Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Shuffle - nowe eventy

| 14.09.2015 11:51:24
Dziś, zgodnie z zapowiedziami zakończył się event Sharpedonitu, uprawnieni do zdobycia gracze mogą już się logować w swoich grach.

Również dziś mamy poniedziałek, co oznacza kolejną garść nowych eventów w Pokémon Shuffle oraz Pokémon Shuffle Mobile. Standardowo należy użyć opcji Check in/Data updates, by zaktualizować swoją grę i odblokować nowe plansze.

Ale po kolei, zarówno gracze 3DSowi, jak i mobilni, z okazji 5 milionów pobrań gry na kieszonsolkę, mają możliwość złapania legendarnej wróżki z Kalos, Diancie. Event trwać będzie 14 dni, do 28 września. Ograniczenie: 20 ruchów.

[Obrazek: diancieevent.jpg]

Gracze 3DSowi mają dostęp również do innej legendy, golema z Hoenn - Regirocka. Jest to powtórkowy event i trwa on do 18 września. Kolejne eventy już powtórkowe nie są: zaraz po Regirocku dostępny będzie Registeel, a po nim Regice, tak jak kamienny brat dostępne przez 4 dni na głowę.

[Obrazek: m5qelQl.jpg]

Z kolei gracze wersji Mobile do 26 września mają dostęp do nowego Daily Pokémon. Codziennie przez 13 dni dostępny będzie jeden z dostępnych stworków: Pachirisu, Sigilyph, Tropius, Farfetch'd, Druddigon.
Komentarze [0]

Nowe skany CoroCoro

| 14.09.2015 11:36:38
Od rana po sieci krążą skany dwóch nowych stron magazynu CoroCoro. Tym razem magazyn na dwóch kolejnych stronach koncentruje się na nadchodzącym spin-offie Super Mystery Dungeon.

Poszukiwacze nowości mogą poczuć się zawiedzeni, na skanach nie ma zbyt wielu informacji. Przede wszystkim, w bieżącym numerze znajduje się kod QR, który pozwoli posiadaczom PSMD pobrać do swojej gry TM Power-Up Punch. W kolejnym zaś dystrybuowana ma być specjalna plansza zwana CoroCoro Dungeon, składająca się z 20 pięter, a na najwyższym znajduje się boss Garchomp.

Tyle z pewnych rzeczy, z obrazków można z kolei zaobserwować z jakich Pokémonów prawdopodobnie będzie składał się zły team, pojawią się również legendarne bestie z Johto.

[Obrazek: corocoro10153.jpg] [Obrazek: corocoro10154.jpg]

Nintendo zaczyna powoli się gubić w tym co robi. Ponoć Mega Ewolucja wynika z mocnej więzi między trenerem a Pokémonem. A tu co? Zgodnie z założeniami gry zero trenerów, a trzy mega wyewoluowane stworki. Jeśli one są złym teamem to współczuję naszemu Rescue Teamowi...
Komentarze [8]

Nowa forma Zygarde - fragmenty z CoroCoro

| 12.09.2015 10:22:07
W internecie pojawiły się skany nowego CoroCoro, w którym znajdują się wizerunki dwóch nowych form Zygarde. Możemy przeczytać, że normalna forma Zygarde nazywana jest formą 50%. Kolejną występującą jest forma psa - 10% - oraz ostatnia wyglądająca trochę jak kolos nazywana jest Zygarde Perfect Forme. Ponadto poinformowano, że perfekcyjna forma posiada typ Smok/Ziemia. Ukazana wcześniej zielona kulka zwana jest Zygarde Core, a "cień" pod nią to Zygarde Cell, które po połączeniu stają się mózgiem każdej z form tej legendy.

[Obrazek: corocoro10151.jpg]

Została też nazwana następna seria Anime - XY & Z. Prawdopodobnie zobaczymy w niej nowego Zygarde, a sama seria ma zacząć się w Japonii 29 października.

[Obrazek: corocoro10152.jpg]

Kolejną interesującą informacją jest to, że Greninja Asha będzie się do niego upodabniał! Zostały przedstawione obrazki, na których Greninja ma włosy bardzo podobne do włosów swego trenera. Na załączonym obrazku możemy zobaczyć też nowego Pokémona-kropelkę, zwanego Zygarde Core, który jest niesiony przez Bonnie, tak więc prawie na pewno będziemy mogli go zobaczyć w najnowszym Anime!
Komentarze [96]

Pokémon Go

| 10.09.2015 10:20:45

Pokémon Go - już w 2016 roku!

Dziś w nocy Nintendo zapowiedziało kolejną grę na iOS i Androida.

Pokémon Go, bo tak się nazywa projekt, tworzony jest w współpracy z Niantic, projektem, który gracze powinni kojarzyć jako twórcę Ingressa, gry rozszerzonej rzeczywistości.

Pokémon Go będzie również taką grą, wychodząc z domu ze swym urządzeniem, będziemy mogli walczyć ze stworkami oraz je łapać, a spotykając się ze znajomymi, którzy również grają w Go - wymieniać się oraz walczyć z nimi.

[Obrazek: Nc4zyx9.jpg]

Do gry dołączane jest urządzenie zwane Pokémon Go Plus, które łączy się ze smartfonem przez bluetooth i informuje nas o Pokémonach znajdujących się w pobliżu przez diodę LED i wydawane dźwięki. PokéGo+ oprócz do odpowiedniej bransoletki można doczepiać do ubrań.

[Obrazek: TZ4AEvP.jpg]

Z takich technicznych ciekawostek - Go będzie grą free-to-play z wbudowanymi mikropłatnościami, w jeszcze nieznany nam sposób łączyć się będzie z grami z głównej serii, a za lokacje w grze, muzykę i tym podobne odpowiada Junichi Masuda. Wszystko wskazuje, że podobnie jak Pokémon Shuffle, gra nie będzie dostępna na system Windows Phone.
Komentarze [104]

Sharpedonite w Shuffle

| 07.09.2015 14:49:52
Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią do przyszłego poniedziałku 3DSowi gracze Pokémon Shuffle mają okazję zdobyć Mega Kamień dla swoich Sharpedo z Pokémon Safari. Na ukończenie planszy mamy minutę, a nagrody, które będzie można zdobyć po zakończeniu eventu różnią się w zależności od zdobytego miejsca.

Attack Power Up Sharpedonite Sharpedonite oraz
Mega Speedup
1 Jewel
Japonia 70000 najlepszych graczy 50000 najlepszych graczy 10000 najlepszych graczy Miejsce poza
rankingiem
Ameryka
Północna
25000 najlepszych graczy 18000 najlepszych graczy 3500 najlepszych graczy Miejsce poza
rankingiem
Europa 16000 najlepszych graczy 11000 najlepszych graczy 2500 najlepszych graczy Miejsce poza
rankingiem
Komentarze [0]

15-lecie anime Pokémon w Polsce

| 04.09.2015 19:22:53
15 lat pasji, 15 lat wspólnych zainteresowań...

4 września 2000 roku o godzinie 15:00 wszystko się zaczęło. Po raz pierwszy w polskiej telewizji, w Polsacie, wyemitowano pierwszy premierowy odcinek serialu Pokémon pt. Pokémon, wybieram cię!. Choć polska wersja językowa nie ustrzegła się błędów oraz kilku zmian względem wersji amerykańskiej, to młodzi (ale nie tylko!) widzowie pokochali stworki z Japonii rodem!

[Obrazek: seria01_splash.png]

Wkrótce po tym uruchomiono pierwsze strony o Pokémonach, w tym także oficjalną, nieistniejącą już, stworki.com.pl. Była ona prowadzona przez producenta zabawek, firmę Hasbro. W tym samym czasie rozpoczęła ona dystrybucję produktów w oparciu o wizerunki stworków. Oprócz tego polski dystrybutor gier Nintendo, firma Lukas Toys, rozpoczął dystrybucję gier Pokémon. ISA rozpoczęła dystrybucję Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Pokémon. Zaczęła się Pokémania!

Anime, mimo wielu przeciwności, jest emitowane z przerwami do dziś, a najnowszy sezon pt. Kalos Quest zobaczymy na antenie kanału Disney XD już w październiku.

Z okazji tej rocznicy postanowiliśmy poświęcić w tym roku więcej czasu na opracowanie tekstów traktujących o anime Pokémon w Polsce, czego efekty zobaczycie na Pokemon Valhalli już niedługo!

Może Wy, drodzy Pokéfani, macie jakieś szczególne wspomnienia związane z tamtym dniem? Opowiedzcie o nich w komentarzach pod newsem!
Komentarze [22]

Shuffle (Mobile) - nowe eventy

| 04.09.2015 11:32:08
[Obrazek: mIHmAbN.jpg]

Od dzisiaj dostępne są dwa nowe eventy, po jednym na wydanie gry.

Do 18 września 3DSowi gracze mają okazję zdobyć ognistego Emboara. Wyzwanie jest ograniczone 22 ruchami.

Z kolei gracze mobilni, również do 18 września, mogą zdobyć legendę z Hoenn, Kyogre'a. Jest to aktualnie jedyny sposób na zdobycie tej legendy w wydaniu na iOS i Androida. Należy zauważyć, że udział w tym poziomie kosztuje dwa, nie jedno, życia, a samo wyzwanie jest ograniczone 18 ruchami.
Komentarze [2]