Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Zmarł Jerzy Dominik, reżyser dubbingu pierwszych kinówek Pokémon

| 03.09.2019 21:51:59
Jerzy Dominik
Bardzo smutne wieści napłynęły do nas z Warszawy - na zawał serca zmarł dzisiaj Jerzy Dominik, aktor głosowy, teatralny i filmowy oraz reżyser dubbingu.

Fani Pokémonów mogą kojarzyć jego głos z dwudziestego pierwszego odcinka serii Słońce i Księżyc: Ultra Przygody, w którym wcielił się w Kagetorę, trenera Eevee'ego. Swój wkład w polskie kieszonkowe stworki miał jednak dużo większy, ponieważ to on był reżyserem dubbingu dwóch pierwszych filmów kinowych, Zemsta Mewtwo oraz Uwierz w swoją siłę, w których przy okazji podłożył głos pod parę postaci tła.

Rodzinie i najbliższym składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Lista dokonań Jerzego Dominika w Dubbingpedii

Komentarze [0]

Pokemon GO - Ultra Bonus i kilka innych nowości

| 02.09.2019 19:14:50
Dzisiaj o 22:00 czasu polskiego żegnamy występującą w raidach piątego poziomu Rayquazę - wraz z rozpoczęciem pierwszego tygodnia Ultra Bonusu (odblokowanego dzięki wykonaniu określonej liczby misji podczas tegorocznych GO Festów) zastąpi ją trio legendarnych bestii z regionu Johto. Inne atrakcje pierwszego tygodnia września to:
 • w raidach wszystkich poziomów (i prawdopodobnie też na dziko) częściej będzie można napotkać Pokémony z regionu Johto,
 • jajko wsadzonego do inkubatora wykluje się dwa razy szybciej niż normalnie,
 • z jajek 10-kilometrowych będą wykluwać się Unowny U, L, T, R i A (jednak żeby na nie natrafić, będzie trzeba mieć "niezwykłe szczęście"),
 • na dziko będzie można spotkać nowe stworki w wersjach Lśniących (Shiny): Sentreta i Gligara.
Kolejne nowości już 9 września o 22:00 - w jajkach 7-kilometrowych pojawią się wtedy regionalne stworki z regionu Kanto (również w wersjach Shiny!).

Ultra Bonus

Z rzeczy niezwiązanych z Ultra Bonusem - wczoraj o 22:00 wprowadzono nowe Lśniące Pokémony - są to Electrike, Manectric i trzeci wariant Spindy (który ponownie jest nagrodą z zadania). Również od wczoraj aż do 1 listopada (godz. 22:00) w Research Breakthrough (przełom w badaniach - czyli nagroda za zdobycie pieczątek za zaliczenie zadań w siedmiu różnych dniach) pojawia się tylko i wyłącznie Eevee w koronie z kwiatków (może być Shiny). Same zadania i nagrody z nich uległy lekkiemu przetasowaniu.

Warto zauważyć, że w chwili pisania tego newsa Eevee nie występują już na dziko - można za to spotkać Vaporeona, Jolteona i Flareona.

Jeszcze tylko dzisiaj do 22:00 można również zacząć specjalny Jump-Start Research, który jest dostępny dla graczy od 10 poziomu włącznie.
Komentarze [0]

Pocket Monsters - nowe anime Pokémon

| 01.09.2019 13:11:47
Zgodnie z zapowiedziami podczas dzisiejszego odcinka anime w Japonii miało miejsce ekskluzywne ogłoszenie.

Przecieki okazały się prawdziwe - ogłoszono nową serię, podobnie jak oryginalne anime zatytułowaną po prostu Pocket Monsters. Prawdopodobnie nie będzie się ona skupiać tylko na regionie Galar, ponieważ w krótkim filmiku promocyjnym pokazano startery ze wszystkich generacji. Więcej szczegółów ujawnionych zostanie 29 września. Zapowiedź możecie obejrzeć poniżej.


W celu promocji nowej serii zostało utworzone na Twitterze konto @anipoke_PR.

Warto zauważyć, że logo wykorzystane do promocji serii jest identyczne z tym użytym w filmach Pokémon: Wybieram Cię! oraz The Power of Us. Czy to oznacza, że akcja serii będzie się działa w tym samym uniwersum, co one? Czy powstanie osobne osobne anime Tarcza i Miecz? Na ten moment pozostają nam jedynie spekulacje, nic nie jest jeszcze potwierdzone!

Zapraszam do dyskusji na ten temat w wątku na naszym forum!

AKTUALIZACJA: W notatce prasowej potwierdzono, że akcja anime będzie rozgrywać się we wszystkich regionach i w serialu pojawią się stworki w nich występujące!
Komentarze [3]

Zmiana dotycząca płatności na Nintendo 3DS i Wii U

| 01.09.2019 01:22:59
Nintendo Europe ogłosiło, że od września nie będzie można doładowywać swojego konta w eShopie Nintendo 3DS oraz Wii U bezpośrednio z poziomu konsoli. Od teraz konieczne będzie połączenie Nintendo Network ID wykorzystowanego na danej konsoli z Nintendo Account, a następnie korzystanie ze strony https://ec.nintendo.com/my/balance_add. Umożliwia ona zasilenie konta przy pomocy karty kredytowej, kodu prepaid zakupionego w sklepie lub konta PayPal.

Płatności Nintendo

Powody tej zmiany nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale prawdopodobnie ma to związek z wejściem w życie 14 września 2019 roku dyrektywy PSD2, nakładającej dodatkowe obowiązki dla sprzedawców (i banków) związane z potwierdzeniem tożsamości użytkownika usług płatniczych.

Za zwrócenie uwagi na temat dziękujemy Patrykowi PZ, użytkownikowi naszego forum
Komentarze [6]

Raid Hour z Rayquazą po raz ostatni w niedzielę

| 31.08.2019 01:18:04
Rayquaza jest obecnie dostępnym w raidach w Pokémon GO legendarnym Pokémonem. Wielu fanów cieszyło się na jej powrót, jednak równie dużo było zawiedzionych tym, że w ramach ostatniego Legendary Dinner Hour stworka zastąpiły legendy jeziora. Najwyraźniej jednak Niantic przejął się głosami trenerów, ponieważ ogłoszono dzisiaj, że Rayquaza po raz ostatni opanuje na godzinę większość Sal w najbliższą niedziele. Wydarzenie rozpoczyna się 1 września o godzinie 18:00 czasu lokalnego, a kończy godzinę później - punkt 19:00.

Uwaga - warto pamiętać:
 • Po pokonaniu bossa raidowego istnieje szansa na spotkanie Rayquazy w wersji lśniącej (Shiny).
 • Rayquaza zniknie z raidów 2 września o 22:00 czasu polskiego.
 • Ma to być ostatnia szansa na zdobycie Shiny Rayquazy w 2019 - czyli prawdopodobnie w tym roku Pokémon ten nie będzie dostępny do zdobycia ze zbieranych pieczątek.
Lśniąca Rayquaza

Szukając dobrego miejsca na udział w raidach, warto zapoznać się i/lub dodać coś od siebie w temacie na naszym forum, w którym piszemy o popularnych punktach raidowych zbiórek. Na ten moment na liście znajdują się cztery pozycje - zachęcamy do pisania o nowych miejscach!
Komentarze [0]

Specjalne Berry w grach VII generacji tylko do poniedziałku

| 30.08.2019 01:10:55
Przypominajka! Jeszcze tylko do poniedziałku, 2 września, gracze mogą pobrać za pośrednictwem Wi-Fi specjalne rzadkie berry do swoich gier z siódmej generacji (Sun, Moon, Ultra Sun i Ultra Moon).

Promocyjne Berry

W ramach eventu, każdy gracz może otrzymać po 12 sztuk następujących owocków, które wcześniej były nie do zdobycia w wyżej wspomnianych grach:
 • Enigma Berry,
 • Micle Berry,
 • Custap Berry,
 • Jaboca Berry,
 • Rowap Berry.

Nie warto zwlekać do ostatniej chwili z pobraniem prezentu, ponieważ Nintendo od pewnego czasu kończy tego typu eventy już rano ostatniego dnia promocji, zamiast o 23:59, jak to miało miejsce wcześniej, przy poprzednich generacjach.
Komentarze [0]

Raid Hour z legendą jeziora za nami

| 28.08.2019 22:32:18
Mespritowe raidy
Jak to często bywa w środy w Pokémon GO, dzisiaj na całym świecie od 18:00 do 19:00 czasu lokalnego trwa Raid Hour, tym razem z legendą jeziora występującą w danym regionie - w przypadku Polski i reszty Europy jest to Mesprit. Warto pamiętać, że legendy jeziora czasem pojawiają się również na dziko, jest to jednak wydarzenie niezwykle rzadkie.

Trenerzy Pokémonów z całej polski brali udział w tym wydarzeniu, odwiedzając Sale z pięciogwiazdkowymi raidami. Tak było również w Warszawie - osoby w przeróżnym wieku zebrały się niedaleko Metra Centrum, aby wspólnie pokonać Mesprita. Jeśli znacie inne miejsca zbiórek w swoich miejscowościach, koniecznie napiszcie o nich w temacie na naszym forum - pomóżmy innym graczom znajdować grupy do wspólnego grania!

Komentarze [0]