Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Garść nowych informacji o Pokkenie

| 29.12.2015 14:16:22
Premiera Pokken Tounament na WiiU w Japonii będzie miała miejsce za niecałe 80 dni. W związku z tym ukazało się wiele nowości związanych z grą.

Możemy obejrzeć pierwszą japońską reklamę Pokkena:

Dowiedzieliśmy się, że możliwe będzie granie na zasadzie multiplayera lokalnego - jedna osoba może kontrolować swoje pokemony z perspektywy masterpada (WiiU Game Pad), druga na ekranie telewizora.

Ujawniono 4 kolejnych supporterów: Rotoma, Togekissa, Dragonite'a oraz Victiniego.
[Obrazek: img_05.jpg][Obrazek: img_04.jpg]

W Japonii od 18 marca 2016 będzie można kupić zestaw zawierający czarną konsolę Nintendo WiiU, grę Pokken Tournament, kartę amiibo Dark Mewtwo i rozpiskę wszystkich Pokemonów w grze wraz ze spisem ich ataków. Ukazała się również oficjalna japońska okładka gry w wersji pudełkowej. Na razie nie podano informacji, czy zestaw zostanie wydany poza Japonią.
[Obrazek: img_01.png][Obrazek: package.png]

Poza tym będziemy mogli kupić specjalny kontroler WiiU dedykowany dla gry Pokken Tournament.
[Obrazek: img_01.png]

Więcej informacji (eventy w Japonii, przedsprzedaż) można znaleźć na oficjalnej stronie Pokken Tournament.
Komentarze [8]

PokeGwiazdka - nowości i zapowiedzi

| 25.12.2015 11:56:25
[Obrazek: pokegwiazdka.png]
Zaczęły się święta! W związku z tym mamy dla Was parę nowości i zapowiedzi związanych z funkcjonowaniem naszego portalu:
  • Dzisiaj do grona adresów przez które można się dostać na naszą witrynę dołącza pokemon.pl. Głównym adresem portalu pozostaje jednak www.pokemony.com.
  • Kolejne połączenie! Treści z prowadzonej przeze mnie przed kilkoma laty witryny poke.pl zostaną włączone w Pokemon Valhallę w uaktualnionej formie. Dzięki temu w najbliższym czasie więcej dowiecie się o Pokemonach w Polsce i o polskiej wersji językowej anime.
  • Adres poke.pl nie będzie jednak wskazywał bezpośrednio na Pokemon Valhallę, ponieważ na II/III kwartał 2016 roku planowany jest start ściśle powiązanego z naszym portalem Poke Sklepu, w którym będziecie mogli nabyć gry, filmy i różne gadżety związane z Pokemonami i nie tylko.
  • Już 27 lutego pojawi się pierwsza część nowej wersji Pokedexu zawierająca informacje dotyczące gier Red Version, Blue Version i Yellow Version - w sam raz na ich premierę w ramach Konsoli Wirtualnej konsol z rodziny Nintendo 3DS.
  • W pierwszej połowie roku zadebiutuje nowa szata graficzna Pokemon Valhalli - po raz pierwszy z horyzontalnym menu, które ułatwi Wam poruszanie się w witrynie. Wycinek z tym elementem nowego layoutu możecie zobaczyć poniżej (wersja wstępna, wygląd może ulec zmianie):
    [Obrazek: pokegwiazdka_zapowiedz.png]

Spodziewajcie się kolejnych PokeGwiazdkowych aktualizacji w okresie świątecznym - do 6 stycznia!
Komentarze [16]

PokeAdwent - odsłona ostatnia

| 24.12.2015 14:49:41
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Dziś Wigilia! Wybaczcie przerwę w PokeAdwencie - niestety przygotowania przedświąteczne oraz natłok pracy związany z wydawaniem płyty trochę pokrzyżował mi plany związane z aktualizacjami na stronie. Dzisiaj mamy dla Was co prawda tylko dwa artykuły, ale za to jeden z nich jest całkiem duży - porusza tematykę zmiany form aż 11 różnych stworków w Omega Ruby i Alpha Sapphire! Gdyby rozbić to na osobne artykuły, mogłoby ich być aż 8, ale żeby przesadnie się nie rozdrabniać, przyjęło to formę jednego tekstu. Można by uznać, że tyle powinno wystarczyć za te wszystkie brakujące dni PokeAdwentu, jednak tak naprawdę planowane były także inne artykuły, ale niestety z wyżej wymienionych powodów, nie zdążyłem ich wstawić - pojawią się one w ramach PokeGwiazdki i PokeKarnawału. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się znaleźć kogoś odpowiedniego do pomocy przy wstawianiu tekstów, aby mógł nie przejmować się takimi przeciwnościami. Tymczasem dwa nowe teksty znajdziecie w dziale Omega Ruby i Alpha Sapphire.


Przy okazji, w imieniu całej redakcji chciałbym Wam życzyć wesołych i spokojnych świąt - rzecz jasna pełnych Pokémonów! Niech w nadchodzącym roku spełni się jak najwięcej Waszych marzeń.

Na dzisiejszą noc planowane jest pierwsza PokeGwiazdkowa aktualizacja - poinformujemy o pewnej drobnej niespodziance i o planach związanych z Valhallą na przyszły rok!
Komentarze [6]

Pikachu and the Pokémon Music Squad

| 22.12.2015 14:51:05
Najnowszy short, poprzedzający tegoroczny film Hoopa and the Clash of Ages, jest już dostępny w Pokémon TV!

[Obrazek: Screen_Shot_2015_12_22_at_13_48_56.png]

W specjalnym, piętnastominutowym odcinku, Pikachu i przyjaciele próbują przygotować muzyczne przedstawienie. Coś jednak ciągle im przeszkadza…

Short można obejrzeć na oficjalnej stronie Pokemon.com lub korzystając z aplikacji mobilnej Pokémon TV.
Komentarze [3]

Film Pokémon XY&Z - pierwszy mini zwiastun

| 17.12.2015 12:48:16
Krótki, ale intensywny, nowy mini teaser filmu Pokémon XY&Z pojawił się już internecie!


Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, najważniejsze wydarzenia będą kręcić się dookoła nowo odkrytego stworka Volcaniona a także różnych form Zygarde! Film zaplanowano na rok 2016!

[Obrazek: PHicTarkZn1xln_1_l.jpg]
Pierwszy oficjalny plakat
Komentarze [4]

PokeAdwent - Dzień #14 i Dzień #15

| 17.12.2015 00:23:34
[Obrazek: pokegwiazdka.png]
Wracamy po przerwie technicznej, w wyniku której przenieśliśmy się na nową maszynę i naprawiony został stronowo-forumowy zegarek! Niestety całe to zamieszanie spowodowało drobne opóźnienie w pracach nad artykułami, jednak już teraz mamy dla Was dwa teksty (z 14.12 i 15.12; dzisiejsza odsłona PokeAdwentu pojawi się na stronie niebawem). Pierwszy to lista wszystkich dodatkowych przedmiotów, które możemy uzyskać dzięki korzystaniu z DexNava w Omega Ruby i Alpha Sapphire. Z drugiego artykułu dowiecie się co będzie czekać na Was w grze Pokémon Super Mystery Dungeon, której europejska premiera odbędzie się 19 lutego 2016 roku.

Jak zwykle, teksty możecie znaleźć w odpowiednich działach lub przenieść się do nich klikając w poniższe linki.

Komentarze [5]

Oficjalnie - Volcanion!

| 14.12.2015 19:17:23
To już pewne! 721 Pokemon to mityczny Volcanion! Stworek typu ogniowo- wodnego został oficjalnie przedstawiony w krótkim filmie na Youtubie!


"Volcanion używa wody i ognia by tworzyć parę, którą wystrzeliwuje z ramion na swoich plecach. Jego moc jest w stanie zburzyć góry." Umiejętnością Pokemona jest Water Absorb.

Nowy, mityczny Pokemon pojawi się w filmie zaplanowanym na rok 2016. Na informacje o globalnej dystrybucji musimy niestety jeszcze poczekać.
Komentarze [9]