Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Preordery Pokkena i 4 nowych fighterów

| 15.01.2016 18:01:58
Oficjalna premiera gry Pokken Tournament na WiiU w Europie i USA przypada na 18 marca 2016.
W poniedziałek, tj. 18 stycznia 2016, ruszają preordery Pokken Tournament, do gry dołączona będzie karta Amiibo Shadow Mewtwo.
[Obrazek: D3hoKCc.jpg?1]

W zeszłym tygodniu pojawiła się podpowiedź odnośnie nowej grywalnej postaci w Pokkenie. Japońska nazwa Pokemona miała zawierać literę "ラ". Dziś potwierdzono, że tym Pokemonem jest Chandelure.
Z wczorajszych przecieków magazynu CoroCoro i kolejnych informacji na oficjalnej stronie Pokken Tournament dowiadujemy się jeszcze, że kolejnymi fighterami zostały: Braixen, Garchomp oraz Mewtwo. Są też nowe pary supportów: Sylveon i Croagunk oraz Pachirisu wraz z Magikarpiem.

[Obrazek: img_01.jpg][Obrazek: img_01.jpg]

Kolejną informacją są tryby rozgrywki w Pokkenie:

-Single Battle z kilkoma poziomami trudności,
-Gra lokalna, gdzie jeden gracz używa WiiU GamePada, a drugi zwykłego kontrolera i monitora, można też połączyć 2 konsole kablem LAN dla lepszej jakości gry,
-Gra online z dwoma trybami: zwykłe walki ze znajomymi oraz tryb rankingu.
Komentarze [4]

Nintendo 2DS w kolorach RBY

| 13.01.2016 14:05:08
Będzie w Polsce!*

[Obrazek: 12469653_914714851937800_3845087484794064992_o.png]

Dystrybutor Nintendo Polska potwierdził dostępność kolekcjonerskiej wersji konsoli:

"W tym roku obchodzimy 20-lecie serii Pokemon. Z tej okazji Nintendo dla fanów przygotowało szereg atrakcji. Jedną z nich są specjalne wersje kolorystyczne konsoli 2DS, które pojawią się w sprzedaży już 27 lutego. Każda konsolka będzie posiadała zainstalowaną kopię oryginalnych Pokemonów (gra w ramach Virtual Console) w wersji odpowiadającej kolorowi konsoli: Pokemon: Red Version, Blue Version albo Yellow Version: Special Pikachu Edition."

W sprzedaży również będą specjalne cover plate'y do konsoli N3DS.

*Wpis z Facebooka
Komentarze [8]

20-lecie Pokemon

| 12.01.2016 19:17:36
Zaczynamy świętować! W roku 2016 Pokémony obchodzą swoje dwudziestolecie!


Z tej okazji czeka na nas wiele atrakcji! Między innymi:

- Comiesięczne dystrybucje Legendarnych Pokémonów
- Specjalny zestaw N3DS z cyfrowymi wersjami gier Red i Blue
- Dodatek TCG GENERATIONS
- TCG Mythical Collections
- Cyfrowo zremasterowane, pierwsze trzy pełnometrażowe filmy

Żeby uczcić swoje dwudziestolecie - Pokémon Company zapowiedziało też specjalną reklamę, która wyświetlona zostanie w przerwie tegorocznego Super Bowla!

Szkoda, że główny gwóźdź programu dalej nie ujawniony...
Komentarze [40]

Zmiany w zasadach VGC

| 03.01.2016 16:28:56
Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 zmieniają się reguły oficjalnych rozgrywek Video Game Championship!

[Obrazek: sc-vg-season-1-169-en.jpg]

W tym roku, podczas walk, gracze mogą korzystać z dwóch z poniższych, legendarnych Pokémonów:
Mewtwo, Lugia, Ho-Oh, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Dialga, Palkia, Giratina, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Xerneas, Yveltal, Zygarde.*

Pełną listę aktualnych zasad można sprawdzić TUTAJ (ENG.).


*Pokémony bez niebieskiego pentagonu nie będą dopuszczone do rozgrywek
Komentarze [1]

Garść nowych informacji o Pokkenie

| 29.12.2015 14:16:22
Premiera Pokken Tounament na WiiU w Japonii będzie miała miejsce za niecałe 80 dni. W związku z tym ukazało się wiele nowości związanych z grą.

Możemy obejrzeć pierwszą japońską reklamę Pokkena:

Dowiedzieliśmy się, że możliwe będzie granie na zasadzie multiplayera lokalnego - jedna osoba może kontrolować swoje pokemony z perspektywy masterpada (WiiU Game Pad), druga na ekranie telewizora.

Ujawniono 4 kolejnych supporterów: Rotoma, Togekissa, Dragonite'a oraz Victiniego.
[Obrazek: img_05.jpg][Obrazek: img_04.jpg]

W Japonii od 18 marca 2016 będzie można kupić zestaw zawierający czarną konsolę Nintendo WiiU, grę Pokken Tournament, kartę amiibo Dark Mewtwo i rozpiskę wszystkich Pokemonów w grze wraz ze spisem ich ataków. Ukazała się również oficjalna japońska okładka gry w wersji pudełkowej. Na razie nie podano informacji, czy zestaw zostanie wydany poza Japonią.
[Obrazek: img_01.png][Obrazek: package.png]

Poza tym będziemy mogli kupić specjalny kontroler WiiU dedykowany dla gry Pokken Tournament.
[Obrazek: img_01.png]

Więcej informacji (eventy w Japonii, przedsprzedaż) można znaleźć na oficjalnej stronie Pokken Tournament.
Komentarze [8]

PokeGwiazdka - nowości i zapowiedzi

| 25.12.2015 11:56:25
[Obrazek: pokegwiazdka.png]
Zaczęły się święta! W związku z tym mamy dla Was parę nowości i zapowiedzi związanych z funkcjonowaniem naszego portalu:
  • Dzisiaj do grona adresów przez które można się dostać na naszą witrynę dołącza pokemon.pl. Głównym adresem portalu pozostaje jednak www.pokemony.com.
  • Kolejne połączenie! Treści z prowadzonej przeze mnie przed kilkoma laty witryny poke.pl zostaną włączone w Pokemon Valhallę w uaktualnionej formie. Dzięki temu w najbliższym czasie więcej dowiecie się o Pokemonach w Polsce i o polskiej wersji językowej anime.
  • Adres poke.pl nie będzie jednak wskazywał bezpośrednio na Pokemon Valhallę, ponieważ na II/III kwartał 2016 roku planowany jest start ściśle powiązanego z naszym portalem Poke Sklepu, w którym będziecie mogli nabyć gry, filmy i różne gadżety związane z Pokemonami i nie tylko.
  • Już 27 lutego pojawi się pierwsza część nowej wersji Pokedexu zawierająca informacje dotyczące gier Red Version, Blue Version i Yellow Version - w sam raz na ich premierę w ramach Konsoli Wirtualnej konsol z rodziny Nintendo 3DS.
  • W pierwszej połowie roku zadebiutuje nowa szata graficzna Pokemon Valhalli - po raz pierwszy z horyzontalnym menu, które ułatwi Wam poruszanie się w witrynie. Wycinek z tym elementem nowego layoutu możecie zobaczyć poniżej (wersja wstępna, wygląd może ulec zmianie):
    [Obrazek: pokegwiazdka_zapowiedz.png]

Spodziewajcie się kolejnych PokeGwiazdkowych aktualizacji w okresie świątecznym - do 6 stycznia!
Komentarze [16]

PokeAdwent - odsłona ostatnia

| 24.12.2015 14:49:41
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Dziś Wigilia! Wybaczcie przerwę w PokeAdwencie - niestety przygotowania przedświąteczne oraz natłok pracy związany z wydawaniem płyty trochę pokrzyżował mi plany związane z aktualizacjami na stronie. Dzisiaj mamy dla Was co prawda tylko dwa artykuły, ale za to jeden z nich jest całkiem duży - porusza tematykę zmiany form aż 11 różnych stworków w Omega Ruby i Alpha Sapphire! Gdyby rozbić to na osobne artykuły, mogłoby ich być aż 8, ale żeby przesadnie się nie rozdrabniać, przyjęło to formę jednego tekstu. Można by uznać, że tyle powinno wystarczyć za te wszystkie brakujące dni PokeAdwentu, jednak tak naprawdę planowane były także inne artykuły, ale niestety z wyżej wymienionych powodów, nie zdążyłem ich wstawić - pojawią się one w ramach PokeGwiazdki i PokeKarnawału. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się znaleźć kogoś odpowiedniego do pomocy przy wstawianiu tekstów, aby mógł nie przejmować się takimi przeciwnościami. Tymczasem dwa nowe teksty znajdziecie w dziale Omega Ruby i Alpha Sapphire.


Przy okazji, w imieniu całej redakcji chciałbym Wam życzyć wesołych i spokojnych świąt - rzecz jasna pełnych Pokémonów! Niech w nadchodzącym roku spełni się jak najwięcej Waszych marzeń.

Na dzisiejszą noc planowane jest pierwsza PokeGwiazdkowa aktualizacja - poinformujemy o pewnej drobnej niespodziance i o planach związanych z Valhallą na przyszły rok!
Komentarze [6]