Możemy przeczytać, że normalna forma Zygarde nazywana jest formą 50%. Kolejną występującą jest forma psa - 10% - oraz ostatnia wyglądająca trochę jak kolos nazywana jest Zygarde Perfect Forme. Ponadto poinformowano, że perfekcyjna forma posiada typ Smok/Ziemia. Ukazana wcześniej zielona kulka zwana jest Zygarde Core, a "cień" pod nią to Zygarde Cell, które po połączeniu stają się mózgiem każdej z form tej legendy.

[Obrazek: corocoro10151.jpg]

Została też nazwana następna seria Anime - XY & Z. Prawdopodobnie zobaczymy w niej nowego Zygarde, a sama seria ma zacząć się w Japonii 29 października.

[Obrazek: corocoro10152.jpg]

Kolejną interesującą informacją jest to, że Greninja Asha będzie się do niego upodabniał! Zostały przedstawione obrazki, na których Greninja ma włosy bardzo podobne do włosów swego trenera. Na załączonym obrazku możemy zobaczyć też nowego Pokémona-kropelkę, zwanego Zygarde Core, który jest niesiony przez Bonnie, tak więc prawie na pewno będziemy mogli go zobaczyć w najnowszym Anime!
Komentarze [96]

Pokémon Go

| 10.09.2015 10:20:45

Pokémon Go - już w 2016 roku!

Dziś w nocy Nintendo zapowiedziało kolejną grę na iOS i Androida.

Pokémon Go, bo tak się nazywa projekt, tworzony jest w współpracy z Niantic, projektem, który gracze powinni kojarzyć jako twórcę Ingressa, gry rozszerzonej rzeczywistości.

Pokémon Go będzie również taką grą, wychodząc z domu ze swym urządzeniem, będziemy mogli walczyć ze stworkami oraz je łapać, a spotykając się ze znajomymi, którzy również grają w Go - wymieniać się oraz walczyć z nimi.

[Obrazek: Nc4zyx9.jpg]

Do gry dołączane jest urządzenie zwane Pokémon Go Plus, które łączy się ze smartfonem przez bluetooth i informuje nas o Pokémonach znajdujących się w pobliżu przez diodę LED i wydawane dźwięki. PokéGo+ oprócz do odpowiedniej bransoletki można doczepiać do ubrań.

[Obrazek: TZ4AEvP.jpg]

Z takich technicznych ciekawostek - Go będzie grą free-to-play z wbudowanymi mikropłatnościami, w jeszcze nieznany nam sposób łączyć się będzie z grami z głównej serii, a za lokacje w grze, muzykę i tym podobne odpowiada Junichi Masuda. Wszystko wskazuje, że podobnie jak Pokémon Shuffle, gra nie będzie dostępna na system Windows Phone.
Komentarze [104]