Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Koniec Ligi Alola - tytuły nadchodzących odcinków anime

| 12.09.2019 19:13:55
Słońce i Księżyc
Poznaliśmy tytuły oraz krótkie opisy nadchodzących odcinków anime Słońce i Księżyc (Sun and Moon), które zostaną wyemitowane w Japonii w tym miesiącu. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii jednego z tytułu postanowiono nie ujawniać przed premierą, ponieważ prawdopodobnie zdradziłby on nam, kto zostanie pierwszym Mistrzem Ligi Alola. Kto to będzie - Ash czy Gladion - dowiemy się podczas odcinka emitowanego w tę niedzielę o godzinie 11:00 czasu polskiego!

Polskie tłumaczenia tytułów i opisów poniżej!

SiK #139 Narodziny! Mistrz regionu Alola!! - 15 września
W finałach walczą ze sobą Ash z Gladionem. Melmetal Asha został pokonany przez Silvally'ego, ale Pikachu dał radę go zwyciężyć, po czym rozpoczęła się walka między Pikachu a Zoroarkiem. Kto dostąpi zaszczytu zdobycia tytułu pierwszego mistrza w historii regionu Alola: Ash czy Gladion?

Intensywna finałowa bitwa trwa! Obaj trenerzy stracili po jednym Pokémonie i rozpoczyna się walka Pikachu Asha ze stworkiem Gladiona, którym okazał się być Zoroark. Umiejętności Asha i Gladiona wydają się być wyrównane. Który z nich wygra ten pojedynek?! Wyłoniony zostanie pierwszy mistrz Ligi regionu Alola!! Czy Ashowi uda się po raz pierwszy wygrać zawody Ligi Pokémonów?!

SiK #140 Guzzlord atakuje! Decydująca bitwa z Ruchami-Z!! - 22 września
Ultra Bestia Guzzlord pojawiła się podczas ceremonii wręczania nagród! Ash, jego przyjaciele, Królewska Maska i Kahuni Wysp muszą go powstrzymać nim zacznie siać zniszczenie.

SiK #141 Tytuł zostanie ogłoszony w późniejszym terminie - 29 września
Brak opisu.
Podczas tego odcinka ujawnione zostaną informacje dotyczące nowej serii anime!

SiK #142 Zapal się do walki! Niech przepełnia cię ekscytacja!! Pełna bitwa!!! - 6 października
Brak opisu.
Komentarze [0]

Rozpiska godzin raidowych na wrzesień 2019 w Pokémon GO

| 04.09.2019 18:40:19
Niantic ogłosił wczoraj listę wrześniowych legendarnych godzin raidowych w Pokémon GO - jak się okazuje z większą liczbą legendarnych i mitycznych stworków będziemy mieli okazję walczyć w Salach w każdą środę września o godzinie 18:00. Pierwsza okazja już dzisiaj!

Tym razem zapowiada się bez niespodzianek - napotkać będziemy mogli stworki dostępne w danym tygodniu na raidach piątego poziomu. Ciągle tajemnicą pozostaje jednak kogo zobaczymy na raidach w ostatnim tygodniu września. Rozpiska Pokémonów poniżej!
 • 4 września 2019 - Legendarne Bestie (Raikou, Entei, Suicune - mogą być lśniące!)
 • 11 września 2019 - Deoxys (wszystkie cztery formy)
 • 18 września 2019 - Mewtwo (znający ruch Psystrike - może byś lśniący!)
 • 25 września 2019 - zostanie zapowiedziany w późniejszym terminie

Raid Hour

Szukając dobrego miejsca na udział w raidach, warto zapoznać się i/lub dodać coś od siebie w temacie na naszym forum, w którym piszemy o popularnych punktach raidowych zbiórek. Na ten moment na liście znajdują się cztery pozycje - zachęcamy do pisania o nowych miejscach!
Komentarze [0]

Zmarł Jerzy Dominik, reżyser dubbingu pierwszych kinówek Pokémon

| 03.09.2019 21:51:59
Jerzy Dominik
Bardzo smutne wieści napłynęły do nas z Warszawy - na zawał serca zmarł dzisiaj Jerzy Dominik, aktor głosowy, teatralny i filmowy oraz reżyser dubbingu.

Fani Pokémonów mogą kojarzyć jego głos z dwudziestego pierwszego odcinka serii Słońce i Księżyc: Ultra Przygody, w którym wcielił się w Kagetorę, trenera Eevee'ego. Swój wkład w polskie kieszonkowe stworki miał jednak dużo większy, ponieważ to on był reżyserem dubbingu dwóch pierwszych filmów kinowych, Zemsta Mewtwo oraz Uwierz w swoją siłę, w których przy okazji podłożył głos pod parę postaci tła.

Rodzinie i najbliższym składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Lista dokonań Jerzego Dominika w Dubbingpedii

Komentarze [0]

Pokemon GO - Ultra Bonus i kilka innych nowości

| 02.09.2019 19:14:50
Dzisiaj o 22:00 czasu polskiego żegnamy występującą w raidach piątego poziomu Rayquazę - wraz z rozpoczęciem pierwszego tygodnia Ultra Bonusu (odblokowanego dzięki wykonaniu określonej liczby misji podczas tegorocznych GO Festów) zastąpi ją trio legendarnych bestii z regionu Johto. Inne atrakcje pierwszego tygodnia września to:
 • w raidach wszystkich poziomów (i prawdopodobnie też na dziko) częściej będzie można napotkać Pokémony z regionu Johto,
 • jajko wsadzonego do inkubatora wykluje się dwa razy szybciej niż normalnie,
 • z jajek 10-kilometrowych będą wykluwać się Unowny U, L, T, R i A (jednak żeby na nie natrafić, będzie trzeba mieć "niezwykłe szczęście"),
 • na dziko będzie można spotkać nowe stworki w wersjach Lśniących (Shiny): Sentreta i Gligara.
Kolejne nowości już 9 września o 22:00 - w jajkach 7-kilometrowych pojawią się wtedy regionalne stworki z regionu Kanto (również w wersjach Shiny!).

Ultra Bonus

Z rzeczy niezwiązanych z Ultra Bonusem - wczoraj o 22:00 wprowadzono nowe Lśniące Pokémony - są to Electrike, Manectric i trzeci wariant Spindy (który ponownie jest nagrodą z zadania). Również od wczoraj aż do 1 listopada (godz. 22:00) w Research Breakthrough (przełom w badaniach - czyli nagroda za zdobycie pieczątek za zaliczenie zadań w siedmiu różnych dniach) pojawia się tylko i wyłącznie Eevee w koronie z kwiatków (może być Shiny). Same zadania i nagrody z nich uległy lekkiemu przetasowaniu.

Warto zauważyć, że w chwili pisania tego newsa Eevee nie występują już na dziko - można za to spotkać Vaporeona, Jolteona i Flareona.

Jeszcze tylko dzisiaj do 22:00 można również zacząć specjalny Jump-Start Research, który jest dostępny dla graczy od 10 poziomu włącznie.
Komentarze [0]

Pocket Monsters - nowe anime Pokémon

| 01.09.2019 13:11:47
Zgodnie z zapowiedziami podczas dzisiejszego odcinka anime w Japonii miało miejsce ekskluzywne ogłoszenie.

Przecieki okazały się prawdziwe - ogłoszono nową serię, podobnie jak oryginalne anime zatytułowaną po prostu Pocket Monsters. Prawdopodobnie nie będzie się ona skupiać tylko na regionie Galar, ponieważ w krótkim filmiku promocyjnym pokazano startery ze wszystkich generacji. Więcej szczegółów ujawnionych zostanie 29 września. Zapowiedź możecie obejrzeć poniżej.


W celu promocji nowej serii zostało utworzone na Twitterze konto @anipoke_PR.

Warto zauważyć, że logo wykorzystane do promocji serii jest identyczne z tym użytym w filmach Pokémon: Wybieram Cię! oraz The Power of Us. Czy to oznacza, że akcja serii będzie się działa w tym samym uniwersum, co one? Czy powstanie osobne osobne anime Tarcza i Miecz? Na ten moment pozostają nam jedynie spekulacje, nic nie jest jeszcze potwierdzone!

Zapraszam do dyskusji na ten temat w wątku na naszym forum!

AKTUALIZACJA: W notatce prasowej potwierdzono, że akcja anime będzie rozgrywać się we wszystkich regionach i w serialu pojawią się stworki w nich występujące!
Komentarze [3]

Zmiana dotycząca płatności na Nintendo 3DS i Wii U

| 01.09.2019 01:22:59
Nintendo Europe ogłosiło, że od września nie będzie można doładowywać swojego konta w eShopie Nintendo 3DS oraz Wii U bezpośrednio z poziomu konsoli. Od teraz konieczne będzie połączenie Nintendo Network ID wykorzystowanego na danej konsoli z Nintendo Account, a następnie korzystanie ze strony https://ec.nintendo.com/my/balance_add. Umożliwia ona zasilenie konta przy pomocy karty kredytowej, kodu prepaid zakupionego w sklepie lub konta PayPal.

Płatności Nintendo

Powody tej zmiany nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale prawdopodobnie ma to związek z wejściem w życie 14 września 2019 roku dyrektywy PSD2, nakładającej dodatkowe obowiązki dla sprzedawców (i banków) związane z potwierdzeniem tożsamości użytkownika usług płatniczych.

Za zwrócenie uwagi na temat dziękujemy Patrykowi PZ, użytkownikowi naszego forum
Komentarze [6]

Raid Hour z Rayquazą po raz ostatni w niedzielę

| 31.08.2019 01:18:04
Rayquaza jest obecnie dostępnym w raidach w Pokémon GO legendarnym Pokémonem. Wielu fanów cieszyło się na jej powrót, jednak równie dużo było zawiedzionych tym, że w ramach ostatniego Legendary Dinner Hour stworka zastąpiły legendy jeziora. Najwyraźniej jednak Niantic przejął się głosami trenerów, ponieważ ogłoszono dzisiaj, że Rayquaza po raz ostatni opanuje na godzinę większość Sal w najbliższą niedziele. Wydarzenie rozpoczyna się 1 września o godzinie 18:00 czasu lokalnego, a kończy godzinę później - punkt 19:00.

Uwaga - warto pamiętać:
 • Po pokonaniu bossa raidowego istnieje szansa na spotkanie Rayquazy w wersji lśniącej (Shiny).
 • Rayquaza zniknie z raidów 2 września o 22:00 czasu polskiego.
 • Ma to być ostatnia szansa na zdobycie Shiny Rayquazy w 2019 - czyli prawdopodobnie w tym roku Pokémon ten nie będzie dostępny do zdobycia ze zbieranych pieczątek.
Lśniąca Rayquaza

Szukając dobrego miejsca na udział w raidach, warto zapoznać się i/lub dodać coś od siebie w temacie na naszym forum, w którym piszemy o popularnych punktach raidowych zbiórek. Na ten moment na liście znajdują się cztery pozycje - zachęcamy do pisania o nowych miejscach!
Komentarze [0]